Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Známý francouzský návrhář Nicolas Ghesquière slaví 10 let od začátku vedení dámské módy u Louis Vuitton. Při téhle příležitosti značka oznámila, že ve své pozici zůstane dalších pět let. Jeho návrhy totiž pomohly ze značky udělat současný trendy brand. Ghequière vytváří designy propojující aktivní sportswear, futurismus i klasickou eleganci a haute couture.

  Dámskou módu Louis Vuitton povede i nadále Nicolas Ghesquière. Slavná francouzská značka to oznámila začátkem týdne. Návrhář pro ni proto bude pracovat nejméně dalších pět let. Jedná se tedy o známku toho, že módní společnosti nadále nabízí přesně to, co od něj očekává. Například tvorbu hit trendy kousků, ale i držení tradičního stylu proslulého brandu. Ghesquière navíc letos slaví 10 let od doby, kdy do pozice kreativního ředitele nastoupil.

  „Je to velmi naplňující vidět, jak se úspěch 10 let proměňuje v novou kapitolu,“ popsal návrhář. Známý je především svým stylem, který propojuje elementy sportswear, futurismu, ale i klasického francouzského luxusu a haute couture. Kromě toho ale módní publikum zaujal svou schopností vyrábět trendy kožené výrobky, tedy zejména kabelky a boty. Jedná se například o kabelku Petite Malle z roku 2014 nebo nejnovější verzi GO-14.

  Boty a kabelky pak známý návrhář nechápe pouze jako doplňky, ale jako pevné součásti jeho vlastní módní siluety. „Nejde jen o jednotlivé elementy pospojované dohromady,“ vysvětlil totiž. „Je velice přímý, dokáže předvídat budoucnost a nejen trendům porozumět, ale také je vytvářet. Myslím, že přesně tohle by měl vůdce trhu umět,“ okomentoval pak tvorbu Ghesquière ředitel Louis Vuitton Pietro Beccari.

  Nicolas Ghesquière je součástí francouzské kultury. Obléká i první dámu Francie

  Kromě toho vyzdvihl ředitel luxusní francouzské značky také další kvality Ghesquièra. Obdivuje například, že návrhář veškeré své návrhy kreslí ručně jako „pravý návrhář“. „Dnes už není tolik lidí, kteří by dokázali to samé,“ popsal Beccari. Dodal rovněž, že je kreativní ředitel součástí francouzské kultury, stejně jako samotná módní společnost. Důkazem je mimo jiné také to, že Ghesquière dlouhodobě navrhuje kousky také pro první dámu Francie Brigitte Macron.

  I když není Nicolas Ghesquière široké veřejnosti tak známý jako zpěvák a raper Pharrell Williams, který vede pánskou sekci Louis Vuitton, je jedním z nejpůsobivějších současných návrhářů. Svou kariéru zahájil už v roce 1991, kdy se stal asistentem Jean Paul Gaultier. Od roku 1997 pak pracoval v pozici kreativního ředitele společnosti Balenciaga. Právě u ní se poprvé proslavil svými futuristickými, ale chic návrhy. Za svou práci obdržel také několik ocenění.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Louis Vuitton, Instagram, YouTube

  Symbióza Louis Vuitton a Nicolase Ghesquière pokračuje. Návrhář povede dámské kolekce dalších 5 let

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.