Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  Už od samých počátků lidstva máme sklony k porušování pravidel. Vzpomeňte na Adama a Evu, kteří ochutnali jablko ze stromu poznání a navěky skončili za zdmi ráje. A ani člověk moderní se nezměnil, jen porušování pravidel oblékl zlatý háv a začal zapovězené plody prodávat jako luxusní pobyt.

  - Reklama -

  Střediska si začínají uvědomovat, jak je rozšiřování mysli a sebepoznání atraktivní, takže daly hlavy dohromady a rozhodly se tomu jít naproti. Výsledkem je, že vy už se nemusíte hnát do džungle, abyste tam našli vševědoucího šamana, který vám namíchá podivuhodný lektvar z neznámých kořínků a listí, co vás pošle na ”trip”. Jedná se o takzvané pobyty, které kombinují psychedelické terapie a luxusní wellness procedury.

  Drogy pro všechny

  Psychotropní látky už nejsou vyhrazené jen pro experimentální hippies večírky a horká letní odpoledne. Teď, pokud máte peníze, jsou snadno dostupné v rámci komfortní dovolené. Spolehlivý a inovativní způsob, jak zlepšit duševní pohodu, hlásají daná střediska.

  Už pravěké nástěnné malby ve Francii, Španělsku a Alžírsku naznačují, že třeba takové obřadní užívání psilocybinu, který se nachází v různých druzích hub, má dlouhou historii. Mnohé domorodé komunity po celém světě v těchto tradicích pokračují dodnes a předávají je z generace na generaci.

  - Reklama -

  Uvolněte se, prosím

  Důvod, proč si kombinace léčivých duchovních zážitků a moderních relaxačních vymožeností našla místo v prvotřídních resortech, je prostý. Už jen přítomnost v příjemném a krásném prostředí nás dokáže uvolnit. Psychedelická terapie bývá náročná a velmi intenzivní. Podpůrný prostor však může pomoci tento nekomfort překonat, prolomí bariéry obranného mechanismu a vytvoří jakousi bezpečnou náruč, zatímco se vaše tělo vydává za hlubokým a trýznivým sebepoznáním. A spojení s vnitřními emocemi svého já hodně často bolí.

  Uklidňující je nepochybně i fakt, že nejste někde sami v pralese mezi lidmi, které neznáte a nerozumí vám, vy zase jim, ale dohlíží na vás školený personál. Pomůže vám se v daném zážitku lépe zorientovat, porozumět mu. Probere s vámi emoce a vše co se dere na povrch. Prozradí vám něco o substancích, které se chystáte pozřít a všude okolo jsou zdravotníci, jenž v případě nouze zasáhnou. Takže kde je to ale?

  Kde je háček?

  Když už chcete rozmazávat dělící čáru mezi party zábavou a ceremoniální rostlinnou medicínou, měli byste brát v potaz, jakkoliv to celé zabalíte do hezkého papíru s lesklou mašlí, pořád to nemění nic na tom, že do vás někdo napumpuje psychotropní látky. O jakých drogách je řeč? Nejčastěji mluvíme o již zmiňovaném psilocybinu, nachází se třeba v lysohlávkách. Setkat se na těchto retreatech ale můžete i s DMT, LSD, MDMA, ibogainem vyskytujícím se v africké rostlině iboga, a v neposlední řadě i s mnohokrát skloňovanou ayahuascou. Už jen trochu znalému jedinci musí být jasné, že vás čekají napínavé zážitky.

  - Reklama -

  Foto: Mushroom Tao

  Psychedelika ve veřejné sféře prošla v posledních letech rovněž hlubokou změnou, někdy označovanou jako houbový boom. Najednou je začínáme vnímat jako terapeuticky přínosné. Přesto je tu ten varovný vykřičník neustále. Psychedelika mohou i zdravému jedinci odemknout v hlavě něco, co nebylo v plánu. Nebo přinejmenším způsobit dlouhodobé duševní problémy. Podobné pobyty přitom vyhledávají už tak křehcí jedinci, kteří mají různé formy deprese či úzkostí. Z toho důvodu stojí tamní personál před opravdu složitým scénářem a ne všichni a všude mají vždy na paměti jen vaše zdraví a blaho. Nechceme tím ověřená luxusní střediska znehodnocovat, jen upozornit na to, že ne všichni noví hráči na trhu mají stejné cíle.

