Vítáme vás ve světě módního šílenství! Nejnovější kolekce nám opět připomínají, že móda není jen o oblékání, ale o umění a sebevyjádření. Zářivé barvy, netradiční materiály a unikátní střihy. Od obřích klobouků až po futuristické kombinézy. Kreativita je hlavní přísadou. Připravte se na velkolepý designerský zážitek, protože letos nás čeká opravdový módní bál!

Všichni fashionisté už pokukují po módní pecce značky Coach. Pokud slyšíte jméno Coach, máte na mysli originalitu v mixu s nekompromisní francouzskou klasikou. Letos to platí dvojnásob! S novou kolekcí Fall – Winter 2023 se Coach představuje jako nepřekonatelná módní síla, způsobující upřenou pozornost všech kolemjdoucích. Na mysli máme zářivě barevné kabelky ve tvarech rtů, ovoce nebo rybičky. Mimo jiné se jednou z tváří kampaně stal i rapper Lil Nas X. Posuďte sami.

Schiaparelli proniká do světa módního umění s novými a inovativními kousky, které okouzlují svou fantazií a neotřelým stylem. Návrhy jsou plné extravagantních prvků, které zahrnují výrazné barvy, nápadité materiály a kreativní tvary. Většina luxusních výtvorů je provázána surrealismem. Každý kousek je tak unikátní, že vás přiměje zastavit se a zamyslet se nad tím, co všechno móda může být. V aktuální kolekci najdete nespočet atypických tvarů, materiálů i ornamentů. Velký boom značka zaznamenala při představení kolekce s umělými hlavami exotických zvířat, zastínily však jiné dechberoucí looky. Pokud je pro vás móda více než oblečení, v butiku Schiaparelli budete u vytržení.

Foto: Schiaparelli

Na list designéru s těmi nejvíc crazy kabelkami nesmíme zapomenout připsat Thoma Browne. Americký návrhář ve své jarní kampani zhmotňuje americkou uniformní posedlost s jednoduchými vzory a pastelovými odstíny. Taková klasika ale kabelky minula velkým obloukem. Při jejich tvoření Thoma muselo zasáhnout kreativní tornádo, jinak si jeho myšlenkové pochody nedokážeme vysvětlit. Psí kabelky jsou totiž dokonalé!

Foto: Thom Browne

O značce AREA možná slyšíte poprvé. Je to tím, že byla založena až v roce 2014 v New Yorku. Area se prezentuje jako brand, který kopíruje módu z osmdesátkového Manhattanu a zároveň dává průchod moderním střihům a materiálům. Naším favoritem se staly heels z aktuální jarní kolekce. Kreativita a originalita jsou tu v hlavní roli.

Foto: Area

Foto:Area

Trendy, které neuniknou pozornosti. Sáhněte po nejoriginálnějších kouscích této sezóny

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.