Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kreativní ředitel značky Bottega Veneta Matthieu Blazy uzavřel v Miláně svou trilogii představující srdce Itálie. Na runway poslal návrhy připomínající karneval. Jednotlivé kousky ho zachytily nejen díky mixu barev a textur, ale také jedinečnou představou toho, co znamená být „chic“.

  Sobotní módní přehlídka Bottega Veneta se nesla v duchu karnevalu. Kreativního ředitele Matthieu Blazy totiž zaujala představa pochodu, který podobné akce většinou doprovází. „Lidé jdou stejným směrem. My sice netušíme, kam kráčí, ale víme, že jsou spolu,“ okomentoval svůj nápad návrhář. Pro přehlídku si proto vybral také různorodé modelky a modely. Většina z nich přitom modeling nedělá profesionálně. Zachytit tím chtěl Blazy rozmanitost samotného karnevalu.

  Pro podzimní kolekci sice vybral Blazy poměrně neutrální paletu barev, rozesel do ní ovšem nenápadně i výraznější tóny. Mezi bílou, béžovou nebo světle modrou tak probleskovala především červená nebo jasně žlutá barva. Pestrost typickou pro karnevaly také vystihly návrhy kombinující různé textury. Nejčastěji tak mohli návštěvníci přehlídky spatřit jemnou práci s kůží nebo vlnou. „Pocit pospolitosti je povznášející. Jako když jste na koncertě, vesnické party nebo v průvodu,“ dodal Blazy.

  Belgický návrhář rovněž přehlídkou na Milánském týdnu módy uzavřel svou trilogii věnovanou Itálii. Zachytit v ní chtěl minulost, současnost i budoucnost módními fanoušky zbožnované země. Zároveň se tím ponořil do debaty toho, co to dnes znamená být „chic“. Pohrával si proto s různými variantami „power suit“, které jsou nyní opět trendy. Kombinoval tak jemné siluety, zachycené například jemnými téměř průsvitnými bílými šaty, s ostřejšími návrhy červených „aligátořích“ kabátů, vyrobených z kvalitní kůže.

  Blazy si pohrál s optickými klamy. Návrhy připomínající bavlnu nebo vlnu vyrobil z kůže

  Mezi nové kousky pak patřily například bundy připomínající košile nebo ty známé pod názvem Mao. Většina z nich pak na první pohled připomínala materiály jako bavlnu nebo vlnu, ve skutečnosti je ovšem Blazy nechal vyrobit z extra lehké a oholené kůže. Modelky představily také rozmanité střihy šatů, například košilové, s „halter“ výstřihem nebo ty připomínající plesové róby. Přehlídku zakončila modelka oblečená do prostého bílého topu a modrých džínů, čímž vyzdvihla také přetrvávající důležitost jednoduchosti.

  Návštěvníci přehlídky si pak nemohli nevšimnout také široké nabídky tašek a kabelek. Téměř každá z modelek totiž nesla alespoň jednu, pokud ne rovnou dvě. Blazy totiž často zkombinoval „nákupní“ tašky s menšími kabelkami ve tvařu přáníčka. Většina z nich byla vytvořená tak, aby připomínala zamotanou spleť uzlů. Další kabelky zase vypadaly jako „vodítka“, k popruhu byly totiž připojené pouze na jedné straně. Modelky je nesly přehozené přes rameno, a definovaly tím onen nový význam nesmrtelného „chic“.

  Zdroj: Fashion Network, W Magazine, Fashionista, Instagram, YouTube

  Bottega Veneta přinesla do Milána karneval. Ohromila mixem materiálů i barev

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.