Ve své kampani pro letošní jarní kolekci se návrhářka Stella McCartney rozhodla spolupracovat s herečkou Madelyn Cline. Obě totiž pojí veganství i láska ke zvířatům. Fotografie představující nejnovější kousky proto zachycují mladou celebritu ve stáji i na pastvinách mezi králíčky, krávami nebo kozami.

Letošní jarní kolekce návrhářky Stelly McCartney je dosud její nejudržitelnější. Některé z luxusních kousků jsou totiž vyrobené z regenerační bavlny. Takový materiál podporuje biodiverzitu, vylepšuje zdraví půdy a napomáhá boji s klimatickou změnou. Ready-to-wear kolekce rovněž obsahuje na 91 procent „conscious“ materiálů, tedy těch šetrných k životnímu prostředí. Pro svoji novou kampaň by si proto McCartney nemohla vybrat lepší prostředí.

Zasadit se ji totiž rozhodla do veganského zvířecího útulku v Santa Clarita v Kalifornii s názvem The Gentle Barn. Udržitelnost jejích návrhů tak vynikne na pozadí stájí nebo zelených pastvin. Outfity navíc představila herečka a milovnice zvířat Madelyn Cline, známá například z filmu Glass Onion a seriálu Outer Banks. „Fotky mají zdůraznit základní víru v to, že jsou si všechny bytosti rovné a ukazují, jak milovat zvířata trpící dopady módního průmyslu,“ vysvětlila značka.

Jednotlivé fotografie pak znázorňují herečku objímající králíčky, krávy nebo kůzlátka. Zvířecí útulek se totiž stará o více než 170 zvířat, která by jinak nenašla domov. Patří mezi ně koně, prasata, ovce, slepice, lamy, emu, kočky, psi, krávy i různí ptáci. „Apeluji na všechny lidi, aby se už dnes přidali k mé misi, abychom zítra mohli začít ochraňovat naši matku Zemi,“ vzkázala návrhářka známá svou láskou k přírodě i zvířatům. Její návrhy proto nikdy neobsahují kůží, peří, ani kožešinu.

Změnťe historii. Přestante jíst maso a nezabíjejte zvířata pro módu, apeluje návhrářka

Hererčka Madelyn Cline tak na fotografiích i videích vytvořených ke kampani pobíhá po pastvinách v krystaly posetém topu nebo kalhotách. Oblékla ale také šaty s průstřihy nebo lehké topy zkombinované s asymetrickými sukněmi. Na pozadí stájí zazářily také kalhoty, vesty a saténové šaty v kanárkově žluté barvě. „Strávili jsme den milováním zvířat, jejich krmením a poznáváním. Všichni jsme spojení a tato kolekce oslavuje harmonický vztah mezi módou, zvířaty a Zemí,“ popsala své dojmy Cline.

Všechny zmíněné aspekty kampaně pak podporují její hlavní message: Změňte historii. Motto je inspirované prací japonské umělkyně Yoshitomo Nara. Ta rovněž fotografie a videa doplnila o punkové ilustrace a nápisy. Některá její prohlášení ztvárnila McCartney také na samotných kouscích jarních kolekce. „Pokud chceme změnit historii a zachránit naši planetu pro budoucí generace, musíme jednat. To znamená přestat jíst maso a zabíjet zvířata pro módu,“ zdůraznila návrhářka.

Zdroj: WWD, Stella McCartney Official, Fashion Week Daily, Instagram, Twitter

Změňte historii, vyzývá Stella McCartney ve své nové kampani plné zvířat

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.