Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Švýcarská investiční firma Bidayat hodlá obnovit po 40 let zapomenutou italskou módní společnost Walter Albini. Činnost ukončila v 80. letech 20. století, krátce po úmrtí svého zakladatele. Módní svět spekuluje o tom, že značku na scénu navrátí Alessandro Michele.

  Ve své době byl italský návrhář Walter Albini přirovnáván k takovým hvězdám, jako je Yves Saint Laurent nebo Karl Lagerfeld. Jiní ho označovali za „skrytý poklad italské vysoké módy“. Svou módní společnost proslavil především poválečnými návrhy inspirovanými „starým“ hollywoodským půvabem a sportovními looky 20. let minulého století. Zároveň jim ale uměl dodat modernost, pohodlnost a flexibilitu.

  Návrhář měl proto úspěšně nakročeno k tomu, stát se jedním z nejlepších designérů historie. Roku 1983 ho ovšem značka ztratila, když ve věku 42 let zemřel na AIDS. Po jeho úmrtí už otěže firmy nikdo nepřevzal. To ovšem nyní hodlá změnit bývalý egyptský ministr obchodu Rachid Mohamend Rachid. Jím vlastněná švýcarská investiční společnost Bidayat má totiž v plánu značku opět uvést na scénu.

  Spekuluje se o tom, že by k životu mohl značku přivést návrhář Alessandro Michele. Nedávno totiž opustil svou pozici kreativního ředitele u módního domu Gucci. Média přitom dosud nereferovala o tom, že by si za svou minulou práci našel náhradu. Zároveň by se Michele do podobné role perfektně hodil. Podobně totiž pomohl „ze dna“ pozvednout i společnost Gucci. Kromě toho jeho návrhy odrážejí estetiku Albiniho. Návrhář rovněž v minulosti italského návrháře obdivoval.

  Albini si zaslouží stát po boku těch nejluxusnějších módních značek, míní Rachid

  Podezření médií, jako jsou například servery Panorama nebo Miss Tweed, ovšem prozatím jak návrhář, tak zástupci investiční firmy odmítli komentovat. Novináři serveru Business of Fashion rovněž poukazují na to, že by mohl být Michele stále vázaný dohodou o zákazu konkurence u předchozího zaměstnavatele. Návrat italské značky ovšem ještě nějakou dobu potrvá. V současnosti se jí investiční fond snaží propagovat skrze muzea nebo různé vydavatele. Až poté by přistoupil k znovu založení samotného byznysu.

  Minulý rok totiž firma Bidayat odkoupila Albiniho archivy a intelektuální vlastnictví. „Albini si zaslouží zaujmout místo po boku těch nejluxusnějších světových módních společností,“ okomentoval své plány její majitel Rachid Mohamed Rachid. Spolupracovat hodlá také se sběratelkou Barbarou Curti, která společnosti prodala kolekci návrhů, šperků, fotografií a kreseb z archivů Albiniho. Jeho „dědictví“ rovněž obsahuje řadu vzorů, návrhů nebo látkových doplňků.

  Zdroj: Business of Fashion, NSS Mag, Hypebeast, Twitter, Instagram

  Foto:Reuters

  Walter Albini se vrací na scénu. K životu by mohl značku přivést Alessandro Michele

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.