More

  Móda jako odvětví a společenské zrcadlo má velmi zajímavé tendence z hlediska trendů, ovšem když se podíváme na jakékoliv období, styl francouzských žen má vždy okouzlující a atemporální kvalitu. Neúprosný zub času jej netrápí a vždy bude inspirací a způsobem, jak co nejlépe obohatit svůj osobní vkus. Ptáme se, jak to ty Pařížanky dělají? A možná jsme našli odpověď.

  C’est iconique!

  Nejjednodušší způsob pro adaptaci svého šatníku na kousek nonšalantní elegance je inspirovat se osobnostmi minulosti a současnosti. Významnou definici pro francouzský styl stanovila zvláště v první polovině 20. století svérázná Coco Chanel. V druhé polovině pak udávaly směr například Brigitte Bardot, Françoise Hardy, Catherine Devenue, Loulou de la Falaise nebo Jane Birkin a Grace Kelly, které sice nebyly rodilými Francouzkami, ale přesto se staly nezapomenutelnou součástí tamní popkultury. V nynější době na sociálních sítích možno najít mnoho žen ztělesňujících to pravé tajemství ukryté v srdci Paříže. Za povšimnutí stojí Camille Rowe, Franziska Nazarenus, Jeanne Damas nebo Chloe Lecareux a jejich moderní kreativní perspektiva.

  Topy pro běžný den

  Přes den není nutné nic komplikovat, stačí zkombinovat pár denimových kalhot s decentním topem. Impozantní výběr má pařížská značka Sandro nebo MaisonCléo, která k ruční výrobě používá zbytky látek od couture domů a továren a každý kousek je vyroben na zakázku.

  Zdroj: MaisonCléo

  Džíny jsou sázkou na jistotu

  Denim v tradičních odstínech černé, modré a šedé je zárukou pohodlného a každodenního chic outfitu. Klasikou je Levi’s, ale dobrou selekci má i Acne Studios.

  Zdroj: Acne Studios

  Sandálky pro městský shon i večerní párty

  Komu jinému důvěřovat s výběrem bot než Yves Saint Laurent? Pro tzv. městskou turistiku jsou ideální kožené sandály Le Maillon, na večer pak kultovní Opyum nebo model s metalickou stříbrnou špičkou.

  Zdroj: Yves Saint Laurent

  Saténový sen

  Pravý satén neodmyslitelně patří ke smyslnému crème de la crème pařížského půvabu. Ten nejjemnější dotek ucítíte díky šatům od newyorské značky Orseund Iris. Na výběr jsou maxi, mini i ty na ramínka.

  Zdroj: Orseund Iris

  Kočičí oči na závěr

  Zásada klasického francouzského stylu rozhodně zní méně je více, proto je třeba taktizovat i při výběru doplňků. Jedním z nejlepších společníků mohou být sluneční brýle ve stylu “ Cat Eye“. Jejich tvar nepostrádá sofistikovanost, ty své najdete například u Celine.

  Zdroj: Celine

  Zdroje: L’Officiel, Who What Wear, Instagram, MaisonCléo

  Trendy přicházejí a odcházejí, ale pařížský chic zůstává

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.