Návrhářka Donatella Versace je známá tím, že své návrhy ráda ukazuje na slavných osobnostech. Ne všechny ovšem pozve i do samotného kreativního procesu. Výjimku tentokrát udělala pro popovou hvězdu Dua Lipa. Společně totiž navrhly novou letní kolekci.

Společné dílo představí Donatella Versace a zpěvačka Dua Lipa na místě zcela perfektním pro podobně hvězdnou spolupráci. Svou letní kolekci „La Vacanza“ totiž hodlají odhalit v Cannes v době, kdy se ve francouzském městě bude konat slavný filmový festival. Přehlídka naplánovaná na 23. květen ale nespadá pod jeho oficiální program. Jednotlivé kousky si pak budou moct milovníci módy zakoupit okamžitě. Jedná se totiž o speciální „see now, buy now“ řadu.

Slavná popová zpěvačka Dua Lipa má dlouhodobý vztah nejen k slavné italské značce, ale také její návrhářce, Donatelle Versace. „Za uplynulé roky jsme si vytvořily velmi silné pouto. Jsem velice vděčná za všechnu podporu, kterou mi společně se svým týmem poskytla na začátku mé kariéry,“ popsala Lipa. V minulosti se totiž objevila také na několika přehlídkách módní společnosti. Otevírala například show na Milánském týdnu mody v roce 2021.

Ve stejném roce se také ukázala v tehdejší hlavní kampani značky a Versace oblékla na ten rok konané ocenění Grammy. Považovat se proto dá za jednu z múz slavné návrhářky. Detaily ohledně podoby letní kolekce zatím známé nejsou. Lipa ovšem prozradila, že při jejím navrhování „popustila uzdu své letní inspirace“. K zakoupení pak budou návrhy okamžitě po ukončení přehlídky nejen na webových stránkách módní společnosti, ale i v jejích buticích.

Dua je silná a svobodná. Miluji naši dynamiku, prohlásila Donatella

Vizi známé popové zpěvačky pak ocenila také Donatella Versace. „Je silná, nebojácná a svobodná. Její kreativita je výjimečná,“ popsala. Dodala rovněž, že jí podobné návrhářské spolupráce vždy dodávaly inspiraci. „Práce s Dua Lipa na nejnovější kolekci byla velice vzrušující. Miluji naši dynamiku,“ vysvětlila dále. Naposledy se na kreativním procesu podílela také s další známou osobností, herečkou Anne Hathaway. Stala se totiž hlavní tváří nové kampaně Versace Icons.

Ukázala se především v černém topu nebo mini šatech ozdobených zlatými sponami připomínajícími medúzu. „Versace má dlouhou historii spolupráce s těmi největšími celebritami světa. Podle mě totiž hvězdy činí šaty tím pravým. Ale vnímám to i naopak. Teprve se správnými šaty se mohou cítit jako celebrity,“ okomentovala svou vizi ohledně známých osobností Donatella. Doplnila, že se díky návrhům Versace mohou cítit „sebevědomé, okouzlující a vážené“.

Zdroj: WWD, Grazia Magazine, Euronews, Instagram, YouTube

Foto:Reuters

Versace oslní novou hvězdnou spoluprací. Donatella vytvořila letní kolekci s Dua Lipa

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.