Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ve světě, ve kterém je luxus synonymem hmotného nadbytku a bohatství, je snadné podlehnout iluzi, že pouze finanční prosperita může zaručit štěstí. Víte, jak se říká, že štěstí si za peníze nekoupíš? Jiné přísloví zase praví, že zdraví je skutečné bohatství. Zní to jako klišé, kterými se chlácholí ti, co nemají dostatek prostředků. Možná bychom si však měli konečně připustit, že skutečná podstata luxusního života přesahuje materiální vlastnictví.

  Představte si to nejkrásnější prostředí, nejlepší kuchyni, nábytek nebo vybavení. Nejvelkolepější zážitky. To vše zkalené okovy špatného zdraví. V takovou chvíli byste vše vyměnili, jen aby vám zase bylo dobře. Skutečný luxus totiž zahrnuje víc než opulentní dovolenou a značkové zboží. Je spíše dokonalou souhrou finančních prostředků a pohody. Žádné bohatství nenahradí vitalitu, kterou přináší silné a vzkvétající tělo a mysl.

  Spojení těla a mysli

  Finanční prostředky nepochybně umožňují přístup k jedinečným privilegiím. Ta ale k spokojenému životu nestačí. Zdravý životní styl není jen pomíjivý trend, nýbrž trvalá investice do kvality života. Když o své tělo pečujeme, naše mysl reaguje a přiživuje stav rovnováhy, který zvyšuje schopnost si požitky života plně vychutnávat.

  Fyzické zdraví a emocionální pohoda tak spolu opravdu hluboce souvisí. Zážitky jsou totiž následně intenzivnější a každé potěšení hlubší. To je rozdíl mezi pouhou existencí a autentickým životem. Mezi prchavými okamžiky radosti a trvalým stavem blaženosti.

  Zdroj: Pexels

  Jídlo jako palivo

  Do svého luxusního auta byste nikdy nenalili podřadný benzín. Jídlo je pro nás tedy jako palivo, které tělu poskytujeme. Ovšem, že byste si neměli upírat gurmánské požitky. Základ vaší stravy by ale povětšinou měly tvořit potraviny s vysokým obsahem živin. Vybírejte si organické suroviny z místních zdrojů, vyživující tělo na buněčné úrovni.

  Umocníte tak i své kulinářské zážitky, protože si vychutnáte všechny ty bohaté chutě nezpracovaných potravin. Teprve pak zažijete opravdovou hostinu pro smysly. Výživa je základním kamenem pohody a zdraví, který v oblasti luxusu nabývá nového významu. Využijte svých prostředků a chtějte to nejlepší. Své tělo tak změníte i zevnitř.

  Můžete se hýbat, výborně!

  Mohli byste každý den jen sedět, na všechno mít chytré přístroje nebo zaměstnance. Luxus ale není jen o tom, že nečinně sedíte. Využívejte proto spektrum své fyzické vitality. Zařaďte do svého programu pravidelné cvičení, které nebudete brát jako povinnost, ale jako oslavu svého těla.

  Může se jednat o klidnou jógu, povzbuzující taneční lekce nebo svižný ranní běh. Fyzická aktivita je vyjádřením potenciálu síly, pružnosti a půvabu vašeho těla. Není to trest, je to dárek sobě samému a projev živé energie, která pohání všechna vaše životní dobrodružství.

  Skutečná cena přítomného okamžiku

  Ve světě, který se nezadržitelně řítí vpřed, se umění vychutnání přítomnosti stává nedocenitelným. Unikat pryč a roztříštit tak svou pozornost na tisíc kousků je snadné. Kdy jste si ale naposledy vychutnali krásný okamžik s neochvějnou soustředěností?

  Zařaďte do každodenního života praktiky, které vám navrátí prostou vnímavost. Může to být meditace, hluboké dýchání nebo prostě jen chvilka, kdy se nenecháte ničím rozptylovat. Bdělost je jako zlatá nit pojící tkaninu luxusního života. Bohatství je v přítomnosti, tu si za peníze nekoupíte.

  Zdroj: Pexels

  Odpočíváte dost?

  Kvalita vydatného odpočinku se často upozaďuje. Spánek je přitom dokonalý požitek pro tělo a mysl, který je navíc zdarma. Neváhejte si proto z ložnice udělat spánkovou svatyni s přepychovými lůžkovinami a uklidňujícími vůněmi. Každý den začnete s novou energií a vitalitou. Akt spánku se stane rituálem. Nejde ovšem jen o pouhé zavření očí, jde o oddání se hlubokému stavu obnovy, ve kterém se tělo a mysl regenerují.

  Pěstujte citové bohatství

  Rozvíjejte smysluplné vztahy, obklopte se pozitivitou a pěstujte myšlení založené na vděčnosti. Vztahy, které navazujeme, a láska, kterou sdílíme, nesmírně přispívají k našemu pocitu spokojenosti. Citové bohatství je pravým základem skutečně prosperujícího života. Emoční blahobyt je tedy nejzářivější klenot, mistrovské dílo, o něž s láskou a úctou musíme pečovat.

  Foto:Pexels

  Bohatství nad bohatství. Podstata pravého luxusu pramení z nehmotných statků

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.