Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Už od samých počátků lidstva máme sklony k porušování pravidel. Vzpomeňte na Adama a Evu, kteří ochutnali jablko ze stromu poznání a navěky skončili za zdmi ráje. A ani člověk moderní se nezměnil, jen porušování pravidel oblékl zlatý háv a začal zapovězené plody prodávat jako luxusní pobyt.

  Střediska si začínají uvědomovat, jak je rozšiřování mysli a sebepoznání atraktivní, takže daly hlavy dohromady a rozhodly se tomu jít naproti. Výsledkem je, že vy už se nemusíte hnát do džungle, abyste tam našli vševědoucího šamana, který vám namíchá podivuhodný lektvar z neznámých kořínků a listí, co vás pošle na ”trip”. Jedná se o takzvané pobyty, které kombinují psychedelické terapie a luxusní wellness procedury.

  Drogy pro všechny

  Psychotropní látky už nejsou vyhrazené jen pro experimentální hippies večírky a horká letní odpoledne. Teď, pokud máte peníze, jsou snadno dostupné v rámci komfortní dovolené. Spolehlivý a inovativní způsob, jak zlepšit duševní pohodu, hlásají daná střediska.

  Už pravěké nástěnné malby ve Francii, Španělsku a Alžírsku naznačují, že třeba takové obřadní užívání psilocybinu, který se nachází v různých druzích hub, má dlouhou historii. Mnohé domorodé komunity po celém světě v těchto tradicích pokračují dodnes a předávají je z generace na generaci.

  Uvolněte se, prosím

  Důvod, proč si kombinace léčivých duchovních zážitků a moderních relaxačních vymožeností našla místo v prvotřídních resortech, je prostý. Už jen přítomnost v příjemném a krásném prostředí nás dokáže uvolnit. Psychedelická terapie bývá náročná a velmi intenzivní. Podpůrný prostor však může pomoci tento nekomfort překonat, prolomí bariéry obranného mechanismu a vytvoří jakousi bezpečnou náruč, zatímco se vaše tělo vydává za hlubokým a trýznivým sebepoznáním. A spojení s vnitřními emocemi svého já hodně často bolí.

  Uklidňující je nepochybně i fakt, že nejste někde sami v pralese mezi lidmi, které neznáte a nerozumí vám, vy zase jim, ale dohlíží na vás školený personál. Pomůže vám se v daném zážitku lépe zorientovat, porozumět mu. Probere s vámi emoce a vše co se dere na povrch. Prozradí vám něco o substancích, které se chystáte pozřít a všude okolo jsou zdravotníci, jenž v případě nouze zasáhnou. Takže kde je to ale?

  Kde je háček?

  Když už chcete rozmazávat dělící čáru mezi party zábavou a ceremoniální rostlinnou medicínou, měli byste brát v potaz, jakkoliv to celé zabalíte do hezkého papíru s lesklou mašlí, pořád to nemění nic na tom, že do vás někdo napumpuje psychotropní látky. O jakých drogách je řeč? Nejčastěji mluvíme o již zmiňovaném psilocybinu, nachází se třeba v lysohlávkách. Setkat se na těchto retreatech ale můžete i s DMT, LSD, MDMA, ibogainem vyskytujícím se v africké rostlině iboga, a v neposlední řadě i s mnohokrát skloňovanou ayahuascou. Už jen trochu znalému jedinci musí být jasné, že vás čekají napínavé zážitky.

  Foto: Mushroom Tao

  Psychedelika ve veřejné sféře prošla v posledních letech rovněž hlubokou změnou, někdy označovanou jako houbový boom. Najednou je začínáme vnímat jako terapeuticky přínosné. Přesto je tu ten varovný vykřičník neustále. Psychedelika mohou i zdravému jedinci odemknout v hlavě něco, co nebylo v plánu. Nebo přinejmenším způsobit dlouhodobé duševní problémy. Podobné pobyty přitom vyhledávají už tak křehcí jedinci, kteří mají různé formy deprese či úzkostí. Z toho důvodu stojí tamní personál před opravdu složitým scénářem a ne všichni a všude mají vždy na paměti jen vaše zdraví a blaho. Nechceme tím ověřená luxusní střediska znehodnocovat, jen upozornit na to, že ne všichni noví hráči na trhu mají stejné cíle.

  V neposlední řadě je nutné zmínit, že na většině míst světa jsou tyto látky stále nelegální, jakkoliv na ně začínáme měnit svůj pohled. Nicméně nejčastější místa, kde vám je legálně nadávkují, jsou Jamaica, Nizozemsko, Kostarika nebo Kanada. Ceny se různí, ale nejčastěji se pohybujeme mezi 5 až 10 tisíci dolary za 7 dní.

  Foto: Mushroom Tao

  Poslední dílek puzzle

  Každá osobnost i mysl je jiná. Je klidně možné, že právě kombinace psychedelické terapie a luxusních relaxačních procedur, je přesně ten klíč, co vám chyběl k vlastnímu nitru. Stejně jako, že vám to nesedne nebo že jste do této fáze zkrátka ještě nedošli. Sebepoznání na metafyzické bázi je vzrušující i děsivé zároveň, jste na něj připraveni?

  Zdroj: The Luxe Insider, Bloomberg, Insider, The New York Times

  Psychedelické pobyty s wellness procedurami znamenají nový luxus

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.