NASA a její nová mise Artemis, která zacílila na Měsíc, odstartovala nejen novou éru průzkumů vesmíru, ale také otevřela nové hranice pro značky, které chtějí pro své klienty vytvářet vzrušující zážitky. Od Coca-Coly až po luxusní Chanel. Začíná nové spojení luxusu a vesmírného tajemna.

Vesmírné šílenství zasáhlo všechny oblasti spotřebního zboží. V listopadu odstartovala na Měsíc nové raketa, která si dává za cíl navrátit na povrch lidskou stopu. To představuje nejen velký pokrok, ale také to otevírá nové hranice luxusnímu zboží. Škála je opravdu veliká, od známé Coca-Coly, jež vytvořila nový produkt označený jako nápoj „s vesmírnou příchutí“, po kampaň vůně Chanel No.5 s francouzskou herečkou Marion Cotillard tančící na povrchu Měsíce.

I velikán Dior si nenechal celou věc utéct. Svojí předpodzimní kolekci pro muže vytvořil právě v duchu tohoto tématu. Kolekci představila značka v prosinci i v nadpozemském prostředí pyramid v egyptské Gíze. Kolekce nazvaná „Guided by the Stars“ (v překladu vedena hvězdami) obsahovala barevné potisky vzdálených galaxií z nově spuštěného vesmírného teleskopu.

Věřte síle vesmíru

Pro majetnější jedince, kteří už na této planetě viděli všechno, se výlet do vesmíru může ukázat jako vrcholný zážitek. V roce 2020 vyslala společnost Estée Lauder své sérum Advanced Night Repair do vesmíru na focení. Došlo k tomu v rámci propagace obchodních příležitostí NASA na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). V následujícím roce se americký kosmetický gigant stal exkluzivním partnerem výzvy ISS National Laboratory Sustainability Challenge.

Například pro Chanel je Měsíc spíše symbolem než potenciálním cílem. Thomas du Pré de Saint Maur, šéf globálních kreativních zdrojů, vůní a krásy, jemných šperků a hodinek, uvedl, že téma nejnovější prázdninové reklamy na parfém No.5, představené v roce 2020, bylo inspirováno kulturním významem družice. Jako symbolu ženskosti a obnovy.

Mercedes-Benz je další značkou, která se ponořila do imaginárního potenciálu vesmíru. Koncem října uspořádala v Rodinově muzeu v Paříži akci nazvanou „Entergalactic“ na oslavu spolupráce s americkým rapperem Kidem Cudim inspirovanou jeho albovou trilogií „Man on the Moon“.

Odvážný dům Pierre Cardin mezitím vytvořil něco, co označuje za první „vesmírné šaty“ na světě, vyrobené z tepelných přikrývek původně používaných k ochraně nákladní kosmické lodi Cygnus, která dodává zásoby na ISS.

„Vesmír je nový luxus. Je to nová hranice pro klienty, kteří toho na Zemi už hodně viděli a kteří touží po dobrodružství, zážitcích, snech a místech, která ještě neobjevili,“ řekl Alain Bernard, bývalý výkonný ředitel a prezident společnosti Richemont North America.

Zdroj: WWD

Vesmír je nový luxus