Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Mezi jedny z nejvíce očekávaných přehlídek nadcházejícího Milánského týdne módy patří ta značky Tom Ford. Její nový kreativní ředitel Peter Hawking při této příležitosti totiž představí svou premiéru, tedy první kolekci od svého jmenování.

  V dubnu letošního roku představil Tom Ford módnímu světu svou poslední kolekci dámské módy. Následně v dramatickém videu vzdávajícímu hold jeho archivu oznámil odchod ze značky. Do své pozice dosadil kolegu, který po jeho boku pracoval po 25 let. Novým kreativním ředitelem luxusní společnosti se stal Peter Hawking. Na nadcházejícím Milánském týdnu módy odhalí svou první kolekci.

  Jeho přehlídka je vysoce očekávaná nejen proto, že se jedná o premiéru. Kromě toho se jde také o poměrně velkou změnu. Tradičně totiž Tom Ford své přehlídky vždy pořádal v New Yorku. Velká část výroby a operací značky se ovšem odehrává v severní Itálii. „Jsem poctěn, že mám tu příležitost psát další kapitolu v budoucnosti téhle firmy,“ vyjádřil se Peter Hawking k jeho nadcházejícímu debutu.

  „Italské řemeslo a excelence jsou už po dlouhá léta zdroji inspirace našich kolekcí, jsem proto velice potěšen, že se zúčastníme Milánského týdne módy,“ doplnil návrhář. Většina fanoušků značky očekává, že se první kolekce Hawkinga ponese v duchu estetiky a vize značky. Nepředpokládají proto žádná velká překvapení. „Peter je neskutečně talentovaný lídr s ohromnou zkušeností z oboru,“ popsal nového kreativního ředitele Tom Ford.

  Od asistenta designu se Peter Hawking vypracoval až na viceprezidenta pánských kolekcí

  Peter Hawking začal s Tomem Fordem pracovat v roce 1998, kdy působil v pozici jeho design asistenta u značky Gucci. Následně se ve stejné společnosti vypracoval na senior návrháře pánských kolekcí. V roce 2006 ji ovšem společně s Fordem opustil a pomohl mu založit vlastní firmu. Jeho novou pozicí bylo dohlížet na návrhy a produkci pánských kolekcí, ale také doplňků, jako jsou kabelky, boty a šperky.

  Hawking se nakonec vypracoval až na viceprezidenta pánských kolekcí. Výměna kreativního ředitele pak následovala ještě větší změnu. Módní společnost totiž loni odkoupila firma Estée Lauder, která následně licenci módních operací Toma Forda převedla na Zegna Group. Kromě toho rovněž do pozice prezidenta a ředitele značky dosadila Guillaume Jesel. Do konce roku má ovšem Tom Ford nadále fungovat jako poradce firmy.

  Zdroje: WWD, Fashion United, Business of Fashion, YouTube, Instagram

  Tom Ford zahájí v Miláně novou éru. Kreativní ředitel Peter Hawking odhalí první kolekci

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.