Šperky. Někdy výrazné, jindy jen nenápadné detaily, které dokážou podtrhnout nebo naopak zhatit celý outfit. Pojďte se podívat, zda bude v příští sezóně platit pravidlo „Balance is the key.“

V různých trends predictions bývají šperky často opomíjeny. Chyba. Bez šperků není žádný outfit kompletní. I úplně basic look můžete pozvednout, přidáte-li něco, co se blýská a právě blýskavé jewels budou v následující sezóně rozhodně v kurzu.

Silver’s time to shine

V posledních letech šperkům vládla zlatá a stříbrné patřilo spíše druhé místo. Trend se však začíná obracet. Většinou masivní šperky ze stříbrného kovu se objevují stále častěji. V kolekcích Spring/Summer 2023 je představuje například Chanel, Alexander McQUEEN nebo Jil Sander. Dá se tedy předpokládat, že v roce 2023 zažijí obrovský boom.

Perly

Jackie Kennedy tvrdila, že „perly se hodí vždy“. Měla naprostou pravdu. Perly dokáží každému outfitu přidat na eleganci a jemnosti. Pokud tedy dáváte přednost spíše decentním šperkům, budou výbornou volbou i v této sezóně. V minulosti byly perlové náhrdelníky velmi oblíbené například u Old Hollywood Stars. V nové kolekci na ně sází například Chanel nebo Vivienne Westwood.

Chokers

Na přehlídkách sice můžeme spatřit i vrstvené náhrdelníky různých délek, rozhodně ale převažují chokers. Náhrdelníky přiléhající ke krku se tedy opět vrací, v jemných i masivních variantách. Podle odborníků z Jewelry Museum of Fine Arts existují již tisíce let a kromě Sumerů poprvé zdobily nejstarší civilizace světa ve starověkém Egyptě a v Mezopotámii. V současné době je můžete vidět téměř na všech přehlídkách, nejvíce u Alexander McQueen, Dolce & Gabbana, Dior nebo Chanel.

Náušnice jako main charakter

„Čím větší a výraznější, tím lepší“. Tím se pravděpodobně řídili návrháři, když připravovali své 2023 collections. Často se objevují tzv. shoulder-grazing earrings, tedy náušnice sahající až na ramena.  Dále také asymetrické náušnice, kdy pravá je zcela jiná než levá nebo dokonce náušnice pouze na jednom uchu. Trendem tedy budou oversized, barevné a extravagantní kousky.

Bangles

Náramky inspirované těmi, které původně nosily ženy v Indii, Jižní Asii a na Arabském poloostrově. Dnes je již společnost vnímá jako docela všední. Podobně jako u náušnic ani zde otázka „Není to moc?“ nebude na pořadu dne. Fashion shows se jen hemžily výraznými kousky na rukou modelek. Často byly k vidění i dva stejné náramky, každý na jedné ruce.

Prsteny

Pokud jste si v posledních letech oblíbili trend výrazných prstenů, je tady dobrá zpráva. V roce 2023 se trend nezmění. Pravidlo „Jedna ruka = jeden prsten“ je dávno out a počtem se nemusíte nijak omezovat.

Je tedy evidentní, že pravidla „Balance is the key.“ a „Méně je někdy více.“ v roce 2023 platit rozhodně nebudou. Nebojte se tedy velkých kousků a nešetřete ani na množství.

Zdroj: Instagram, YouTube

V následujícím roce se blýskněte! Trendy šperky 2023