Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Žádný módní dům neurčuje trendy ve světě bot tak zásadně jako Prada. Není se čemu divit, neboť v současnosti mu právem náleží titul nejžádanější značky. Po jakých modelech byste se tedy měli poohlédnout, pokud chcete svou sbírku obuvi obohatit o prvotřídní italskou vytříbenost a inovaci?

  Lodičky z broušené kůže

  Oblíbeným parťákem známých osobností pro loňské podzimní týdny módy se staly skulpturální a zajímavé mini lodičky. Vesele totiž ovládly street style všech opravdových módních labužníků.

  Poprvé zazářily již na přehlídce pro podzim/zimu 2023/24. Na první pohled se jedná o klasické kožené lodičky s malým podpatkem o výšce 2,5 až 4,5 cm, který je často označovaný také jako kitten heel. Kromě tradičních lodiček ale najdete v nabídce také verzi na styl slingback.

  Zdroj: Prada

  Mistrovské umění skloubit minimalistickou eleganci a estetiku „ugly chic“, typickou pro značku Prada, se naplno projevuje zejména v detailech populárního modelu.

  Jeho přední část je obohacena o zdobení v podobě kousků kůže, vymodelovaných do různých tvarů, připomínajících například křídla nebo mašli. Některé varianty jsou dokonce ozvláštněny jedinečnými koženými květy.

  Z hlediska barevnosti se Prada drží bezpečně při zemi a sází spíše na neutrální odstíny černé, bílé nebo šedé. Nejodvážnější volbou je pastelově žlutá nebo pudrově růžová. Cena se pohybuje kolem 31 tisíc korun.

  Verdikt?

  Prada již dlouhou dobu vytrvale udává obuvnické trendy, tento model tak není výjimkou. Lodičky jsou navíc skvělou volbou v případě, že jste již unaveni z klasických slingback lodiček s trojúhelníkovým logem.

  Zdroj: Elsa Hosk

  Okouzlující kožené detaily povyšují tento kousek na úroveň mistrovského a nositelného umění. Nízké podpatky navíc zaručují pohodlí bez bolesti. Svůj oblíbený pár v bílé barvě vlastní například i modelka Elsa Hosk.

  Mokasíny Chocolate

  Mokasíny italského velikána jsou tak legendárním kouskem, že se vám při představě typických Prada bot vybaví téměř okamžitě. V povědomí módních nadšenců jsou již nějaký ten pátek, stále se ale těší mimořádné oblibě. Platforma Lyst Insights je dokonce označila za třetí nejžádanější boty čtvrtého kvartálu loňského roku.

  Poprvé se na přehlídkových molech objevily v 90. letech minulého století. Od té doby na ně kreativní ředitelka Miuccia Prada nedá dopustit a čas od času je opět představuje v nových podobách.

  Zdroj: Prada

  Trendy boty jsou ztělesněním tradičních mokasín na platformě, vyrobených z kvalitní lakované nebo broušené kůže. Poznávacím znamením je také ikonické trojúhelníkové logo umístěné na nártu každé boty. Verze pojmenovaná Chocolate má pak poněkud robustnější tvar.

  Barevná škála rozhodně není pestrá, ale za to univerzální. Kromě černé, bílé a slonové kosti je k dispozici také vínový odstín Cordovan s patrným nádechem hnědé. Kultovní mokasíny z dílny Prada vás vyjdou na zhruba 25 tisíc korun.

  Verdikt?

  Pokud máte v nákupním hledáčku nové mokasíny, Prada vás opravdu nezklame. Díky jednoduchému a univerzálnímu designu bez problému doplní jakýkoli jarní či podzimní outfit. Jejich robustnější tvar a kvalitní kožené zpracování navíc bezpochyby zabezpečí stylový vzhled.

  Zdroje: Prada, Lyst Insights, Instagram

  Boty jako investice: Které modely od Prada se vyplatí?

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.