More

  NASA a její nová mise Artemis, která zacílila na Měsíc, odstartovala nejen novou éru průzkumů vesmíru, ale také otevřela nové hranice pro značky, které chtějí pro své klienty vytvářet vzrušující zážitky. Od Coca-Coly až po luxusní Chanel. Začíná nové spojení luxusu a vesmírného tajemna.

  Vesmírné šílenství zasáhlo všechny oblasti spotřebního zboží. V listopadu odstartovala na Měsíc nové raketa, která si dává za cíl navrátit na povrch lidskou stopu. To představuje nejen velký pokrok, ale také to otevírá nové hranice luxusnímu zboží. Škála je opravdu veliká, od známé Coca-Coly, jež vytvořila nový produkt označený jako nápoj „s vesmírnou příchutí“, po kampaň vůně Chanel No.5 s francouzskou herečkou Marion Cotillard tančící na povrchu Měsíce.

  I velikán Dior si nenechal celou věc utéct. Svojí předpodzimní kolekci pro muže vytvořil právě v duchu tohoto tématu. Kolekci představila značka v prosinci i v nadpozemském prostředí pyramid v egyptské Gíze. Kolekce nazvaná „Guided by the Stars“ (v překladu vedena hvězdami) obsahovala barevné potisky vzdálených galaxií z nově spuštěného vesmírného teleskopu.

  Věřte síle vesmíru

  Pro majetnější jedince, kteří už na této planetě viděli všechno, se výlet do vesmíru může ukázat jako vrcholný zážitek. V roce 2020 vyslala společnost Estée Lauder své sérum Advanced Night Repair do vesmíru na focení. Došlo k tomu v rámci propagace obchodních příležitostí NASA na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). V následujícím roce se americký kosmetický gigant stal exkluzivním partnerem výzvy ISS National Laboratory Sustainability Challenge.

  Například pro Chanel je Měsíc spíše symbolem než potenciálním cílem. Thomas du Pré de Saint Maur, šéf globálních kreativních zdrojů, vůní a krásy, jemných šperků a hodinek, uvedl, že téma nejnovější prázdninové reklamy na parfém No.5, představené v roce 2020, bylo inspirováno kulturním významem družice. Jako symbolu ženskosti a obnovy.

  Mercedes-Benz je další značkou, která se ponořila do imaginárního potenciálu vesmíru. Koncem října uspořádala v Rodinově muzeu v Paříži akci nazvanou „Entergalactic“ na oslavu spolupráce s americkým rapperem Kidem Cudim inspirovanou jeho albovou trilogií „Man on the Moon“.

  Odvážný dům Pierre Cardin mezitím vytvořil něco, co označuje za první „vesmírné šaty“ na světě, vyrobené z tepelných přikrývek původně používaných k ochraně nákladní kosmické lodi Cygnus, která dodává zásoby na ISS.

  „Vesmír je nový luxus. Je to nová hranice pro klienty, kteří toho na Zemi už hodně viděli a kteří touží po dobrodružství, zážitcích, snech a místech, která ještě neobjevili,“ řekl Alain Bernard, bývalý výkonný ředitel a prezident společnosti Richemont North America.

  Zdroj: WWD

  Vesmír je nový luxus

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.