Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Ve světě módy, kde minulost inspiruje přítomnost, nespočívá elegance pouze v inovativních návrzích, ale v precizní kombinaci nadčasovosti a stylu. Pro ty z nás hledající jedinečnost a luxus ve vintage kouscích, je ovšem cesta k ikonickým značkám, jako je Chanel nebo Ferragamo, často velmi složitá. Nedostupnost vytoužených kousků je totiž hlavním kamenem úrazu.

  Každá vintage kabelka vypráví příběh minulých ér, rovněž ale bravurně oživí aktuální trendy. Spojit tyto drahocenné klenoty s moderním stylem je proto umění, vytvářející dokonalou harmonii mezi historií a inovací. 

  Vintage poklady pořídíte v terénu i na internetu. Potřebovat budete pouze velkou dávku štěstí

  Při honbě za vintage luxusem se otevírá virtuální brána k exkluzivitě na on-line platformách, na kterých se vytoužené kousky prodávají nejrychleji. Stránky jako Farfetch, Vestivire Collection nebo módní bazary Depop a Vinted jsou jako moderní trhy, kde lze objevit unikátní poklady od všech renomovaných značek. 

  Avšak arénou skutečných klenotů se stává oblast aukčních síní. Sotheby’s a podobné aukční domy hostí události ukrývající vybrané vintage kousky, často nesoucí příběh a hodnotu za hranicemi obvyklého nákupu. Jedná se totiž rovněž o velice hodnotné investice. Aktuálně je k mání například clutch z roku 2002, nebo aligátor kabelka Chanel z 90. let 20. století.

  Zdroj: Sotheby’s

  Pro milovníky příběhů minulých majitelů vintage kousků máme skvělou zprávu. S podobnými poklady se totiž můžete setkat také ve výběrových second handech. Například v Praze jich objevíte hned několik. Doporučujeme například Boutique La Belle, sídlící v pasáži Černá Růže. Pořídíte tu Chanel kostýmek, kožich i vintage Louis Vuitton kabelky ve spolupráci s Murakami.

  V hlavní roli originalita. Stejný kousek nejspíše nepotkáte

  Hrát hlavní roli znamená ve světě módy především zaujmout originalitou a vzácností. Právě v této jedinečnosti spočívá kouzlo vintage kousků. Váš šatník totiž hostí skvosty, které je téměř nemožné replikovat. Pokud budete nosit Prada kabát z roku 1993, nejen, že přijmete klenot z minulosti, na 99 procent neuvidíte nikoho ani v trochu podobně skvostném kousku.

  Zdroj: Farfetch

  Příkladem je známá Dior Saddle Bag. Jak už jste možná zaregistrovali, na Praze 1 se s ní setkáte na téměř denní bázi. Jde totiž o populární nadčasovou kabelku. Díky její popularitě ji ovšem nosí i lidé s nulovým vkusem. Je proto hledat možnost, jak se od nich odlišit. Vhod přichází právě vintage kousky. Konkrétně Saddle bags z období nultých let vypadají neodolatelně a podtrhnou osobitost každého looku.

  Stylizace je jednoduchá. Věřte svému módnímu instinktu

  Umění nošení vintage kousků spočívá v nalezení rovnováhy mezi modernou a minulostí. Oblíbenou možností je proto kombinace vintage oblečení a doplňků s moderními prvky. Fascinace nadčasovostí a retro nostalgií tak vytváří prostor pro jedinečné módní experimenty.

  @alexsedlackova Touch of red ❤️ Pro extra široké kalhoty hledejte typ “pallazo”! První týden outfitové inspirace je za námi a já se chci zeptat, který z nich vás prozatím bavil / inspiroval nejvíce? 🙌🏼 rolák @soliver Black Label džíny @zara boty @hm Studio svetr @gapcesko pásek @hm x Giambattista Valli kabelka vintage @dior #30daysofoutfits #alexsedlackova #pallazopants #redsweater ♬ Dominoes – Jungle

  Například kombinace širokých džínů, oversized svetru a vintage kabelky je naprosto boží. Se špičatými boots vytvoříte outfit, který není pouze aktuální, ale překračuje hranice času. 

  Zakomponování vintage kousků do každodenních outfitů tedy vytváří módní rituál, ve kterém poklady z předešlých dekád dodají i běžnému dni ten správný šmrnc. 

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Trápí vás vintage posedlost? Pomůžeme vám objevit svět, kde minulost koresponduje s přítomností

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.