Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Mezi často odkládané činnosti, na které je třeba si vyhradit čas patří třídění oděvů. Příležitostí pro velký úklid šatníku je mnoho. Začátek nového roku, jarní očista nebo změna ročních období. Kartami do toho všeho může zamíchat i touha po změně stylu. Nejlepší odměnou po celém dni stráveném tříděním je pocit uspořádanosti a spokojenosti. V dobré organizaci vám může pomoci několik ověřených tipů.

  Dejte si záležet na tom, abyste si vyhradili čas

  Všichni to chceme mít rychle za sebou, abychom nemuseli dalšího půl roku vidět hordy oblečení, ale klíčové je věnovat tomu kvalitní čas. Věnujte ve svém diáři jeden den (možná i dva) vyhrazený pro organizaci šatníku. Nespěchejte a stanovte si to jako hlavní prioritu.

  Zdroj: Pexels

  Vytvořte si představu

  Pokud je vaším případem změna stylu, nemůžete vynechat trochu předběžného plánování. Promyslete si, jakým směrem se má obsah vašeho šatníku ubírat. Identifikujte, které kousky do této představy zapadají, a naopak, které už ne. Inspirujte se u ostatních. Co se vám na vašem oblékání líbí a co nikoli? To vše jsou důležité aspekty, které budou později utvářet vaši šatníkovou i osobní identitu.

  Zdroj: Pexels

  Kategorie nepustí

  Tři slova, obyčejná slova. Ano, možná, ne. Při třídění si položte několik otázek. Bez zbytečné nostalgie. Opravdu to potřebuji? Budu to nosit? Líbí se mi to? Pokud jste nějaký kousek nenosili déle než dvě sezóny, je čas ho posunout dál. Pryč by mělo jít také všechno poškozené, ve špatné velikosti, nekvalitní a špatně proporčně padnoucí.

  Zdroj: Pexels

  Strategická organizace

  Nyní můžete svému novému šatníku a vylepšenému já vdechnout nový život. Nesmíte však podcenit organizaci. Častým jevem je pocit, že nemáme co na sebe, i když máme plnou skříň. To je však pouhý klam. Šatstva máme dostatek, jen ho přehlížíme a zapomínáme, že vůbec existuje. Profesionální třídění se opírá o roční období, materiály, příležitosti (pracovní, společenské oblečení, volný čas,…) a barvy. Pro dostatečně dobrý základ však stačí rozdělit oblečení do kategorií typu tričko nebo kalhoty a seřadit je podle barvy.

  Zdroj: Pexels

  Zavěsit, či poskládat? Kdo mi odpoví?

  Hlavní slovo mají materiály. U delikátních a mačkavých látek není třeba váhat a rovnou je zavěsit. Lněné oděvy, šaty, blůzy mají na ramínku zasloužené místo. Těžší materiály, jako jsou úplety, by měly zůstat složené spolu s tričky a džínami.

  Zdroje: The Guardian, Who What Wear

  Foto:Pexels

  Užitečný průvodce pro uspořádání každého šatníku

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.