More

  Šperky. Někdy výrazné, jindy jen nenápadné detaily, které dokážou podtrhnout nebo naopak zhatit celý outfit. Pojďte se podívat, zda bude v příští sezóně platit pravidlo „Balance is the key.“

  V různých trends predictions bývají šperky často opomíjeny. Chyba. Bez šperků není žádný outfit kompletní. I úplně basic look můžete pozvednout, přidáte-li něco, co se blýská a právě blýskavé jewels budou v následující sezóně rozhodně v kurzu.

  Silver’s time to shine

  V posledních letech šperkům vládla zlatá a stříbrné patřilo spíše druhé místo. Trend se však začíná obracet. Většinou masivní šperky ze stříbrného kovu se objevují stále častěji. V kolekcích Spring/Summer 2023 je představuje například Chanel, Alexander McQUEEN nebo Jil Sander. Dá se tedy předpokládat, že v roce 2023 zažijí obrovský boom.

  Perly

  Jackie Kennedy tvrdila, že „perly se hodí vždy“. Měla naprostou pravdu. Perly dokáží každému outfitu přidat na eleganci a jemnosti. Pokud tedy dáváte přednost spíše decentním šperkům, budou výbornou volbou i v této sezóně. V minulosti byly perlové náhrdelníky velmi oblíbené například u Old Hollywood Stars. V nové kolekci na ně sází například Chanel nebo Vivienne Westwood.

  Chokers

  Na přehlídkách sice můžeme spatřit i vrstvené náhrdelníky různých délek, rozhodně ale převažují chokers. Náhrdelníky přiléhající ke krku se tedy opět vrací, v jemných i masivních variantách. Podle odborníků z Jewelry Museum of Fine Arts existují již tisíce let a kromě Sumerů poprvé zdobily nejstarší civilizace světa ve starověkém Egyptě a v Mezopotámii. V současné době je můžete vidět téměř na všech přehlídkách, nejvíce u Alexander McQueen, Dolce & Gabbana, Dior nebo Chanel.

  Náušnice jako main charakter

  „Čím větší a výraznější, tím lepší“. Tím se pravděpodobně řídili návrháři, když připravovali své 2023 collections. Často se objevují tzv. shoulder-grazing earrings, tedy náušnice sahající až na ramena.  Dále také asymetrické náušnice, kdy pravá je zcela jiná než levá nebo dokonce náušnice pouze na jednom uchu. Trendem tedy budou oversized, barevné a extravagantní kousky.

  Bangles

  Náramky inspirované těmi, které původně nosily ženy v Indii, Jižní Asii a na Arabském poloostrově. Dnes je již společnost vnímá jako docela všední. Podobně jako u náušnic ani zde otázka „Není to moc?“ nebude na pořadu dne. Fashion shows se jen hemžily výraznými kousky na rukou modelek. Často byly k vidění i dva stejné náramky, každý na jedné ruce.

  Prsteny

  Pokud jste si v posledních letech oblíbili trend výrazných prstenů, je tady dobrá zpráva. V roce 2023 se trend nezmění. Pravidlo „Jedna ruka = jeden prsten“ je dávno out a počtem se nemusíte nijak omezovat.

  Je tedy evidentní, že pravidla „Balance is the key.“ a „Méně je někdy více.“ v roce 2023 platit rozhodně nebudou. Nebojte se tedy velkých kousků a nešetřete ani na množství.

  Zdroj: Instagram, YouTube

  V následujícím roce se blýskněte! Trendy šperky 2023

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.