More

  Jestli existuje nějaký typ obuvi, jehož existence a popularita jsou stejně vrtkavé jako počasí, pak jsou to rozhodně baleríny. Módní meteorologové hlásí jejich silný návrat, který může připomínat letní vlnu veder. Jsou zpět ve své klasické podobě, ale také s jemným dramatickým zvratem v podobě mesh balerín nebo přidané přezky.

  Opakování je matkou moudrosti

  Cyklická povaha trendů ovlivněná duchem doby, street stylem a sociálními sítěmi je stále patrnější. Baleríny jsou toho jasným příkladem. Jejich kořeny sahají opravdu hluboko, ale svou transformaci z tanečního světa do ulic zažily především v 50. letech 20. století. O popularizaci se postarala americká návrhářka Claire McCardell, která je použila jako prvek každodenního outfitu ve snaze vytvořit dnes již ikonický „American Look“. Od té doby si tento typ obuvi užil svých 15 minut slávy několikrát. Nedílnou součástí každého trendy šatníku se stal zejména na počátku 21. století.

  Obrat v ději: baleríny na několik způsobů

  První náznaky jejich opětovného kralování jsme mohli zachytit během přehlídky Miu Miu pro sezónu podzim/zima 2022. Miuccia Prada takticky spojila návleky na nohy s balerínami a potvrdila tak pozici značky udávající trendy. Později už stačilo jen zapojit kreativní fantazii návrhářů a z klasických bot určených pro baletky se stal nový trend letošního léta v pestrých provedeních, ze kterých si jistě vyberete.

  Crème de la crème od Chanel

  Pro módní dům Chanel jsou baleríny mnohem víc než jen chvilkové rozptýlení. Do centra pozornosti je postavila už samotná Coco, v tradici úspěšně pokračoval její nástupce Karl Lagerfeld a nyní Virginie Viard. Nejnověji se objevily v kolekci 2022/23 Métiers d’art v zajímavém provedení obohaceném o vlnu a ikonický tvíd.

  Zdroj: Chanel

  Vynikněte s výjimečným mesh stylem

  Pokud považujete tradiční baleríny za passé, je čas na malý experiment zvaný mesh. Má trochu pikantní příchuť a vašemu outfitu dodá tu správnou letní šťávu. V menu ho mají značky jako Loeffler Randall nebo Bottega Veneta.

  Zdroj: Loeffler Randall, Bottega Veneta

  Disco party v metalických odlescích

  Zazářit nebylo nikdy jednodušší, a to doslova. Pokud si nepotrpíte na barvy, metalické baleríny jsou tím nejlepším společníkem na každý den. Poutavé modely najdete u Prady nebo Tory Burch.

  Zdroj: Tory Burch, Prada

  Zdroje: L’Officiel USA

  Baleríny jsou opět v hlavní roli, tentokrát ale s nádechem atraktivního dramatu

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.