Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Švýcarská síť železnic je světový unikát. Můžete se doslova vydat od ledovců k palmám. Tento článek bude patřit vlaku Belle Epoque, který jezdí mezi městy Zweisimmen – Montreux jako součást trasy Golden Pass. Je to vlak jako žádný jiný, který si zaslouží pozornost každého, kdo touží obdivovat historii, design a přírodní skvosty.

  Elegance starých časů na kolejích

  Představte si dřevěné obložení, sametová křesla, vyřezávané detaily a prvotřídní služby. Vše ve stylu 20. let minulého století. Už zvenčí si můžete povšimnout nenápadného, ale díky modro žlutému barevnému schéma královsky vyhlížejícího vagonu.

  Hned jak nastoupíte, vašemu zraku neujdou jemné detaily interiéru. Ano, ty detaily z něj dělají skutečnou hvězdu na kolejích. Za každým sedadlem se nacházejí sítě na odložení cenností, stejně tak police nad hlavou jsou síťové. Nechybí háčky na tašky a kabáty. Dřevěné stolky se sklápějí a poskytují buď více, nebo méně prostoru. Náležitá pozornost byla věnována rovněž číslům sedadel a pozorováním dřevěného obložení na stropě by se dal strávit celičký den.

  Vlak sice staře vypadá, ale nechová se tak, proto jsou v Belle Epoque překvapivě i elektrické zásuvky, kde si můžete pohodlně nabít telefon či jiná zařízení. Jsou na poněkud zvláštním místě, pod horní policí, ale většina cestujících je v případě potřeby s radostí využije.

  Není to jen módní retro výlet, přestože na nás z každého centimetru dýchá éra, kdy elegance a styl šly ruku v ruce. Je to inspirace pro ty, kteří mají zálibu ve vintage konceptu nebo se rádi inspirují módními ikonami minulosti. Je to zážitek, kde každý aspekt, od interiéru až po jídelní služby, je navržen tak, aby hostům poskytl nezapomenutelnou zkušenost.

  Dostupný luxus

  Cena jízdenek někoho možná překvapí. První třída stojí 58 CHF a druhá 33 CHF bez místenky, s místenkou 42 CHF. Pokud máte zakoupenou jízdenku Swiss Pass, zahrnuje i tuto jízdu. Jestli hodláte po Švýcarsku jezdit vlaky hodně, určitě se vyplatí. Kdybyste měli Swiss Pass pro druhou třídu, lze v aplikaci za 25 CH přejít do první a v Belle Epoque se to určitě vyplatí.

  Rezervace předem není nutná, můžete prostě nastoupit, ale v hlavní sezoně vám ji doporučujeme, pro vícečlenné skupiny je dokonce povinná, jen počítejte s tím, že si za ni pár švýcarských franků připlatíte. Relativně nízká cena vás možná přiměje pochybovat, zda se opravdu jedná o něco zvláštního, ale jakmile nastoupíte, pochyby zmizí. Nejenže už jízda vlakem je sama o sobě velkolepá, ale ty úžasné výhledy k tomu.

  Foto: Petit Chapeau

  Z hor až k Ženevskému jezeru

  V době, kdy všichni neustále někam spěcháme, je Belle Epoque připomínkou, že pravý luxus je v čase, klidu a kráse. Vyjíždí ze Zweisimmenu pouze dvakrát denně, do Montreux jede zhruba dvě hodiny. Pak tu jezdí každou hodinu ostatní standardní vlaky Golden Pass Panorama. Nejjednodušší způsob jak zjistit, který z vlaků pojede ve verzi Belle Epoque, je otevřít na telefonu aplikaci SBB a zadat do jízdního řádu dvě zmíněné stanice. Zobrazí se seznam všech vlaků. Kliknutím na jednotlivé vlaky se dozvíte podrobnosti.

  Budete si možná připadat trochu jako hlavní hrdinové historického románu, kteří právě vyrazili za velkým dobrodružstvím. Trasa vede malebnou krajinou, která vypadá přesně tak, jak se od Švýcarska očekává. Během jízdy se promění před očima. Když už se blížíte do Montreux, částečně zasněžené horské masivy vystřídají palmy a téměř středomořská atmosféra. Půvabné lázeňské a jazzové městečko Montreux leží u Ženevského jezera, které je obklopené horami a bujnou vegetací. Kéž by cestování vlakem bylo vždy tak příjemné!

  Zdroje: Petit Chapeau, Grounded Life Travel, Švýcarské železnice

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.