Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Šaty jsou základním prvkem dámského šatníku, který v letním období nabývá na významu. Jsou lehké, vzdušné a příjemné na těle. Navíc mohou vytvořit neuvěřitelně stylový dojem. Avšak pokud zvolíte nesprávný střih nebo materiál, budou působit zcela opačně, tedy nevkusně až příšerně. Při výběru šatů je proto důležité nejen sledovat aktuální trendy, ale také zvážit, jak daný kousek lichotí vaší postavě a jak s ní rezonuje.

  Je to prosté. V současných trendech dominují klasické černé šaty s uvolněným střihem, který však není přehnaně objemný. Také se výrazně prosazuje grafický potisk, avšak s tímto prvkem je třeba zacházet velmi opatrně, neboť není vhodný pro každou postavu. Dalším populárním prvkem jsou lehké materiály, okořeněné o krajku. Vrcholu se těší i takzvaný animal print. Nicméně, zvířecí potisk je znovu velmi riskantní volbou.

  Mistrem oboru je švédské Acne Studios. Jejich šaty vás prodlouží díky pomyslné nepřerušené linii

  Většina žen se nemůže pyšnit „modelkovskými“ rozměry, a proto se po generace snaží vypadat štíhleji a vyšší. Opticky toho lze velmi úspěšně dosáhnout, a to pomocí vhodného střihu. Ideální je takový, který jemně objímá tělo, čímž vytváří elegantní siluetu. Důležité je, aby šaty byly vyrobeny takzvaně z jednoho kusu látky, což pomáhá vytvořit nepřerušený a plynulý vzhled.

  Zdroj: Acne Studios

  Kromě optického prodloužení siluety mají šaty s jemně vypasovaným střihem a z jednoho kusu látky i další výhody. Jednou z nich je například možnost vynesení téměř kamkoliv, přijdou vhod do kanceláře, na večírek i na toulky městem. Navíc, díky své univerzálnosti, mohou být snadno kombinovány s různými doplňky a vrstvením.

  Nejvkusnější podání květin předvedlo Coperni. Šaty vhodné na speciální příležitosti i běžné nošení

  Jak jistě víte, květinové vzory v roce 2024 hlásí velkou oblíbenost. Setkali jsme se s takovými kreacemi u módních domů Alexander McQueen i Prada. Tu nejvkusnější verzi ale nabízí značka Coperni. Působí doslova pohádkově. Asymetrický tvar s 3D růžemi v horní části perfektně doplňuje rovně řešený zbytek šatů. Stále však působí jednoduše a minimalisticky.

  Zdroj: Coperni

  Toteme vyřeší „problém“ s objemným dekoltem. Perfektní siluetu vytvoříte jedním lusknutím

  Kdyby existovala příručka postavě odpovídajících střihů, tyhle šaty by zaujaly první stránky. Jsou naprosto bezchybně řešené, protože zakryjí to, co potřebujeme zakrýt a podtrhnou místa, která naopak chceme zvýraznit. Volný střih se zdůrazněným pasem se postará i o objemnější boky a skvěle vykreslí siluetu, přičemž celou postavu protáhne.

  Zdroj: Toteme

  U módního domu Toteme ještě chvíli zůstaneme, protože letos nadělil neskromnou várku nesmírně trendy šatů. Mezi ně patří i ty košilového typu. Přestože jde o typický český „Karen style“, dají se vynést výborně. Styling musíte ponechat jednoduchý a proti aktuálním trendům s těmito šaty vyneste spíše minimalistické doplňky. Navíc svislé pruhy opět prodlužují.

  Zdroj: Toteme

  Andělské šaty má na kontě Valentino. Květy a zdobené ornamenty jako maximalistická krajka

  Jistě jste zaznamenali virální šaty od módního domu Valentino. Oba krepové kousky jsou zdobeny ibiškovým motivem a dodávají velmi luxusní pocit. Skvěle odpovídají aktuálním trendovým požadavkům, přičemž si zachovávají sofistikovanou formu a i přes četné zdobení vypadají draze.

  Zdroj: Valentino

  Bílá je navíc přesně tou barvou, kterou byste se v létě měli nechat unést. Ve svých kolekcích to potvrdila Victoria Beckham, Dior i zmíněné Valentino. Letos dodávají jemně éterický vibe, takže si vezměte příklad ze své zasnoubené přítelkyně a alespoň jedny bílé šaty si pořiďte.

  Léto 2024 definuje maximalismus. Dejte mu stejně jako Leonie Hanne průchod u J’AMEMME

  Úpadek tichého luxusu zaznamenáváme takřka ve všech módních odvětvích, tedy alespoň v těch, kteří podléhají aktuálním trendům. Když spojíte opulentní tvary například s řasením, vzniknou mistrovské kousky, které si oblíbila i módní influencerka Leonie Hanne. Značka J’AMEMME, založená na Ukrajině, si jako jedna z mála místních, získala místo ve světovém měřítku.

  Zdroj: J’AMEMME

  V aktuální nabídce pořídíte nespočet avantgardních, ale zároveň nositelných kousků. Od populárních řasených variant, po květinu přes půl těla. Nejpříznivější je však cena, která by u jiných módních domů byla dvakrát až třikrát vyšší.

  Výběr letních šatů jako vědecká disciplína. Vyneste ty, které prodlouží a podtrhnou siluetu

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.