More

  Síla doplňků do vlasů je často přehlížena. Dokážou velmi viditelným způsobem transformovat každý look, ale pokud jde o celkový výběr, máme tendenci raději spoléhat na šperky, ostatní zůstává v pozadí. Právě proto je načase pustit se do změny! Oživte svůj vlasový styling, posuňte svou sbírku na jinou úroveň a vyzkoušejte něco nového s největšími letošními trendy v oblasti vlasových ozdob.

  Na vrcholu zůstávají skřipce

  Tyto trendy doplňky se těšily velké oblibě v 90. letech a nyní zažívají velmi úspěšný návrat. Jejich přední vlastností se stává všestrannost. Jsou k dostání ve všech možných barvách, tvarech, vzorech a velikostech. Snad nejelegantnějším minimalistickým kouskem jsou ty klasické v černých, bílých nebo metalických odstínech. Pokud si chcete trochu pohrát, skřipce vám ponechají dostatek prostoru. Stačí sáhnout po želvovinových a ovocných vzorech, po těch ve tvaru motýlů, květů, s kamínkovými nápisy. Hravý a bohatý výběr má Emi Jay, metalické jsou specialitou Prady a zajímavý tvar s nápisy posetými kamínky má Gucci.

  Zdroj: Emi Jay, Prada, Gucci

  Je to tady…je čas vytáhnout zapomenuté sponky

  Devadesátá léta jsou jakýmsi primárním zdrojem pro recyklaci trendů a tentokrát přinášejí sponky. Pokud vám nějaké zbyly z dětských časů, možná nastal ten správný moment se po nich znovu podívat. Nemusí však nutně mít náboj infantility. Na vlasové doplňky jako důležitou součást vzhledu poukázalo ve svých kolekcích i několik domů. Můžete zkusit ty poseté kamínky, s různými výraznými nápisy nebo opět vsadit na metalické barvy, které jsou momentálně populární napříč celým módním univerzem. Dobrou a velmi vkusnou volbou mohou být také ty s perleťovými odlesky. Ve sponkách opět dominuje Prada, blíže ke spektru Y2K a Gen Z módy má Tort, decentnost najdete u Max Mara.

  Zdroj: Prada, Tort, Max Mara

  Ozdobte se mašlí

  Představa klasické a univerzálně nadčasové tzv. chanelovské elegance nemusí být vzdálená, dokonale ji totiž reprezentuje mašle. S ní vyniknete všude, protože má své zvláštní kouzlo. Pomalu sběratelským artiklem se stoupajícími cenami se stávají legendární Chanel černé a bílé saténové mašle do vlasů s logem. Novější kolekce však také nabízejí i osobité kousky. Takovou s nádechem élégance noir nabízí pařížský Roger Vivier. Luxusními doplňky včetně mašlí se může pochlubit také Jennifer Behr.

  Zdroj: Chanel, Roger Vivier, Jennifer Behr

  Vlasovým doplňkům letos s přehledem dominují skřipce z devadesátek, slovo má ovšem i klasická mašle

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.