Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jestli existuje nějaký typ obuvi, jehož existence a popularita jsou stejně vrtkavé jako počasí, pak jsou to rozhodně baleríny. Módní meteorologové hlásí jejich silný návrat, který může připomínat letní vlnu veder. Jsou zpět ve své klasické podobě, ale také s jemným dramatickým zvratem v podobě mesh balerín nebo přidané přezky.

  Opakování je matkou moudrosti

  Cyklická povaha trendů ovlivněná duchem doby, street stylem a sociálními sítěmi je stále patrnější. Baleríny jsou toho jasným příkladem. Jejich kořeny sahají opravdu hluboko, ale svou transformaci z tanečního světa do ulic zažily především v 50. letech 20. století. O popularizaci se postarala americká návrhářka Claire McCardell, která je použila jako prvek každodenního outfitu ve snaze vytvořit dnes již ikonický „American Look“. Od té doby si tento typ obuvi užil svých 15 minut slávy několikrát. Nedílnou součástí každého trendy šatníku se stal zejména na počátku 21. století.

  Obrat v ději: baleríny na několik způsobů

  První náznaky jejich opětovného kralování jsme mohli zachytit během přehlídky Miu Miu pro sezónu podzim/zima 2022. Miuccia Prada takticky spojila návleky na nohy s balerínami a potvrdila tak pozici značky udávající trendy. Později už stačilo jen zapojit kreativní fantazii návrhářů a z klasických bot určených pro baletky se stal nový trend letošního léta v pestrých provedeních, ze kterých si jistě vyberete.

  Crème de la crème od Chanel

  Pro módní dům Chanel jsou baleríny mnohem víc než jen chvilkové rozptýlení. Do centra pozornosti je postavila už samotná Coco, v tradici úspěšně pokračoval její nástupce Karl Lagerfeld a nyní Virginie Viard. Nejnověji se objevily v kolekci 2022/23 Métiers d’art v zajímavém provedení obohaceném o vlnu a ikonický tvíd.

  Zdroj: Chanel

  Vynikněte s výjimečným mesh stylem

  Pokud považujete tradiční baleríny za passé, je čas na malý experiment zvaný mesh. Má trochu pikantní příchuť a vašemu outfitu dodá tu správnou letní šťávu. V menu ho mají značky jako Loeffler Randall nebo Bottega Veneta.

  Zdroj: Loeffler Randall, Bottega Veneta

  Disco party v metalických odlescích

  Zazářit nebylo nikdy jednodušší, a to doslova. Pokud si nepotrpíte na barvy, metalické baleríny jsou tím nejlepším společníkem na každý den. Poutavé modely najdete u Prady nebo Tory Burch.

  Zdroj: Tory Burch, Prada

  Zdroje: L’Officiel USA

  Baleríny jsou opět v hlavní roli, tentokrát ale s nádechem atraktivního dramatu

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.