Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní dům Bottega Veneta oznámil nový projekt. Založil totiž novou akademii, jejímž cílem bude podpora rozvoje uměleckého řemesla. Zaměří se mimo jiné na předávání znalostí a schopností spojených s tvorbou luxusních kabelek. Kurzy a workshopy pak budou dostupné nejen novým studentům, ale také stávajícím zaměstnancům.

  Milovníci řemeslného umění se mohou radovat. Italská značka Bottega Veneta totiž založila novou luxusní akademii. Fungovat bude mezi ateliérem v Montebello Vicentino a tím umístěným v Povolaro Dueville. Stávajícím i novým zaměstnancům a externím studentům nabídne možnost naučit se tradičnímu módnímu řemeslu. „Výjimečnou kreativitu a dědictví našeho regionu považujeme v naší společnosti za zásadní,“ vysvětlil ředitel Bottega Veneta Leo Rongone.

  „S novou akademií ale posuneme náš kolektivní étos na novou úroveň. Postavíme ho na naši bohaté minulosti sdílení schopností a inovací,“ dodal. Nová akademie ponese latinský název Labor et Ingenium, tedy řemeslo a kreativita. Každý rok přijme 50 studentů, kterým zároveň zaručí možnost stát se budoucím zaměstnancem značky. Společnost tím navazuje na svoji tradici „bottega“, znamenající v překladu dílna.

  Bude se proto snažit zachytit starodávnou tradici předávání schopností z generace na generaci. O významnou událost se jedná také kvůli tomu, že luxusní značka svá „tajemství“ moc často nepředává. Její první spoluprací pak bude sedmi týdenní partnerství s Univerzitou Iuav di Venezia. Zaměří se především na výrobu a design kabelek a dalších produktů. Studenti tak dostanou možnost vyzkoušet si tvorbu různých slavných modelů.

  Luxusní akademii nabídla Bottega Veneta už v minulosti. Věnovala se koženým produktům

  „Jako mladý učeň u Bottega Veneta jsem se naučil odbornosti, vášni a preciznosti od těch nejvíce zkušených umělců,“ popsal například svou zkušenost jeden ze stálých zaměstnanců firmy. Dodal také, že považuje za poctu předat takové schopnosti novým učňům. Tradici slavné značky se věnoval také film Craft in Motion, který vyšel letos v dubnu. Představil především výrobu kabelek jako Cabat, Kalimero nebo Sardine.

  Známá módní společnost přitom různé kurzy nabízela už dříve. Například v roce 2021 otevřela akademii zaměřenou na kožené výrobky. Předala proto učňům také techniku proplétání kůže, kterou jsou známé její nejvíce ikonické doplňky. Ve stejném roce zažila značka ještě jinou důležitou událost. Od té doby ji totiž vede kreativní ředitel Matthieu Blazy. V pozici nahradil návrháře Daniel Lee, který v současnosti působí u Burberry.

  Zdroj: WWD, Galleria Cavour, Sevens, X, YouTube

  Bottega Veneta otevře novou akademii. Hodlá v ní rozvíjet tradiční řemeslo

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.