More

  Léto nemusí být jenom o vyvalování se na pláži nebo pochodování ulicemi čerstvě objevených měst. Zasvětit ho alespoň částečně můžete také módě. Objevte pět výstav z celého světa, které vám představí práci nejvíce ikonických návrhářů i umělců.

  Odhalte krásy domu, ve kterém vyrostl Christian Dior

  Výstava věnovaná ikonickému francouzskému návrháři Christian Dior oslavuje jeho tvůrčího génia i celoživotní práci. Nachází se v městečku Granville v Normandii v domě, kde slavný návrhář vyrostl. Villa Les Rhumbs nabízí hned několik sekcí, které kurátoři rozdělili podle různých témat do jednotlivých pater. Můžete se tak dozvědět více nejen o jeho dětství a cestě za slávou, ale také nejvíce ikonických přehlídkách nebo návrzích, jako je například slavný New Look.

  Vzdejte hold kariéře Mary Quant, jejíž práce změnila historii módy

  Umělecká galerie a muzeum Kelvingrove v Glasgow až do konce října oslavuje kariéru nedávno zesnulé návrhářky Mary Quant. Popisuje proto největší „highlights“ z její kariéry, která se vyznačuje především jejím podílem na vynálezu mini sukně. Zároveň se ale jedná o příležitost, jak se více dozvědět o módě 60. let minulého století. Součástí kolekce je na sto různých kousků oblečení, doplňků, fotografií nebo kosmetiky propůjčených z veřejných i soukromých sbírek.

  Odhalte způsob, jakým Yves Saint Laurent vnímal smyslnost

  Městečko Calais na severním pobřeží Francie skrývá muzeum Cité de la Dentelle et de la Mode. V něm můžete letos v létě spatřit výstavu věnující se návrháři Yves Saint Laurent. Nejedná se ovšem o pouhý přehled jeho práce, ale o více specificky zaměřenou kolekci. Soustředí se totiž na způsob, jakým návrhář odhaloval ženské tělo pomocí transparentních látek. „Používal je tak, aby nabídl novou, silnou a smyslnou ženskou postavu,“ popisuje výstava.

  Nechte se pohltit nápady Lagerfelda a jeho pohledem na módní svět

  Zbývá už jen pár posledních dní, které nabízejí šanci podívat se na ikonickou výstavu oslavující dílo Karla Lagerfelda, který zemřel v únoru roku 2019. Metropolitní muzeum umění v New Yorku nabízí více než 150 jeho kousků a nespočet ručně malovaných skečí. Výstava končící 16. července ukáže „jeho kreativní proces, evoluci návrhů i nekončící dopady na vývoj módního světa“. Představí totiž jeho dílo pro módní společnosti jako Balmain, Patou, Chloé, Fendi, Chanel, ale i Lagerfeldovu vlastní značku.

  Návrhy Warhola vás nudit nebudou. Zajeďte se podívat na motivy zmrzlin, preclíků i citronů

  Muzeum módy a textilu v Londýně pro změnu do svých prostor přivítalo tvorbu slavného umělce Andy Warhol. Návštěvníci mohou objevit na 45 textilních motivů, které vytvořil v 50. a 60. letech minulého století. Znázorňují různé pestrobarevné objekty, od zmrzliny, preclíky, citrony až po klauny. Některé jsou k vidění na různých kouscích oblečení, jiné pouze na látkách. Kromě toho lze v muzeu spatřit také jedny z nejdůležitějších amerických výrobců textilní historie jako Stehli Silks, Fuller Fabrics Inc. nebo M Lowenstein and Sons.

  Zdroje: Fashion Network, Fashion United, University of Fashion, Instagram, YouTube

  Užijte si léto s módou. Objevte pět výstav zasvěcených tvorbě slavných umělců a návrhářů

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.