More

  Zpěvačka Beyoncé si při svém vystoupení v Dubaji oblékla šaty, které symbolizovaly mnohem víc než jen precizní práci a luxus. Uprostřed trvající války je totiž ušil ukrajinský návrhář Frolov. Znázorňují proto podle něj odolnost a vytrvalost Ukrajiny.

  Při finále svého koncertu v luxusním dubajském rezortu Atlantis The Royal oslnila zpěvačka Beyoncé své fanoušky dech beroucím outfitem. Oblékla se totiž do růžových minišatů sladěných s legínami stejné barvy. Průhledný materiál byl doplněný o stovky drobných krystalů vytvářejících impozantní detaily a rámování výstřihu. Vzdala tak hold nejen precizní návrhářské práci, ale také Ukrajině.

  Šaty totiž pro světoznámou zpěvačku vytvořil ukrajinský návrhář Ivan Frolov. Svůj návrh ušil v Kyjevě, a to navzdory trvající válce. Potýkat se tak musel například s výpadky elektřiny. Poměrně složité bylo ale také dostat hotový outfit přes hranice. „Jsem opravdu šťastný, že v Ukrajině i nadále tvoříme. Pro naši ekonomiku je důležité, abychom zachránili pracovní místa,“ okomentoval svůj výkon Frolov.

  Návrhář rovněž doplnil, že hotové šaty považuje za znamení odolnosti a vytrvalosti ukrajinského národa. V minulosti navrhoval Frolov kostýmy také pro zpěvačky, jako je Gwen Stefani nebo Dua Lipa. Kromě toho oblékal také první dámu Ukrajiny Olena Zelenska. Svoji značku nesoucí jeho jméno založil roku 2014. Nejen svoji zemi tak od té doby oslňuje návrhy pohybujícími se na hraně výraznosti a provokace.

  Do šatů nechal Frolov ručně všít krystaly i jemné zlato

  Ukrajinský návrhář totiž častou používá výrazné ozdoby a také korzetový střih. Šaty ušité pro Beyoncé zvané Firework vytvořili pracovníci značky Frolov za pomocí speciální techniky haute couture. Ručně do nich totiž všili krystaly a do korzetu zapracovali jemné zlato. Zpěvačka pak zářivě růžový outfit doplnila šperky od společnosti Lorraine Schwartz v hodnotě 7,5 milionu dolarů.

  Svoji práci Frolov představí na Londýnském týdnu módy v úterý. Jeho organizátoři totiž část programu solidárně přenechali právě ukrajinským návrhářům. Kromě Frolov se mohou návštěvníci těšit na značky Ksenia Schnaider a Paskal. „I v těch nejtemnějších časech každý z nás věří v jasnou budoucnost. Proto ukrajinští návrháři tvoří navzdory ostřelování a výpadkům elektřiny,“ popsala zakladatelka Ukrajinského týdnu módy Iryna Danylevska.

  Zdroj: WWD, People, Odessa Journal, Instagram

  Ukrajinský návrhář Frolov tvoří navzdory válce. Ušil šaty i Beyoncé

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.