Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Deset mezinárodních umělců a designerů společně vytvořili jedinečnou výstavu, která oslaví 70 let od roku, kdy Gucci poprvé zveřejnil své slavné mokasíny. Dnes už ikonický kousek pozvedl především takzvaný „horsebit“ detail, inspirovaný koňskou uzdou.

  Miláno přiláká nadcházející víkend milovníky módy do svých ulic na mimořádnou výstavu značky Gucci. I když se otevírá už v pátek, veřejnosti bude přístupná pouze v sobotu a neděli. Návštěvníkům umožní oslavit 70. výročí ikonických mokasínů. Kromě uměleckých instalací deseti mezinárodních umělců se jim uvnitř luxusních prostor Spazio Maiocchi odtajní také jarní kolekce pro rok 2024.

  Událost nazvaná Gucci Horsebit Society má ovšem za úkol především uctít jeden z nejvíce ikonických návrhů z archivů společnosti Gucci. Známé mokasíny navrhl roku 1953 Aldo Gucci. Návrhář tím chtěl nejen odkázat na práci svého otce, ale také přilákat tehdejší nejluxusnější klientelu. To se mu také podařilo, jelikož se následně obuv s prvky připomínajícími část koňské uzdy proslavila po celém světě.

  V uplynulých 70 letech totiž mokasíny obuly nejen slavné modelky, ale také herečky a herci, politici nebo ti nejmocnější podnikatelé. Roku 1984 se proto mokasíny také dostaly do stálé sbírky Metropolitního muzea umění v New Yorku. Symbol luxusu tak znázorňují od svého stvoření až do současnosti. Takzvaný „horsebit“ prvek se totiž postupně začal ukazovat i na dalších návrzích značky Gucci.

  Výstava představí surrealistický stůl i ikonické lodičky Toma Forda

  Známý prvek se proto objevil například na různých doplňcích, špercích, kabelkách nebo ready-to-wear kouscích. Nedávno ho italská značka představila například při propagaci kabelek Horsebit 1955. Součástí hvězdné kampaně se stala Halle Bailey, Julia Garner nebo Hanni. Milánská výstava se ovšem zaměřila především na mokasíny. Návštěvníky proto čekají například jejich různé podoby na obrazech vygenerovaných umělou inteligencí a vytvořených umělcem Blatant Space.

  Milovníky módy překvapí také surrealistický stůl navržený americkým sochařem Pitterpatter. Místo klasických noh má totiž ty „lidské“, obuté do slavných mokasínů. Motivy jezdectví zase připomene obrovské dílo amerického fotografa Charlie Engman. Znázorňuje totiž impozantního bílého koně. Zároveň slouží jako pozadí pro ikonickou červenou lodičku navrženou roku 1995 Tomem Fordem. Jejím hlavním prvkem není totiž nic jiného než všemi oslavovaný „horsebit“.

  Zdroj: WWD, CNN, Hypebae, Instagram, YouTube

  Značka Gucci otevřela výstavu v Miláně. Poctí 70. výročí slavných horsebit mokasínů

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.