More

  29. září odstartoval tradiční Paris Fashion Week, módní událost roku, na kterou se sjíždějí celebrity z celého světa. Svoji novou kolekci, jejímž autorem je Andreas Kronthaler, zde předvedla i značka Vivienne Westwood a rozhodně splnila očekávání – nikdy nevíme co od ní očekávat.

  Vivienne Westwood předvedla kolekci z řady „Andreas Kronthaler for Vivienne Westwood“ na jaro/léto 2023 a ani tentokrát nezklamala. Modely vznikly pod taktovkou návrháře Andrease Kronthalera, Viviennina současného manžela. Kontroverzní, netradiční, velmi pestré, barevné a odvážné. Tak se dá představení nové kolekce, které završila Bella Hadid, oblíbená topmodelka, o kterou se módní návrháři takřka perou, popsat. Měla na sobě mohutné krémové šaty s nařasenými rukávy, připomínající sako spojené s krátkou sukní. Obula vysoké robustní podpatky a na rukou měla boxerské rukavice. Vše ve stejné barvě.

  Zdroj: YouTube

  Tenhle outfit ale není zdaleka jediným top kouskem, look-book pro tuto kolekci je mnohem pestřejší! Pro představu jsme vybrali pár kousků…   

  První look se nese v duchu „věk je jenom číslo“. Temně smaragdové šaty v kompozici s vysokou platformou vypadají prostě stylově. Podkolenky dodávají celému fitu úplně jiný ráz, ve spojení s elegantními šaty tvoří pocit streetové módy.

  Foto: Vivienne Westwood

  Druhý look znovu nadchne. Jde o krásný příklad toho, že není nutno se bát barev. Pokud oblékneme jakoukoliv nevýraznou barvu, můžeme ji obohatit o barevné doplňky nebo šperky. Vysoké platformy stále zůstávají trendem, jak u mužů, tak u žen. 

  Foto: Vivienne Westwood

  Vivienne nám stále připomíná, že outfitem vyjadřujeme svou nezávislost, individualitu a vůbec celou osobnost. Neměli bychom se bát vystoupit z davu a projevit své emoce a pocity oblečením. Jednoduše není třeba se držet zajetých módních trendů, abychom vypadali stylově. 

  Zdroj: YouTube / FF Channel

  V hlavní roli originalita a nadsázka. Královna alternativní módy Vivienne Westwood nezklamala

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.