Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Móda jako odvětví a společenské zrcadlo má velmi zajímavé tendence z hlediska trendů, ovšem když se podíváme na jakékoliv období, styl francouzských žen má vždy okouzlující a atemporální kvalitu. Neúprosný zub času jej netrápí a vždy bude inspirací a způsobem, jak co nejlépe obohatit svůj osobní vkus. Ptáme se, jak to ty Pařížanky dělají? A možná jsme našli odpověď.

  C’est iconique!

  Nejjednodušší způsob pro adaptaci svého šatníku na kousek nonšalantní elegance je inspirovat se osobnostmi minulosti a současnosti. Významnou definici pro francouzský styl stanovila zvláště v první polovině 20. století svérázná Coco Chanel. V druhé polovině pak udávaly směr například Brigitte Bardot, Françoise Hardy, Catherine Devenue, Loulou de la Falaise nebo Jane Birkin a Grace Kelly, které sice nebyly rodilými Francouzkami, ale přesto se staly nezapomenutelnou součástí tamní popkultury. V nynější době na sociálních sítích možno najít mnoho žen ztělesňujících to pravé tajemství ukryté v srdci Paříže. Za povšimnutí stojí Camille Rowe, Franziska Nazarenus, Jeanne Damas nebo Chloe Lecareux a jejich moderní kreativní perspektiva.

  Topy pro běžný den

  Přes den není nutné nic komplikovat, stačí zkombinovat pár denimových kalhot s decentním topem. Impozantní výběr má pařížská značka Sandro nebo MaisonCléo, která k ruční výrobě používá zbytky látek od couture domů a továren a každý kousek je vyroben na zakázku.

  Zdroj: MaisonCléo

  Džíny jsou sázkou na jistotu

  Denim v tradičních odstínech černé, modré a šedé je zárukou pohodlného a každodenního chic outfitu. Klasikou je Levi’s, ale dobrou selekci má i Acne Studios.

  Zdroj: Acne Studios

  Sandálky pro městský shon i večerní párty

  Komu jinému důvěřovat s výběrem bot než Yves Saint Laurent? Pro tzv. městskou turistiku jsou ideální kožené sandály Le Maillon, na večer pak kultovní Opyum nebo model s metalickou stříbrnou špičkou.

  Zdroj: Yves Saint Laurent

  Saténový sen

  Pravý satén neodmyslitelně patří ke smyslnému crème de la crème pařížského půvabu. Ten nejjemnější dotek ucítíte díky šatům od newyorské značky Orseund Iris. Na výběr jsou maxi, mini i ty na ramínka.

  Zdroj: Orseund Iris

  Kočičí oči na závěr

  Zásada klasického francouzského stylu rozhodně zní méně je více, proto je třeba taktizovat i při výběru doplňků. Jedním z nejlepších společníků mohou být sluneční brýle ve stylu “ Cat Eye“. Jejich tvar nepostrádá sofistikovanost, ty své najdete například u Celine.

  Zdroj: Celine

  Zdroje: L’Officiel, Who What Wear, Instagram, MaisonCléo

  Trendy přicházejí a odcházejí, ale pařížský chic zůstává

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.