Oblíbené “sheet” masky si užijete jak při večerní self-care, tak u vína s kamarádkou. I když jejich popularita roste, povědomí o tom, jak je správně používat už tak známé není. Otevřete dveře do světa masek a zjistěte, jak z nich doslova vyždímat co nejvíce.

Dobrým začátkem je pochopení, jak se takzvané “sheet” masky od těch gelových, nočních, slupovacích, bahenních nebo jílových liší. Jejich hlavním úkolem totiž není z vaší pleti vytáhnout nečistoty. Místo toho připomínají sérum, které se do pokožky postupně vstřebá. Na podobné bázi můžete používat například i takzvané „eye patches“, neboli masky pod oči. Látka masky totiž vaši pokožku „zahalí“ tak, že výživa a vlhkost, které obsahuje, nemohou unikat. Lépe se proto do kůže vstřebají.

Prvním nepsaným pravidlem vaší koupelny by proto mělo být, že si po použití „sheet“ masky nikdy neumýváte obličej. Přečtěte si ovšem vždy pro jistotu instrukce daného produktu. Dejte si také naopak pozor, abyste si pleť pořádně vyčistili před její aplikací. Sáček s ní také napřed promasírujte, abyste zaručili, že se do látky sérum lépe vstřebá. Ujistěte se, že masku pořádně přitlačíte k pokožce a žádný kousek nebude příliš vyčnívat. Pokud si masku naplánujete jako součást relaxačního večera, nebojte se využít také pomůcku jade roller. Přejížděním po masce zvýšíte efektivnost séra.

Kromě výživy „sheet“ masky také zklidňují pokožku a zmírňují opuchnutí. Extra boost své pleti dopřejete, pokud masku před rozbalením na chvíli uskladníte v ledničce. Pokud ze své péče chcete získat co nejvíce, můžete masku po použití aplikovat také na krk nebo dekolt. Podobně můžete naložit se sérem, které zůstane v obalu masky. Ten proto rozhodně nevyhazujte, sérum místo toho jednoduše rozetřete třeba na ramena, ruce nebo záda. Nezapomeňte také na krém, pomocí kterého vytvoříte ochrannou vrstvu pro aktivní ingredience ukryté v séru.

Při výběru správné masky věnujte pozornost hlavně prvním 5 ingrediencím

Dejte si také pozor, abyste si masku na obličeji nenechali příliš dlouho. Začala by totiž působit proti vám a „darovanou“ vlhkost naopak vsákla do sebe. A jak si tu správnou „sheet“ masku vybrat? Podívejte se na prvních pět ingrediencí, které obsahuje. U dobrých masek se nejčastěji jedná o látky butylene glycol a glycerin. Ta první napomáhá ostatním ingrediencím, aby se do vaší pleti lépe vstřebaly. Druhá zase zajistí, že si vaše pokožka ze vzduchu lépe vytáhne vlhkost.

Obsahovat mohou masky také chemické exfolianty, tedy látky odstraňující odumřelé kožní buňky, nebo vitamíny C, E i A. Podívejte se, zda vaše produkty některé z těchto látek obsahují. Masku si vyberte tak, aby do vaší rutiny doplnila chybějící ingredience. Mezi nejluxusnější masky pak patří ta značky Medik8 napomáhající regeneraci. Stylově se budete cítit také s tou od MZ Skin. Ta nabídne nejen extra dávku vitamínu C, ale navíc pleť rozzáří pomocí zlatých nano částic. Nálož kolagenu zase najdete v masce Le Mieux. Luxusní péčí nezklame ani maska La Mer.

Zdroj: Cassandra Bankson, FaceTory, Beauty Within, SioBeauty, Foreo, WWD, Independent, Instagram

Využijte naplno luxusní hydratace. Ponořte se do světa “sheet” masek