Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návrhářka Donatella Versace je známá tím, že své návrhy ráda ukazuje na slavných osobnostech. Ne všechny ovšem pozve i do samotného kreativního procesu. Výjimku tentokrát udělala pro popovou hvězdu Dua Lipa. Společně totiž navrhly novou letní kolekci.

  Společné dílo představí Donatella Versace a zpěvačka Dua Lipa na místě zcela perfektním pro podobně hvězdnou spolupráci. Svou letní kolekci „La Vacanza“ totiž hodlají odhalit v Cannes v době, kdy se ve francouzském městě bude konat slavný filmový festival. Přehlídka naplánovaná na 23. květen ale nespadá pod jeho oficiální program. Jednotlivé kousky si pak budou moct milovníci módy zakoupit okamžitě. Jedná se totiž o speciální „see now, buy now“ řadu.

  Slavná popová zpěvačka Dua Lipa má dlouhodobý vztah nejen k slavné italské značce, ale také její návrhářce, Donatelle Versace. „Za uplynulé roky jsme si vytvořily velmi silné pouto. Jsem velice vděčná za všechnu podporu, kterou mi společně se svým týmem poskytla na začátku mé kariéry,“ popsala Lipa. V minulosti se totiž objevila také na několika přehlídkách módní společnosti. Otevírala například show na Milánském týdnu mody v roce 2021.

  Ve stejném roce se také ukázala v tehdejší hlavní kampani značky a Versace oblékla na ten rok konané ocenění Grammy. Považovat se proto dá za jednu z múz slavné návrhářky. Detaily ohledně podoby letní kolekce zatím známé nejsou. Lipa ovšem prozradila, že při jejím navrhování „popustila uzdu své letní inspirace“. K zakoupení pak budou návrhy okamžitě po ukončení přehlídky nejen na webových stránkách módní společnosti, ale i v jejích buticích.

  Dua je silná a svobodná. Miluji naši dynamiku, prohlásila Donatella

  Vizi známé popové zpěvačky pak ocenila také Donatella Versace. „Je silná, nebojácná a svobodná. Její kreativita je výjimečná,“ popsala. Dodala rovněž, že jí podobné návrhářské spolupráce vždy dodávaly inspiraci. „Práce s Dua Lipa na nejnovější kolekci byla velice vzrušující. Miluji naši dynamiku,“ vysvětlila dále. Naposledy se na kreativním procesu podílela také s další známou osobností, herečkou Anne Hathaway. Stala se totiž hlavní tváří nové kampaně Versace Icons.

  Ukázala se především v černém topu nebo mini šatech ozdobených zlatými sponami připomínajícími medúzu. „Versace má dlouhou historii spolupráce s těmi největšími celebritami světa. Podle mě totiž hvězdy činí šaty tím pravým. Ale vnímám to i naopak. Teprve se správnými šaty se mohou cítit jako celebrity,“ okomentovala svou vizi ohledně známých osobností Donatella. Doplnila, že se díky návrhům Versace mohou cítit „sebevědomé, okouzlující a vážené“.

  Zdroj: WWD, Grazia Magazine, Euronews, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Versace oslní novou hvězdnou spoluprací. Donatella vytvořila letní kolekci s Dua Lipa

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.