Více

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  Sledujte nás na Instagramu

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  - Reklama -

  Kdo se zajímá o luxusní zboží, potvrdí, že se nejedná o levnou záležitost. Někdy tak musíte volit mezi svými vášněmi, abyste si mohli dopřát to, co máte nejraději. Pokud si ale pohráváte s myšlenkami na luxusní předměty v hodnotě několika milionů dolarů, pak jistě víte, že často není dost peněz ani na to uskutečnit jediný nákup.

  Cenné obrazy jsou zkrátka cenné

  Jean Michel Basquiat, Vincent Van Gogh, Claude Monet nebo Andy Warhol. Všechna tato jména moc dobře známe. Nebo je přinejmenším znají opravdoví milovníci umění. Jenže ti, co nesedí na milionech dolarů, nemají jinou možnost než sedět stranou a sledovat jejich umění z povzdálí. Co kdyby ale existoval způsob, jak se může každý zapojit do svého milovaného umění, aniž by utrácel peníze, které nemá?

  Zdroj: Unsplash

  - Reklama -

  Podobného snu dosáhnete například nákupem dílčích akcií výtvarného umění. Jedná se o formu kolektivního vlastnictví, která může fungovat jako prostředek k budování vaší vlastní umělecké sbírky i jako lukrativní investiční příležitost.

  Jak tradiční nákup uměleckých děl funguje?

  Obvykle se všechna velká díla objevují na aukcích nebo jiné formě prodeje uměleckých děl. Investoři na podobných událostech přihazují a doufají, že to budou oni, kdo si umělecké dílo odnese. Ještě předtím je však zapotřebí, aby si každý z nich vybudoval odborné znalosti.

  Potřeba je naučit se identifikovat umělecká díla se slušnou vyhlídkou na dobré zhodnocení. To je ovšem know-how, které nezískáte přes noc, jeho zisk může trvat i několik let a stát spoustu peněz. Další významnou bariérou jsou už zmíněné peníze.

  - Reklama -

  I když jich máte dost, na investici do slavného uměleckého díla jich potřebujete v řádech statisíců nebo dokonce milionů dolarů. Výsledkem je, že kromě nejbohatší vrstvy se investic do výtvarného umění tradičním způsobem nezúčastní nikdo jiný. Potvrzují to také data společnosti Knight Frank.

  Každá investice se počítá. Stačí si vybrat z už předem vytipovaných děl

  Hodnota vašeho majetku nemusí být nevyčíslitelná, ani ze sebe nemusíte udělat experta na umění. Odborníci ze společnosti Masterworks se sídlem v New Yorku totiž tento krok splní za vás. Vyberou umělce a umělecká díla, která mají podle nich největší šanci na zhodnocení a dílo zakoupí. Poté podají nabídkový oběžník Komisi pro cenné papíry a burzy, který umožní do nich komukoli investovat.

  Zdroj: Unsplash

  To je okamžik, kdy do hry vstupuje běžný investor, jako jste například vy. Nakoupíte akcie uměleckého díla, které společnost drží. Jednotlivé akcie přitom začínají už na 20 dolarech, takže není příliš komplikované stát se spoluvlastníkem vybraného obrazu. Jako vlastník můžete s akciemi na platformě Masterworks začít obchodovat. Druhou možností je počkat, až společnost dílo po několika letech prodá.

  Umění stoupá na ceně. Stalo se oblíbeným herním polem ultra bohatých

  Stejně jako u všech investic, výsledek je nejistý a úspěch vám nikdo zaručit nemůže. Ale trh s uměním je doménou ultra bohatých, takže do něj proudí obrovské množství peněz. Výsledkem je masivní růst cen, a to také v případě, že ostatní třídy aktiv mají klesající tendenci. Vyhlídky jsou tedy pozitivní.

  Investicím se meze nekladou. Výtvarná díla jsou špičkou luxusu

  Jako jedinec máte k dispozici řadu investičních příležitostí, které mohou pomoci oživit vaše portfolio a zvýšit šance na dosažení finančních cílů. Investovat můžete do tradičních komodit, jako jsou zlato nebo ropa. Peníze můžete vložit také do šperků, nemovitostí, dluhopisů nebo kryptoměn, jako je Bitcoin nebo Ethereum.

  Teď už ale víte, že je možné si koupit také kus hodnotného obrazu a použít ho jako investiční nástroj, aniž byste museli být na začátku investice velmi bohatí. Jedná se tedy o vynikající způsob, jak zlepšit své finanční vyhlídky a podpořit luxusní život, po němž toužíte. Navíc je to i jistá prestiž, říct přátelům, že vlastníte obraz od Pabla Picassa nebo Francise Bacona. Co může být luxusnějšího?

  Zdroje: Luxatic, Masterworks, YouTube

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  Během recese nakoupíme více rtěnek. Kosmetika nebo lem sukně jako netradiční ekonomické ukazatele

  Nákupní návyky a nové oblečení v našem šatníku prozrazují o aktuálním stavu světa kolem nás více, než si myslíme. Móda, kosmetika a luxus jsou totiž součástí mnoha ekonomických teorií. Zdá se, že i index rtěnky nebo šampaňského může být směrodatným ukazatelem ekonomické recese nebo prosperity.

