Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ve své kampani pro letošní jarní kolekci se návrhářka Stella McCartney rozhodla spolupracovat s herečkou Madelyn Cline. Obě totiž pojí veganství i láska ke zvířatům. Fotografie představující nejnovější kousky proto zachycují mladou celebritu ve stáji i na pastvinách mezi králíčky, krávami nebo kozami.

  Letošní jarní kolekce návrhářky Stelly McCartney je dosud její nejudržitelnější. Některé z luxusních kousků jsou totiž vyrobené z regenerační bavlny. Takový materiál podporuje biodiverzitu, vylepšuje zdraví půdy a napomáhá boji s klimatickou změnou. Ready-to-wear kolekce rovněž obsahuje na 91 procent „conscious“ materiálů, tedy těch šetrných k životnímu prostředí. Pro svoji novou kampaň by si proto McCartney nemohla vybrat lepší prostředí.

  Zasadit se ji totiž rozhodla do veganského zvířecího útulku v Santa Clarita v Kalifornii s názvem The Gentle Barn. Udržitelnost jejích návrhů tak vynikne na pozadí stájí nebo zelených pastvin. Outfity navíc představila herečka a milovnice zvířat Madelyn Cline, známá například z filmu Glass Onion a seriálu Outer Banks. „Fotky mají zdůraznit základní víru v to, že jsou si všechny bytosti rovné a ukazují, jak milovat zvířata trpící dopady módního průmyslu,“ vysvětlila značka.

  Jednotlivé fotografie pak znázorňují herečku objímající králíčky, krávy nebo kůzlátka. Zvířecí útulek se totiž stará o více než 170 zvířat, která by jinak nenašla domov. Patří mezi ně koně, prasata, ovce, slepice, lamy, emu, kočky, psi, krávy i různí ptáci. „Apeluji na všechny lidi, aby se už dnes přidali k mé misi, abychom zítra mohli začít ochraňovat naši matku Zemi,“ vzkázala návrhářka známá svou láskou k přírodě i zvířatům. Její návrhy proto nikdy neobsahují kůží, peří, ani kožešinu.

  Změnťe historii. Přestante jíst maso a nezabíjejte zvířata pro módu, apeluje návhrářka

  Hererčka Madelyn Cline tak na fotografiích i videích vytvořených ke kampani pobíhá po pastvinách v krystaly posetém topu nebo kalhotách. Oblékla ale také šaty s průstřihy nebo lehké topy zkombinované s asymetrickými sukněmi. Na pozadí stájí zazářily také kalhoty, vesty a saténové šaty v kanárkově žluté barvě. „Strávili jsme den milováním zvířat, jejich krmením a poznáváním. Všichni jsme spojení a tato kolekce oslavuje harmonický vztah mezi módou, zvířaty a Zemí,“ popsala své dojmy Cline.

  Všechny zmíněné aspekty kampaně pak podporují její hlavní message: Změňte historii. Motto je inspirované prací japonské umělkyně Yoshitomo Nara. Ta rovněž fotografie a videa doplnila o punkové ilustrace a nápisy. Některá její prohlášení ztvárnila McCartney také na samotných kouscích jarních kolekce. „Pokud chceme změnit historii a zachránit naši planetu pro budoucí generace, musíme jednat. To znamená přestat jíst maso a zabíjet zvířata pro módu,“ zdůraznila návrhářka.

  Zdroj: WWD, Stella McCartney Official, Fashion Week Daily, Instagram, Twitter

  Změňte historii, vyzývá Stella McCartney ve své nové kampani plné zvířat

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.