  V neposlední řadě je nutné zmínit, že na většině míst světa jsou tyto látky stále nelegální, jakkoliv na ně začínáme měnit svůj pohled. Nicméně nejčastější místa, kde vám je legálně nadávkují, jsou Jamaica, Nizozemsko, Kostarika nebo Kanada. Ceny se různí, ale nejčastěji se pohybujeme mezi 5 až 10 tisíci dolary za 7 dní.

  Foto: Mushroom Tao

  Poslední dílek puzzle

  Každá osobnost i mysl je jiná. Je klidně možné, že právě kombinace psychedelické terapie a luxusních relaxačních procedur, je přesně ten klíč, co vám chyběl k vlastnímu nitru. Stejně jako, že vám to nesedne nebo že jste do této fáze zkrátka ještě nedošli. Sebepoznání na metafyzické bázi je vzrušující i děsivé zároveň, jste na něj připraveni?

  Zdroj: The Luxe Insider, Bloomberg, Insider, The New York Times

  Psychedelické pobyty s wellness procedurami znamenají nový luxus

  Seznamte se s módní ikonou Michèle Lamy. Poznáte ji podle potetovaných dlaní a zlatých zubů

  Michèle Lamy je mnohem víc než jen manželka a múza slavného návrháře Ricka Owens. Je to žena, která se vymanila z tradičních uměleckých škatulek a vytvořila si vlastní vesmír, mezi fanoušky známý jako "Lamyland". Jde o svět plný nekonvenční krásy, uměleckého chaosu a hlubokého osobního výrazu, který se zrcadlí v jejím vzhledu a životním stylu.

  Nová vlna přehlídek se blíží. Hlavní města módy odhalila provizorní kalendáře podzimních fashion weeků

  I když si módní svět užívá léto plnými doušky, jak je znát na nekončící řadě luxusních pop-upů, atmosféru týdnů módy nic nenahradí. Začíná se proto těšit na očekávané přehlídky letošního podzimu. New York, Paříž a Londýn už navíc znají provizorní kalendáře svých fashion weeků, a tak začíná být trochu víc jasné, kdy a na jaké shows se připravit.

  Připravte se na brat summer. Prožijte léto ve stylu zpěvačky Charli XCX

  Miláček sociálních sítí a zpěvačka Charli XCX si své publikum nezískala pouze novým brilantním albem Brat a s ním spojenou trendy zářivě zelenou. Vytvořila celistvý životní styl, kterým se letos v létě hodlá řídit nejeden její fanoušek. Dovoluje jim totiž být přesně takoví, jací chtějí. I když to znamená, že budou tak trochu "brat".

  Spojení funkčnosti a designu. Domácí spotřebiče mohou ztělesňovat životnost i estetický zážitek

  V moderních interiérech se stále častěji setkáváme s domácími spotřebiči, které nejsou jen praktickými pomocníky, ale také designovými klenoty. Luxusní kávovary, toastery a další kuchyňské doplňky se stávají nedílnou součástí interiéru, přičemž kladou důraz na vysokou funkčnost i estetický dojem. 

  Tom Ford i Maison Margiela hledají nové ředitele. Peter Hawkings a John Galliano opouští své pozice

  Módní svět překvapily hned dvě novinky týkající se odchodu známých kreativních ředitelů z jejich současných pozic. Peter Hawkings po roce opustí svou vůdčí roli u Toma Forda, tedy módní značky, pro kterou pracoval od jejího založení. Návrhář John Galliano zase po 10 letech ukončí svou tvorbu u módního domu Maison Margiela.

  Seznam nezbytných pánských bot na podzim 2024. Nesmí chybět Lanvin Curb ani New Balance X Miu Miu

  Nacházíme se téměř v polovině letních měsíců, proto je nejvyšší čas poohlédnout se po stylovém obutí na následující sezónu. S podzimem totiž konečně nastoupí i všechny známé zimní kolekce renomovaných designérů, které jsme poprvé spatřili už na jaře. Nové trendy tak žádají jak aktualizaci šatníku, tak botníku.

