Tatarský biftek s křepelčími vejci, košíček s lososovou pěnou, bio hovězí steak se spirálkami z fermentované mrkve… Už se vám sbíhají sliny? Tak to si raději nechte zajít chuť, protože po těchto dobrůtkách se budou olizovat jen vaši chlupáči. Co na tom, že jídlo je za pár vteřin pryč. Hlavní přece je, že pejskům chutná.

Utrácení peněz za naše čtyřnohé psí kamarády nám nikdy nečinilo větší radost. Zároveň si čím dál víc uvědomujeme, že pokud chceme, aby nám dlouho dělali společnost, je třeba jim dopřát kvalitní jídlo. Humanizace krmiva pro domácí mazlíčky se rozrostla do podoby luxusních předplatných a specializovaných diet. Bez lepku, bez cukru, s probiotiky, syrové, vařené, na míru. Množí se dog friendly bary, zmrzlinárny i franšízy, kde místo cappuccina dostanete puppuccino.

Foto: Unsplash

Dnes své čtyřnohé děti krmíme pomalu jako malé šlechtice. Ne jako zvířátka, co na ulici zblajznou každou nevábně vyhlížející hnědou hroudu. Pejsci nabízejí společnost a lásku, a proto je stále více považujeme za plnohodnotné členy rodiny. Chceme, aby byli zdraví a šťastní, a proto je logické, že je chceme krmit potravou, která vypadá na pohled chutně i pro nás.

Dogue

Jako na vysoké tlapce si bude váš mazlíček připadat v ryze psí restauraci Dogue. Pokud mu chcete opravdu dopřát, vezměte ho na místní degustační menu. Luxusní podnik otevřel teprve loni na podzim a pořád mají plno. Není divu, nikde jinde o vašeho hafana nebude po stránce výživy postaráno tak dobře, jako právě tady.

Foto: Dogue SF

Pokrmy připravuje svědomitě s láskou šéfkuchař Rahmi Massarweh. Přes týden si psi mohou vychutnat řadu na pohled lákavých dezertů a pečiva, které spláchnou na závěr doguccinem. V neděli je pak k dispozici degustační menu ”Bone Appétit” v přepočtu za zhruba 1900 korun. Nechybí polévka, hlavní jídlo ani dezert a všechny chody jsou už na pohled připravené s takovou precizností, že tečou sliny i páníčkům. Naštěstí je jeho součástí i malé občerstvení pro ně, psí dobroty sice vizuálně svádí, ale dortová koule z antilopích srdíček a mletých kostí by vám asi moc nejela.

Personál v Dogue přistupuje ke psům se stejnou vážností, jako by vařil pro lidi a zároveň upozorňuje na důležitost kvalitního krmení. Odměnou jim je hlasité mlaskání a spokojený štěkot linoucí se restaurací, která je na takové úrovni první svého druhu. Je to ideální způsob, jak pejskovi vrátit jeho oddanost a oslavit společně například narozeniny.

The Wilson

Restaurace The Wilson s pobočkami v New Yorku a Orlandu je další, která chce dopřát gurmánský zážitek všem, proto má ve své nabídce kromě menu pro lidi také psí menu. Jeho součástí je například grilovaný steak se zeleninou v páře za 24 dolarů, burger za 16 dolarů nebo mix bobulí za 12 dolarů.

V restauraci však stále panují určitá pravidla, aby si ”dog fine dinning” užil každý z hostů. Pejsci zde nemohou volně pobíhat a jedí poslušně u stolů pro ně určených. Neznamená to však, že by se krmili z misky jen tak na někde podlaze. Věřte, i zde mají všichni na srdci jejich dobro a vy už tak nemusíte u jídla uhýbat před tím hladovým psím pohledem, a hafózní flákotu si dopřeje celá rodina.

Foto: The Wilson NYC

Chateau Le Woof

Pokud chcete zajít spíše na brunch, pak je ideálním místem Chateau Le Woof v newyorské čtvrti Astoria v Queensu. Dejte si v klidu snídani, zatímco si váš mazlíček pochutnává na vajíčkách se slaninou a dýňovým pyré, palačinkách s arašídovým máslem a banány nebo lososové zmrzlině. Už nemusíte volit mezi sebou a pejskem. Chateau Le Woof se plnohodnotně postará o vás oba.

Majitelka podniku, Natassa, měla před osmi lety sen o tom, jak pila cortado uvnitř kavárny se svým psem. Když se probudila, nápad byl na světě. Psí kavárna. Netrvalo dlouho a svůj sen skutečně zrealizovala. Vytvořila tak nádherné místo, kam se všichni rádi vrací.

Foto: Unsplash

Zdroj: Bon Appetit

10 z 10 psů doporučuje. Ty nejvíc hafózní restaurace, které servírují delikatesy chlupáčům

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.