Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Tatarský biftek s křepelčími vejci, košíček s lososovou pěnou, bio hovězí steak se spirálkami z fermentované mrkve… Už se vám sbíhají sliny? Tak to si raději nechte zajít chuť, protože po těchto dobrůtkách se budou olizovat jen vaši chlupáči. Co na tom, že jídlo je za pár vteřin pryč. Hlavní přece je, že pejskům chutná.

  Utrácení peněz za naše čtyřnohé psí kamarády nám nikdy nečinilo větší radost. Zároveň si čím dál víc uvědomujeme, že pokud chceme, aby nám dlouho dělali společnost, je třeba jim dopřát kvalitní jídlo. Humanizace krmiva pro domácí mazlíčky se rozrostla do podoby luxusních předplatných a specializovaných diet. Bez lepku, bez cukru, s probiotiky, syrové, vařené, na míru. Množí se dog friendly bary, zmrzlinárny i franšízy, kde místo cappuccina dostanete puppuccino.

  Foto: Unsplash

  Dnes své čtyřnohé děti krmíme pomalu jako malé šlechtice. Ne jako zvířátka, co na ulici zblajznou každou nevábně vyhlížející hnědou hroudu. Pejsci nabízejí společnost a lásku, a proto je stále více považujeme za plnohodnotné členy rodiny. Chceme, aby byli zdraví a šťastní, a proto je logické, že je chceme krmit potravou, která vypadá na pohled chutně i pro nás.

  Dogue

  Jako na vysoké tlapce si bude váš mazlíček připadat v ryze psí restauraci Dogue. Pokud mu chcete opravdu dopřát, vezměte ho na místní degustační menu. Luxusní podnik otevřel teprve loni na podzim a pořád mají plno. Není divu, nikde jinde o vašeho hafana nebude po stránce výživy postaráno tak dobře, jako právě tady.

  Foto: Dogue SF

  Pokrmy připravuje svědomitě s láskou šéfkuchař Rahmi Massarweh. Přes týden si psi mohou vychutnat řadu na pohled lákavých dezertů a pečiva, které spláchnou na závěr doguccinem. V neděli je pak k dispozici degustační menu ”Bone Appétit” v přepočtu za zhruba 1900 korun. Nechybí polévka, hlavní jídlo ani dezert a všechny chody jsou už na pohled připravené s takovou precizností, že tečou sliny i páníčkům. Naštěstí je jeho součástí i malé občerstvení pro ně, psí dobroty sice vizuálně svádí, ale dortová koule z antilopích srdíček a mletých kostí by vám asi moc nejela.

  Personál v Dogue přistupuje ke psům se stejnou vážností, jako by vařil pro lidi a zároveň upozorňuje na důležitost kvalitního krmení. Odměnou jim je hlasité mlaskání a spokojený štěkot linoucí se restaurací, která je na takové úrovni první svého druhu. Je to ideální způsob, jak pejskovi vrátit jeho oddanost a oslavit společně například narozeniny.

  The Wilson

  Restaurace The Wilson s pobočkami v New Yorku a Orlandu je další, která chce dopřát gurmánský zážitek všem, proto má ve své nabídce kromě menu pro lidi také psí menu. Jeho součástí je například grilovaný steak se zeleninou v páře za 24 dolarů, burger za 16 dolarů nebo mix bobulí za 12 dolarů.

  V restauraci však stále panují určitá pravidla, aby si ”dog fine dinning” užil každý z hostů. Pejsci zde nemohou volně pobíhat a jedí poslušně u stolů pro ně určených. Neznamená to však, že by se krmili z misky jen tak na někde podlaze. Věřte, i zde mají všichni na srdci jejich dobro a vy už tak nemusíte u jídla uhýbat před tím hladovým psím pohledem, a hafózní flákotu si dopřeje celá rodina.

  Foto: The Wilson NYC

  Chateau Le Woof

  Pokud chcete zajít spíše na brunch, pak je ideálním místem Chateau Le Woof v newyorské čtvrti Astoria v Queensu. Dejte si v klidu snídani, zatímco si váš mazlíček pochutnává na vajíčkách se slaninou a dýňovým pyré, palačinkách s arašídovým máslem a banány nebo lososové zmrzlině. Už nemusíte volit mezi sebou a pejskem. Chateau Le Woof se plnohodnotně postará o vás oba.

  Majitelka podniku, Natassa, měla před osmi lety sen o tom, jak pila cortado uvnitř kavárny se svým psem. Když se probudila, nápad byl na světě. Psí kavárna. Netrvalo dlouho a svůj sen skutečně zrealizovala. Vytvořila tak nádherné místo, kam se všichni rádi vrací.

  Foto: Unsplash

  Zdroj: Bon Appetit

  10 z 10 psů doporučuje. Ty nejvíc hafózní restaurace, které servírují delikatesy chlupáčům

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.