Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Většina analytiků už dopředu očekávala propad prodeje luxusních značek. Výsledky firmy Kering Group tak jejich očekávání pouze potvrdily. Ve třetím čtvrtletí totiž její prodeje klesly o 13 procent. Oznámení společnosti tak potvrdilo stávající trend módního světa, tedy snižující se zájem o luxusní produkty. Na vině je především zpomalující světová ekonomika.

  Spolu s nejnovějšími finančními výsledky firmy Kering Group vzrostla také očekávání od nového kreativního ředitele Gucci. Předpokládá se totiž, že Sabato De Sarno pomůže zvýšit prodeje jedné z nejúspěšnějších společností, kterou skupina sdružující různé luxusní značky vlastní. Její vedení totiž koncem října odhalilo statistiky z třetího čtvrtletí letošního roku. Vyplynulo z nich, že prodeje firmy klesly o 13 procent.

  Potvrdily tak trend, který analytikové už dopředu očekávali, tedy snižující se zájem o luxusní zboží. Prodeje značky Gucci klesly o 14 procent a společnosti Yves Saint Laurent zase o 16 procent. Odbyt zboží divize Kering Group sdružující Balenciaga a Alexander McQueen pak klesl o 19 procent. Na vině takového propadu je především zpomalující ekonomika a dlouhodobý propad poptávky v luxusním průmyslu.

  Také proto v následujících měsících společnost Kering Group upře pozornost především na výkon značky Gucci. Loni se totiž postarala o téměř dvě třetiny veškerého jejího příjmu. S odchodem kreativního ředitele Alessandro Michele bude ovšem potřeba, aby Sabato de Sarno zákazníky zaujal vlastním šarmem. Prozatím se je snaží okouzlit minimalistickým a luxusním stylem. Postavit se bude ovšem muset konkurenci, jako je Dior nebo Louis Vuitton.

  Zpomalující ekonomika trápí většinu luxusních značek. Úspěšně jí vzdoruje pouze Hermès

  Ředitel Kering Group François-Henri Pinault pak k výsledkům prohlásil, že se jedná o reakci na „rozhodnutí, která pozvednou naše značky a jejich distribuci“. Dodal, že nová organizace skupiny umožní jejím módním domům opět zaujmout vedoucí pozici na trhu. Jako příklad uvedl nedávné odkoupení firmy Creed, věnující se prodeji luxusních parfémů. Se zpomalující se poptávkou musí ovšem bojovat i ostatní módní společnosti. Výjimkou je ovšem firma Hermès.

  Její prodeje totiž naopak ve třetím čtvrtletí vzrostly. „Navzdory nejistému kontextu zůstávají naše vyhlídky nezměněné,“ prohlásil vedoucí financí Hermès Eric du Halgouet. Slavná značka má totiž dlouhodobou pověst společnosti, která zvládá vzdorovat i nepříznivým ekonomickým podmínkám. V uplynulých třech měsících tak její prodeje v Americe vzrostly o 20 procent. V Evropě pak stouply o 18 procent. Jedním z faktorům ovlivňující takový výsledek je také trvající vysoká návštěvnost zahraničních turistů.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Reuters, Instagram, X

  Foto:Reuters

  Výsledky třetího čtvrtletí Kering Group potvrdily trvající trend. Prodej luxusního zboží zpomaluje

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.