  Na beauty scénu dorazil nový look. TikTok představil pomegranate make-up

  Posedlost beauty světa ovocem a zeleninou nekončí. Sociální síť TikTok totiž vytvořil nový trend s názvem pomegranate make-up. Jedná se o další kombinaci zdravě vyhlížející lesklé pleti a bohaté vrstvy tvářenky. Tentokrát však hlavní roli hraje další prvek, a to falešné pihy.

  Módní novinky v kostce: Harrods opět uvede vlastní řadu a luxusní značky vítají léto

  Slavný londýnský obchodní dům Harrods oslavuje letos své 175. výročí. Aby své narozeniny poctil, oznámil opětovné vydání své vlastní luxusní řady. Módní domy pak rovněž pořádají oslavy, ovšem na počest léta. Party uspořádala například značka Gucci nebo Miu Miu. Herečka Jessica Chastain se pak objeví v nové kampani pro Damiani.

  Ájurvéda diktuje zdravou a svěží ústní dutinu. Oil pulling oživí vaši ranní dentální hygienu

  Oleje jsou všestranným pomocníkem, a to jak v kuchyni, tak v péči o pleť či vlasy. Ájurvédská medicína je však využívá také v ústní hygieně. Její metoda oil pulling slibuje bělejší zuby, prevenci zubního kazu nebo svěžejší dech. Se svěží ústní dutinou vám pomůže řada rostlinných olejů. 

  Vkročte do druhé poloviny roku správnou nohou. Plánování usnadní papíroví pomocníci

  Spolu s červencem započala také druhá polovina letošního roku. S rychle ubíhajícími měsíci lze snadno ztratit přehled o tom, jaké plány jsme si v minulosti stanovili. Pozvěte si proto na pomoc deníky a diáře, které se nevážou na žádná data, a tak je můžete svými poznámkami, cíli a sny s klidem zaplnit i uprostřed léta.

  Péče po lenošení na pláži se vyplatí. Odměňte svou pleť i po vysněném odpočinku

  Letní dlouhé dny strávené na zářivé písečné pláži často lákají k tomu, abychom se poddali únavě a po příchodu do hotelového pokoje se rovnou zachumlali do postele. Vaše pleť má ovšem na podobný scénář jiný názor. I přes zdánlivý relax totiž po celém dnu na sluníčku i v moři vyžaduje potřebnou péči.

  Znáte nejpopulárnější psí plemeno roku 2024? Hladkosrstého jezevčíka vlastní i Porte Jacquemus

  Hladkosrstý jezevčík, dlouho podceňovaný a často přehlížený, se stal jedním z nejpopulárnějších psích plemen uplynulých měsíců. Malý, ale charismatický pes si získal srdce běžných pejskařů i módních ikon a celebrit. Mezi jeho slavné majitele patří také francouzský návrhář Simon Porte Jacquemus, který svým jezevčíkem Toutou pravidelně okouzluje své fanoušky na sociálních sítích.

  Balenciaga a Prada odhalily nové hvězdné kampaně. Zazáří v nich Kim Kardashian i Hunter Schafer

  Slavné módní domy vydaly čerstvé kampaně, které se tradičně neobešly ani bez hvězdných účastníků. Balenciaga propaguje Rodeo Bag pomocí třech slavných ikon, včetně influencerky Kim Kardashian. Prada zase do své reklamy představující podzimní kolekci zapojila své ambasadory, nevyjímaje herečku Hunter Schafer.

  Vrchol luxusního nakupování v Evropě. Poznejte ikonické obchodní domy

  K vytouženému letnímu cestování patří bezpochyby také nakupování. Objevte proto na svých výletech nejvíce ikonické galerie a obchodní domy, ukrývající nejen luxusní módní kousky, ale také dech beroucí výzdobu nebo romantické kavárny. Svůj vlastní poklad totiž ukrývá každé hlavní město Evropy.

  Proč Tabi Shoes určují módní status? „Birkinku“ v oblasti obuvi má na kontě Maison Margiela

  Ve světě vysoké módy vyvolává jen málo věcí takovou reakci jako Tabi Shoes od Maison Margiela. Unikátní boty s rozdělenými prsty si od svého debutu získaly srdce módních nadšenců a staly se synonymem pro avantgardní styl i umělecký výraz. Najdete je proto v muzeích i šatnících módní smetánky nebo undergroundu.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―