Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Začátkem tohoto týdne se značka Lafayette 148 sídlící v New Yorku rozhodla uspořádat party na počest kostymérky seriálu The Morning Show. Spolu s ní oslavila i její kolegy z oboru. Módní společnost totiž postavám ze zmíněné show vytvořila na míru šité obleky. Stejné kousky jsou pak nyní k dostání i v jejích vybraných buticích.

  V poslední době se outfity oblíbených postav známých seriálů stávají čím dál většími trendy. Úspěšné kostýmy totiž představily například show jako Stranger Things, Euphoria nebo Bridgerton. Dalším seriálem inspirujícím skutečný svět módy je The Morning Show. Jeho kostymérka Sophie de Rakoff totiž dokázala jeho postavy skvěle vystihnout pomocí luxusních obleků značky Lafayette 148.

  Jedná se o módní společnost sídlící v New Yorku, se kterou ji seznámila stylistka herečky Reese Witherspoon. Ta je totiž spolu s Jennifer Aniston, Gretou Lee a Karen Pittman jedna z hlavních hvězd seriálu. Firma Lafaeytte 148 pak pro show vytvořila tři speciální obleky, které její postavy oblékly pro sedmou, osmou a devátou epizodu třetí, a tedy nejnovější série. Speciální kousky pak značka nabízí i svým zákazníkům.

  Příští dva týdny budou proto k vidění ve výkladních skříních v buticích v Beverly Hills, Chicagu, SoHo, na Madison Avenue, Manhasset nebo Virginia’s Tyson’s Corner. „Jedná se pro nás o skvělou spolupráci, jelikož šití na míru je něco, s čím jsme v roce 1996 začínali. Milujeme také, jak Sophie dokázala vytvořit postavy pomocí různých typů krejčovství,“ vysvětlila kreativní ředitelka společnosti Emily Smith. V úterý proto na počest kostymérky firma uspořádala luxusní party.

  Obleky z The Morning Show budou dostupné v tmavě modré, kaštanové a levandulové barvě

  Spolupráce mezi módní značkou a kostymérku pak nebyla pouhou reklamou. Místo toho mělo dle slov stylistky jít o „příležitost spolupracovat na tvorbě jedinečných obleků“. Značka pak vytvořila jeden oblek v tmavě modré barvě a další v kaštanové. Jedná se o kombinaci vypasovaného saka a kalhot s rozšířenými nohavicemi. Třetí oblek v levandulové barvě byl pak vyrobený speciálně pro postavu jménem Stella, kterou ztvárnila herečka Greta Lee.

  V seriálu je totiž známá svým „streetwear“ stylem. Často totiž kombinuje například Loewe hoodies, tenisky a oversized stylové bundy. Také její oblek má proto více uvolněný střih. Třetí sérii seriálu The Morning Show zveřejnila platforma Apple TV+ letos v září. Zatím se jí ovšem nedaří tak, jak se čekalo. Oproti druhé sérii ji totiž sleduje o 12 procent méně diváků. I přesto už ovšem Apple TV+ potvrdilo vydání její čtvrté série.

  Zdroje: WWD, Bollyinside, The Direct, Instagram, YouTube

  Vliv kostýmů na módu narůstá. Obleky z The Morning Show si můžete zakoupit v Lafayette 148

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.