Zpěvačka Beyoncé si při svém vystoupení v Dubaji oblékla šaty, které symbolizovaly mnohem víc než jen precizní práci a luxus. Uprostřed trvající války je totiž ušil ukrajinský návrhář Frolov. Znázorňují proto podle něj odolnost a vytrvalost Ukrajiny.

Při finále svého koncertu v luxusním dubajském rezortu Atlantis The Royal oslnila zpěvačka Beyoncé své fanoušky dech beroucím outfitem. Oblékla se totiž do růžových minišatů sladěných s legínami stejné barvy. Průhledný materiál byl doplněný o stovky drobných krystalů vytvářejících impozantní detaily a rámování výstřihu. Vzdala tak hold nejen precizní návrhářské práci, ale také Ukrajině.

Šaty totiž pro světoznámou zpěvačku vytvořil ukrajinský návrhář Ivan Frolov. Svůj návrh ušil v Kyjevě, a to navzdory trvající válce. Potýkat se tak musel například s výpadky elektřiny. Poměrně složité bylo ale také dostat hotový outfit přes hranice. „Jsem opravdu šťastný, že v Ukrajině i nadále tvoříme. Pro naši ekonomiku je důležité, abychom zachránili pracovní místa,“ okomentoval svůj výkon Frolov.

Návrhář rovněž doplnil, že hotové šaty považuje za znamení odolnosti a vytrvalosti ukrajinského národa. V minulosti navrhoval Frolov kostýmy také pro zpěvačky, jako je Gwen Stefani nebo Dua Lipa. Kromě toho oblékal také první dámu Ukrajiny Olena Zelenska. Svoji značku nesoucí jeho jméno založil roku 2014. Nejen svoji zemi tak od té doby oslňuje návrhy pohybujícími se na hraně výraznosti a provokace.

Do šatů nechal Frolov ručně všít krystaly i jemné zlato

Ukrajinský návrhář totiž častou používá výrazné ozdoby a také korzetový střih. Šaty ušité pro Beyoncé zvané Firework vytvořili pracovníci značky Frolov za pomocí speciální techniky haute couture. Ručně do nich totiž všili krystaly a do korzetu zapracovali jemné zlato. Zpěvačka pak zářivě růžový outfit doplnila šperky od společnosti Lorraine Schwartz v hodnotě 7,5 milionu dolarů.

Svoji práci Frolov představí na Londýnském týdnu módy v úterý. Jeho organizátoři totiž část programu solidárně přenechali právě ukrajinským návrhářům. Kromě Frolov se mohou návštěvníci těšit na značky Ksenia Schnaider a Paskal. „I v těch nejtemnějších časech každý z nás věří v jasnou budoucnost. Proto ukrajinští návrháři tvoří navzdory ostřelování a výpadkům elektřiny,“ popsala zakladatelka Ukrajinského týdnu módy Iryna Danylevska.

Zdroj: WWD, People, Odessa Journal, Instagram

Ukrajinský návrhář Frolov tvoří navzdory válce. Ušil šaty i Beyoncé

Luxusní módní značky, na které si potrpí nejbohatší lidé

Luxusní móda je nejčastěji spojována se značkami prezentovanými na týdnech módy, díky kterým se stávají veřejně známými. Ale i ve světě špičkového stylu existují skryté drahokamy, které si zakládají na své exkluzivitě. V oblibě je má především "nejvyšší třída". Pojďte se tedy podívat, do jakých značek se často oblékají celebrity, světoví vůdci nebo i ti, kterým proudí v žilách modrá krev.