Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ve světě módy, kde minulost inspiruje přítomnost, nespočívá elegance pouze v inovativních návrzích, ale v precizní kombinaci nadčasovosti a stylu. Pro ty z nás hledající jedinečnost a luxus ve vintage kouscích, je ovšem cesta k ikonickým značkám, jako je Chanel nebo Ferragamo, často velmi složitá. Nedostupnost vytoužených kousků je totiž hlavním kamenem úrazu.

  Každá vintage kabelka vypráví příběh minulých ér, rovněž ale bravurně oživí aktuální trendy. Spojit tyto drahocenné klenoty s moderním stylem je proto umění, vytvářející dokonalou harmonii mezi historií a inovací. 

  Vintage poklady pořídíte v terénu i na internetu. Potřebovat budete pouze velkou dávku štěstí

  Při honbě za vintage luxusem se otevírá virtuální brána k exkluzivitě na on-line platformách, na kterých se vytoužené kousky prodávají nejrychleji. Stránky jako Farfetch, Vestivire Collection nebo módní bazary Depop a Vinted jsou jako moderní trhy, kde lze objevit unikátní poklady od všech renomovaných značek. 

  Avšak arénou skutečných klenotů se stává oblast aukčních síní. Sotheby’s a podobné aukční domy hostí události ukrývající vybrané vintage kousky, často nesoucí příběh a hodnotu za hranicemi obvyklého nákupu. Jedná se totiž rovněž o velice hodnotné investice. Aktuálně je k mání například clutch z roku 2002, nebo aligátor kabelka Chanel z 90. let 20. století.

  Zdroj: Sotheby’s

  Pro milovníky příběhů minulých majitelů vintage kousků máme skvělou zprávu. S podobnými poklady se totiž můžete setkat také ve výběrových second handech. Například v Praze jich objevíte hned několik. Doporučujeme například Boutique La Belle, sídlící v pasáži Černá Růže. Pořídíte tu Chanel kostýmek, kožich i vintage Louis Vuitton kabelky ve spolupráci s Murakami.

  V hlavní roli originalita. Stejný kousek nejspíše nepotkáte

  Hrát hlavní roli znamená ve světě módy především zaujmout originalitou a vzácností. Právě v této jedinečnosti spočívá kouzlo vintage kousků. Váš šatník totiž hostí skvosty, které je téměř nemožné replikovat. Pokud budete nosit Prada kabát z roku 1993, nejen, že přijmete klenot z minulosti, na 99 procent neuvidíte nikoho ani v trochu podobně skvostném kousku.

  Zdroj: Farfetch

  Příkladem je známá Dior Saddle Bag. Jak už jste možná zaregistrovali, na Praze 1 se s ní setkáte na téměř denní bázi. Jde totiž o populární nadčasovou kabelku. Díky její popularitě ji ovšem nosí i lidé s nulovým vkusem. Je proto hledat možnost, jak se od nich odlišit. Vhod přichází právě vintage kousky. Konkrétně Saddle bags z období nultých let vypadají neodolatelně a podtrhnou osobitost každého looku.

  Stylizace je jednoduchá. Věřte svému módnímu instinktu

  Umění nošení vintage kousků spočívá v nalezení rovnováhy mezi modernou a minulostí. Oblíbenou možností je proto kombinace vintage oblečení a doplňků s moderními prvky. Fascinace nadčasovostí a retro nostalgií tak vytváří prostor pro jedinečné módní experimenty.

  @alexsedlackova Touch of red ❤️ Pro extra široké kalhoty hledejte typ “pallazo”! První týden outfitové inspirace je za námi a já se chci zeptat, který z nich vás prozatím bavil / inspiroval nejvíce? 🙌🏼 rolák @soliver Black Label džíny @zara boty @hm Studio svetr @gapcesko pásek @hm x Giambattista Valli kabelka vintage @dior #30daysofoutfits #alexsedlackova #pallazopants #redsweater ♬ Dominoes – Jungle

  Například kombinace širokých džínů, oversized svetru a vintage kabelky je naprosto boží. Se špičatými boots vytvoříte outfit, který není pouze aktuální, ale překračuje hranice času. 

  Zakomponování vintage kousků do každodenních outfitů tedy vytváří módní rituál, ve kterém poklady z předešlých dekád dodají i běžnému dni ten správný šmrnc. 

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Trápí vás vintage posedlost? Pomůžeme vám objevit svět, kde minulost koresponduje s přítomností

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.