Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jimmy Choo je bezpochyby velkým a uznávaným hráčem v obuvnickém průmyslu. Kromě princezny Diany nebo princezny z Walesu se na okouzlující páry bot této značky při různých příležitostech spoléhají i jiné známé osobnosti. Které modely ale budou tím správným parťákem pro vás?

  Saeda

  Model Saeda neúprosně stírá jasně vytyčené hranice mezi uměleckým dílem, šperkem a obuví. Není tedy divu, že se postupně stal jedním z nejoblíbenějších. Zaslouženě mu proto patří titul ikony.

  V současnosti existuje jeho mnoho variant, například v podobě sandálů s blokovým podpatkem. Základní varianta má však přesně definované charakteristiky. Bota se tak chlubí uzavřenou špičatou špičkou a zcela otevřeným „zbytkem“.

  Zdroj: Jimmy Choo

  Podporu vaší patě zajistí oslnivý křišťálový řetízek, který se elegantně ovíjí kolem kotníku. Boty mají typický jehlový podpatek o výšce 10 nebo 8,5 centimetru. Barevná škála není příliš pestrá, ale zato nabízí univerzální odstíny vhodné ke každému outfitu.

  Co se týče materiálů, nesmí chybět kůže, semiš nebo satén. Naše srdce však nejvíce plesá při pohledu na verzi posetou křišťály. Estetický zážitek umocňuje efekt ombre, při kterém jednotlivé krystaly na špičce přechází do sladce růžové, smaragdově zelené nebo zlaté.

  Verdikt?

  Saeda je rozhodně ideální obuv pro speciální příležitosti. Díky různým provedením v neutrálních barvách se bude hodit ke každému outfitu. Křišťálový řetízek však zároveň zajišťuje, že se vymaní z mezí obyčejných a „nudných“ bot na podpatku. Zvláštním případem je kompletně křišťálová verze, která bude zaručeně hlavní hvězdou každého looku.

  Nedávno tímto modelem své outfity na červeném koberci doplnily i modelka Adut Akech nebo zpěvačka Kylie Minogue. Pár elegantních bot Saeda vás pak vyjde na zhruba 23 tisíc korun.

  Aveline

  Po modelu Aveline touží nejedna nevěsta. Oblíbenou volbou pro očekávaný den D se staly zejména poté, co je během svého svatebního víkendu vynesla modelka Hailey Bieber.

  Jedná se pak o luxusní sandálky na vysokém jehlovém podpatku. Jejich zaoblená špička je zcela otevřená a jedinou potřebnou oporu vám poskytne uzavřená pata, která ladně přechází do nastavitelného řemínku kolem kotníku.

  Zdroj: Jimmy Choo

  Pozornost však upoutá především velká a nadýchaná tylová mašle. Pár Aveline je přitom vybaven hned dvěma takovými mašlemi. Na jedné botě je připevněna vzadu u paty, na druhé zase vpředu u špičky.

  Model je k dispozici v několika barevných variantách. Nejvýraznější je ta v neonově růžové. Přestože se model zapsal do historie jako svatební klasika pro nevěsty a těší se značné oblibě, značka Jimmy Choo jej už neprodává. Stále ho však můžete najít na platformách jako Farfetch nebo MyTheresa, a to za zhruba 12 tisíc korun.

  Verdikt?

  Model Aveline díky výrazným mašlím dokonale nahrává obrovskému trendu coquette core. Právě ony jsou však zároveň kamenem úrazu. Po TikToku koluje řada videí, ve kterých jejich majitelky varují před častými pády v těchto botách.

  @carriewuofficial

  Seriously these shoes are a tripping hazard. Ladies you’ve been warned….

  ♬ Oh No (Instrumental) – Kreepa

  Mašle jsou totiž tak velké, že na ně sem tam nechtěně šlápnete, nebo se vám do nich zachytí jehlové podpatky. Pokud tedy uvažujete o jejich koupi na svůj velký den, poohlédněte se raději po jiném páru. Nepraktické a nebezpečné boty ten den opravdu nepotřebujete na svém seznamu starostí.

  Zdroje: Jimmy Choo, Instagram, Tiktok

  Boty jako investice: Které modely od Jimmy Choo se vyplatí?

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.