  Letní horké vlny lze prožít i bez starostí. Postaví se jim správně zvolené beauty produkty

  I když se na teplé letní měsíce každý rok těšíme, nesou s sebou i jisté překážky. Najednou je o dost těžší zachovat svůj make-up nerozmazaný, vlasy uhlazené a pleť bez nečistot. Horké vlny však můžete zvládnout pomocí správných beauty a make-up produktů.

  Hermès Birkin Bag jako ikona unisex elegance. Symbol luxusu si dopřávají i muži

  Při spojení Birkin bag si mnozí představí ikonickou kabelku, která si získala srdce žen po celém světě. Taková myšlenka je ale již dávno v propadlišti zapomnění, symbol luxusu a statusu si čím dál častěji užívají také muži. V dnešní době, kdy se hranice mezi módními gender kódy stále více stírají, se ikonická taška stává univerzálním symbolem elegance a sofistikovanosti pro všechny, bez rozdílu pohlaví.

  Kenzo propojil své kořeny s pařížskou elegancí. Čerpal z motivů džungle i origami

  Pařížská show Kenzo pro jaro a léto 2025 překvapila harmonickou kombinací francouzské elegance a svého ikonického archivu. Návrhář Nigo totiž při tvorbě dámských i pánských kolekcí čerpal z kořenů známé značky, slepujících vliv Francie a Japonska. Dokonale tak uchopil inspiraci džunglí nebo japonským origami.

  Nastává renesance 80. let. Z popela vstávají balonové sukně

  Od denimových a maxi přes saténové až po mini, sukně vždy byly a budou v módě. Značnou popularitu ve vyhledávání na sociálních sítích si v současné době užívají právě balonové sukně, proslavené v 80. letech minulého století. Přicházejí však s moderním a svěžím nádechem, který si nebudete chtít nechat ujít.

  Vychutnejte si s drinkem i jedinečné výhledy. Zavítejte do top rooftop barů Evropy

  Cestování nabízí jedinečnou příležitost ochutnat luxusní gastronomii ze všech koutů světa. V plánech výletů do cizích krajin by ovšem nemělo chybět ani objevování nezapomenutelných výhledů. Slaďte proto oba vytoužené zážitky a vyzkoušejte jeden z top rooftop barů Evropy.

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.

  Crème de la crème golfu: 5 nepřekonatelných hřišť překoná jen váš perfektní odpal

  Golf je sport, který si získal nadšence po celém světě. Není divu, můžete při něm sportovat i relaxovat uprostřed úchvatné přírody. Samotná hra je přitažlivá, existují však také golfová hřiště, která nebudete chtít opustit. Jedná se o crème de la crème luxusních golfových hřišť, nabízejících milovníkům oblíbeného sportu nepřekonatelné zážitky.

  TikTok zkouší další nevábný trend. Sociální síť zlákalo Onion Coffee

  Uživatelé TikToku znovu a znovu dokazují, že vyzkouší téměř každý trend, který spatří na svých obrazovkách. Přesně takový zvyk dal totiž zrodit další podivuhodné obsesi. Tentokrát se milovníkům neobvyklých ingrediencí zalíbilo takzvané Onion Coffee, tedy káva s mlékem a jarní cibulkou.

  Módní novinky v kostce: Alessandro Michele překvapil cruise kolekcí a Nicola Coughlan kampaní pro Skims

  Začátek týdne přinesl hned několik neočekávaných zpráv. Návrhář Alessandro Michele nečekaně odhalil první tvorbu v nové pozici kreativního ředitele Valentino. Populární herečka Nicola Coughlan se zase objevila v kampani pro Skims. Značka Swarovski zahájila exkluzivní výstavu v Miláně a Gucci ve stejném městě představil svou pánskou kolekci.

  Přichází finální série seriálu Elite. Připravte se na záplavu rozmanitých a trendy outfitů

  Netflix oznámil datum dlouho očekávané osmé série oblíbeného španělského seriálu Elite. Jeho premiéru stanovil na 26. července. Fanoušci se mohou těšit na další dávku dramatických zápletek, módních ikon a estetického požitku, pro seriál tak typického. Samozřejmě se nebavíme pouze o více "spicy" scénách. Elite si totiž získal reputaci nejen pro svůj napínavý děj, ale také moderní vizuál.

  Tvářenka, jak ji ještě neznáte. Boyfriend Blush redefinuje trendy líčení

  Současným make-up trendům bezpochyby dominuje tvářenka ve všech formách, tvarech a barvách. V různých odstínech ji tak tradičně nanášíme nad bronzer a lícní kosti, abychom tím pozvedli svůj obličej. Sociálními sítěmi se ovšem začal šířit trend zvaný Boyfriend Blush, který nebojácně popírá všechny zásady trendy líčení posledních několika let.

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―

  ― Reklama ―