More

  Mezi často odkládané činnosti, na které je třeba si vyhradit čas patří třídění oděvů. Příležitostí pro velký úklid šatníku je mnoho. Začátek nového roku, jarní očista nebo změna ročních období. Kartami do toho všeho může zamíchat i touha po změně stylu. Nejlepší odměnou po celém dni stráveném tříděním je pocit uspořádanosti a spokojenosti. V dobré organizaci vám může pomoci několik ověřených tipů.

  Dejte si záležet na tom, abyste si vyhradili čas

  Všichni to chceme mít rychle za sebou, abychom nemuseli dalšího půl roku vidět hordy oblečení, ale klíčové je věnovat tomu kvalitní čas. Věnujte ve svém diáři jeden den (možná i dva) vyhrazený pro organizaci šatníku. Nespěchejte a stanovte si to jako hlavní prioritu.

  Zdroj: Pexels

  Vytvořte si představu

  Pokud je vaším případem změna stylu, nemůžete vynechat trochu předběžného plánování. Promyslete si, jakým směrem se má obsah vašeho šatníku ubírat. Identifikujte, které kousky do této představy zapadají, a naopak, které už ne. Inspirujte se u ostatních. Co se vám na vašem oblékání líbí a co nikoli? To vše jsou důležité aspekty, které budou později utvářet vaši šatníkovou i osobní identitu.

  Zdroj: Pexels

  Kategorie nepustí

  Tři slova, obyčejná slova. Ano, možná, ne. Při třídění si položte několik otázek. Bez zbytečné nostalgie. Opravdu to potřebuji? Budu to nosit? Líbí se mi to? Pokud jste nějaký kousek nenosili déle než dvě sezóny, je čas ho posunout dál. Pryč by mělo jít také všechno poškozené, ve špatné velikosti, nekvalitní a špatně proporčně padnoucí.

  Zdroj: Pexels

  Strategická organizace

  Nyní můžete svému novému šatníku a vylepšenému já vdechnout nový život. Nesmíte však podcenit organizaci. Častým jevem je pocit, že nemáme co na sebe, i když máme plnou skříň. To je však pouhý klam. Šatstva máme dostatek, jen ho přehlížíme a zapomínáme, že vůbec existuje. Profesionální třídění se opírá o roční období, materiály, příležitosti (pracovní, společenské oblečení, volný čas,…) a barvy. Pro dostatečně dobrý základ však stačí rozdělit oblečení do kategorií typu tričko nebo kalhoty a seřadit je podle barvy.

  Zdroj: Pexels

  Zavěsit, či poskládat? Kdo mi odpoví?

  Hlavní slovo mají materiály. U delikátních a mačkavých látek není třeba váhat a rovnou je zavěsit. Lněné oděvy, šaty, blůzy mají na ramínku zasloužené místo. Těžší materiály, jako jsou úplety, by měly zůstat složené spolu s tričky a džínami.

  Zdroje: The Guardian, Who What Wear

  Foto:Pexels

  Užitečný průvodce pro uspořádání každého šatníku

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.