Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Mezi jedny z nejvytouženějších dobrodružných dovolených patří cesta po afrických safari. Pokud už se k takovému výletu odhodláte, je ovšem potřeba hledět na to, jakým způsobem jsou podobná střediska řízená. Měla by být nejen šetrná k tamní přírodě, ale měla by také usilovat o pomoc tamním komunitám.

  Podpořte ochranu divoké přírody. Vycestujte do resortu Lewa Wildlife Conservancy v Keni

  Jedním z příkladů udržitelných afrických safari je Lewa Wildlife Conservancy. Nachází se v severní Keni a nabízí skvělou příležitost, jak podpořit ochranu ohrožených druhů. Patří mezi ně například zebry Grevy nebo černí nosorožci. Středisko zároveň blízce spolupracuje s lokálními komunitami a nabízí jim stabilní a dlouhodobou práci. Vaší odměnou je úchvatný zážitek v pravé divočině.

  Zdroj: Lewa Wildlife Conservancy

  Safari společnost Wilderness patří mezi absolutní špičku. Chrání přírodu i africké děti

  Střediska spadající pod firmu Wilderness založila dvojice průvodců po safari v Botswaně. Zamilovali si totiž africkou krajinu a rozhodli se ji proto nejen ukazovat turistům, ale také chránit. I z toho důvodu je jejich cílem do roku 2030 zdvojnásobit velikost terénu, který v současnosti spadá pod jejich ochranu. Kromě návštěvy Botswany si můžete vybrat také z řady pobytů v Rwandě.

  Peníze za vaši dovolenou pak částečně poputují na podporu neziskové organizace Children in the Wilderness. Jejím cílem je vzdělávat tamní děti o důležitosti ochrany přírody. Sami si pak užijete několik výletů do safari, ale i jedinečný luxusní pobyt. Nocleh vás totiž čeká v pohodlných letních chaloupkách. Nechybí ale ani před sluncem chráněné bazény, nacházející se uprostřed afrických mokřad.

  Luxus propletený s udržitelným safari. Zamiřte do Sabi Sand Game Reserve v Jihoafrické republice

  O něco více luxusní dovolenou nabízí Sabi Sand Game Reserve v Jihoafrické republice. Nachází se kousek od národního parku Kruger, umožňuje tedy návštěvu opravdu skvělé lokality. Také tento resort minimalizuje svůj dopad na životní prostředí i lokální komunity. Navíc ale návštěvníkům otevírá možnost spatřit na vlastní oči takzvanou Big Five. Jedná se o skupinu pěti zvířat, považovaných za ty nejnebezpečnější.

  Zdroj: Sabi Sand Game Reserve

  Patří mezi ně lev, leopard, nosorožec, slon a buvol. Pozorovat je můžete z bezpečné, ale zároveň respektující vzdálenosti. Tamní průvodci se ale soustředí na ekosystém jako celek. Nové poznatky se tak můžete dozvědět i o těch nejmenších živočiších obývajících tamní divočinu. Pro potřebný odpočinek se můžete uchýlit do jedné ze čtyř rozdílných luxusních ubytoven. Každá z nich má vlastní styl a charakter.

  Objevte taje Zimbabwe. Dopřejte si luxusního odpočinku mezi slony a lvími smečkami

  Zodpovědný přístup k divočině má také resort s názvem Somalisa Camp, nacházející se v národním parku Hwange v Zimbabwe. Nabízí nejen možnost pozorovat rodinu slonů, zeber nebo lvů, ale také luxusní odpočinek. Po náročném dni plném nezapomenutelných zážitků se tak můžete ponořit do vany umístěné v otevřeném stanu, ze kterého uvidíte přímo na krásy tamní přírody.

  Zdroj: Somalisa Camp

  Zdroje: Condé Nast Traveler, Staff Traveler, Instagram

  Užijte si luxus bez výčitek. Navštivte udržitelné safari v Africe

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.