Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Léto nemusí být jenom o vyvalování se na pláži nebo pochodování ulicemi čerstvě objevených měst. Zasvětit ho alespoň částečně můžete také módě. Objevte pět výstav z celého světa, které vám představí práci nejvíce ikonických návrhářů i umělců.

  Odhalte krásy domu, ve kterém vyrostl Christian Dior

  Výstava věnovaná ikonickému francouzskému návrháři Christian Dior oslavuje jeho tvůrčího génia i celoživotní práci. Nachází se v městečku Granville v Normandii v domě, kde slavný návrhář vyrostl. Villa Les Rhumbs nabízí hned několik sekcí, které kurátoři rozdělili podle různých témat do jednotlivých pater. Můžete se tak dozvědět více nejen o jeho dětství a cestě za slávou, ale také nejvíce ikonických přehlídkách nebo návrzích, jako je například slavný New Look.

  Vzdejte hold kariéře Mary Quant, jejíž práce změnila historii módy

  Umělecká galerie a muzeum Kelvingrove v Glasgow až do konce října oslavuje kariéru nedávno zesnulé návrhářky Mary Quant. Popisuje proto největší „highlights“ z její kariéry, která se vyznačuje především jejím podílem na vynálezu mini sukně. Zároveň se ale jedná o příležitost, jak se více dozvědět o módě 60. let minulého století. Součástí kolekce je na sto různých kousků oblečení, doplňků, fotografií nebo kosmetiky propůjčených z veřejných i soukromých sbírek.

  Odhalte způsob, jakým Yves Saint Laurent vnímal smyslnost

  Městečko Calais na severním pobřeží Francie skrývá muzeum Cité de la Dentelle et de la Mode. V něm můžete letos v létě spatřit výstavu věnující se návrháři Yves Saint Laurent. Nejedná se ovšem o pouhý přehled jeho práce, ale o více specificky zaměřenou kolekci. Soustředí se totiž na způsob, jakým návrhář odhaloval ženské tělo pomocí transparentních látek. „Používal je tak, aby nabídl novou, silnou a smyslnou ženskou postavu,“ popisuje výstava.

  Nechte se pohltit nápady Lagerfelda a jeho pohledem na módní svět

  Zbývá už jen pár posledních dní, které nabízejí šanci podívat se na ikonickou výstavu oslavující dílo Karla Lagerfelda, který zemřel v únoru roku 2019. Metropolitní muzeum umění v New Yorku nabízí více než 150 jeho kousků a nespočet ručně malovaných skečí. Výstava končící 16. července ukáže „jeho kreativní proces, evoluci návrhů i nekončící dopady na vývoj módního světa“. Představí totiž jeho dílo pro módní společnosti jako Balmain, Patou, Chloé, Fendi, Chanel, ale i Lagerfeldovu vlastní značku.

  Návrhy Warhola vás nudit nebudou. Zajeďte se podívat na motivy zmrzlin, preclíků i citronů

  Muzeum módy a textilu v Londýně pro změnu do svých prostor přivítalo tvorbu slavného umělce Andy Warhol. Návštěvníci mohou objevit na 45 textilních motivů, které vytvořil v 50. a 60. letech minulého století. Znázorňují různé pestrobarevné objekty, od zmrzliny, preclíky, citrony až po klauny. Některé jsou k vidění na různých kouscích oblečení, jiné pouze na látkách. Kromě toho lze v muzeu spatřit také jedny z nejdůležitějších amerických výrobců textilní historie jako Stehli Silks, Fuller Fabrics Inc. nebo M Lowenstein and Sons.

  Zdroje: Fashion Network, Fashion United, University of Fashion, Instagram, YouTube

  Užijte si léto s módou. Objevte pět výstav zasvěcených tvorbě slavných umělců a návrhářů

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.