Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  (So) Kate

  Nejprodávanějším modelem značky Louboutin je rozhodně model Kate spolu s jeho sestrou So Kate. Možná jste nevěděli, že byl pojmenován po modelce Kate Moss, která je od nepaměti věrnou nositelkou bot této módní společnosti.

  Kate je ztělesněním vysněné představy o dokonalých lodičkách. Tradičně je vyráběn z několika druhů kůže s matným nebo lesklým povrchem. Vyznačuje se špičatou špičkou a odvážným jehlovým podpatkem. Samozřejmostí je nepřehlédnutelná červená podrážka.

  Zdroj: Christian Louboutin

  Rozdíl mezi Kate a So Kate spatříte především ve výšce podpatku. Model So Kate je opravdu odvážnou volbou. Je vysoký závratných 12 centimetrů. Jeho silueta má mimo jiné také o něco prudší sklon a výraznější klenbu. Kate bude k vašim nohám o něco shovívavější, neboť je k dispozici v nižší verzi.

  V případě Kate je dostupná skutečně okouzlující škála odstínů, od syté čokoládově hnědé až po oslnivou a neobvyklou zelenou. U So Kate je výběr barev o něco omezenější. Evergreenem u obou je však rozhodně svůdná černá.

  Verdikt?

  Obrovský problém modelu (So) Kate spočívá v míře jeho pohodlnosti, která se zdá být neexistující. Pro mnohé jsou slavné lodičky jen výstavním kouskem v šatníku nebo botami, které se hodí doslova jen na fotografování nebo na krátkou cestu z auta do restaurace. Přesto je tento model pro řadu celebrit první volbou na červený koberec.

  Návrhář Christian Louboutin obhajuje jejich nepohodlnost tím, že komfort pro něj není prioritou. Jde mu především o vzhled, pocit krásy a přitažlivosti pro každého, kdo si jeho modely obuje. Jejich cena se pohybuje kolem 19 tisíc korun. Nezaslouží si však jejich nositelé za tak nemalou částku alespoň půl hodiny bezbolestné chůze?

  Mamaflirt Sling

  Louboutin je ve světě obuvi známý svými nadčasovými návrhy. Nezůstává ovšem pozadu ani za aktuálními trendy. Baleríny Mamaflirt ve stylu slingback jsou toho jasným důkazem.

  Přední část boty je nepochybně inspirována estetikou balletcore. Připomíná tradiční baletní špičky s hranatým zakončením. Zřejmou snahu přiblížit se aktuálním trendům připomíná i roztomilá mašlička.

  Zdroj: Christian Louboutin

  Zadní část boty je naopak zcela otevřená. Pevný krok tak zajistí pouze pásek kolem kotníku. Zajímavým prvkem je rozhodně nízký blokový podpatek.

  S výběrem barvy nebudete mít velké potíže, protože k dispozici je pouze černá nebo něžná pudrově růžová. Model Mamaflirt Sling je překvapivě dražší než Kate a vyjde vás na zhruba 20 tisíc korun.

  Verdikt?

  Boty Mamaflirt Sling rozhodně osloví všechny příznivce trendů. Jejich design je promyšlený do posledního detailu. Navíc plynule přechází z baletní elegance do retro nádechu, a to díky stylovým blokovým podpatkům.

  Verze v pudrově růžové je skutečně dokonalým kouskem pro nadcházející jaro a nedělní procházky v rozkvetlém parku, kterých se již nemůžeme dočkat.

  Zdroje: Christian Louboutin, Instagram

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.