Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Deset mezinárodních umělců a designerů společně vytvořili jedinečnou výstavu, která oslaví 70 let od roku, kdy Gucci poprvé zveřejnil své slavné mokasíny. Dnes už ikonický kousek pozvedl především takzvaný „horsebit“ detail, inspirovaný koňskou uzdou.

  Miláno přiláká nadcházející víkend milovníky módy do svých ulic na mimořádnou výstavu značky Gucci. I když se otevírá už v pátek, veřejnosti bude přístupná pouze v sobotu a neděli. Návštěvníkům umožní oslavit 70. výročí ikonických mokasínů. Kromě uměleckých instalací deseti mezinárodních umělců se jim uvnitř luxusních prostor Spazio Maiocchi odtajní také jarní kolekce pro rok 2024.

  Událost nazvaná Gucci Horsebit Society má ovšem za úkol především uctít jeden z nejvíce ikonických návrhů z archivů společnosti Gucci. Známé mokasíny navrhl roku 1953 Aldo Gucci. Návrhář tím chtěl nejen odkázat na práci svého otce, ale také přilákat tehdejší nejluxusnější klientelu. To se mu také podařilo, jelikož se následně obuv s prvky připomínajícími část koňské uzdy proslavila po celém světě.

  V uplynulých 70 letech totiž mokasíny obuly nejen slavné modelky, ale také herečky a herci, politici nebo ti nejmocnější podnikatelé. Roku 1984 se proto mokasíny také dostaly do stálé sbírky Metropolitního muzea umění v New Yorku. Symbol luxusu tak znázorňují od svého stvoření až do současnosti. Takzvaný „horsebit“ prvek se totiž postupně začal ukazovat i na dalších návrzích značky Gucci.

  Výstava představí surrealistický stůl i ikonické lodičky Toma Forda

  Známý prvek se proto objevil například na různých doplňcích, špercích, kabelkách nebo ready-to-wear kouscích. Nedávno ho italská značka představila například při propagaci kabelek Horsebit 1955. Součástí hvězdné kampaně se stala Halle Bailey, Julia Garner nebo Hanni. Milánská výstava se ovšem zaměřila především na mokasíny. Návštěvníky proto čekají například jejich různé podoby na obrazech vygenerovaných umělou inteligencí a vytvořených umělcem Blatant Space.

  Milovníky módy překvapí také surrealistický stůl navržený americkým sochařem Pitterpatter. Místo klasických noh má totiž ty „lidské“, obuté do slavných mokasínů. Motivy jezdectví zase připomene obrovské dílo amerického fotografa Charlie Engman. Znázorňuje totiž impozantního bílého koně. Zároveň slouží jako pozadí pro ikonickou červenou lodičku navrženou roku 1995 Tomem Fordem. Jejím hlavním prvkem není totiž nic jiného než všemi oslavovaný „horsebit“.

  Zdroj: WWD, CNN, Hypebae, Instagram, YouTube

  Značka Gucci otevřela výstavu v Miláně. Poctí 70. výročí slavných horsebit mokasínů

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.