Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Ačkoliv už většinu z vás environmentální výrazy nudí, slovo udržitelnost je nyní na místě více než kdy dříve. Upcycled móda s sebou navíc kromě pozitivního ekologického významu přináší i nevídané, originální a atypické kousky. Výběr je opravdu pestrý, proto by každý módní nadšenec měl alespoň jeden podobný kousek vlastnit. Podpoříte tak velmi šikovné designéry a odlehčíte zátěž planety.

  Pro ty, kteří se do teď s termínem upcycled nesetkali, jde o oblečení, boty i doplňky vytvořené z již existujících oděvních objektů. Různými procesy se přetvářejí na „staronová“ umělecká díla a dodávají tak zapomenutému oblečení nový výraz. Na rozdíl od běžné recyklace se textilie nemusí rozložit na původní suroviny, proto u upcycled kousků nevznikají nové a planetu zatěžující dopady. A nebojte se, nebudeme vám předvádět květinkové šaty, ani pletený vak na záda. I v této oblasti totiž najdete nespočet relevantních návrhářů.

  Kontroverzní kožešina díky upcycled brandům dostává nový rozměr. Nereja transformuje staré kožešiny

  Hned na začátek se dostáváme k velmi kontroverznímu tématu, kterým jsou pravé kožešiny. Od pravěku zahřívají lidstvo a od starověku jsou symbolem luxusu. V moderních dějinách se ovšem setkávají s ostrou kritikou. My samozřejmě trh s novými kožešinami nepodporujeme, naštěstí se ale můžeme obrátit i jinam.

  Značka Nereja se totiž zaměřuje na přešívání a přeformování starých kožešinových produktů na nové. Což je velice adekvátní řešení pro všechny, kdo si v pravé kožešině libují do dnešních dní. Zakázky na přání si můžete objednat skrze Instagram nebo komunikační síť Telegram.

  Pásky kam se podíváš. Luxusní zboží, které vypráví příběhy prostřednictvím portrétů času

  Značka Hodakova nabízí RTW, doplňky i boty z transformovaných starých kousků. Často sahá i po oblíbených vintage kouscích předních světových módních domů. Setkat se můžete s přepracovanou Fendi Baguette i Dior Saddle. Největším uměním této švédské značky je však její „podpis“.

  V případě upcycled kousků je přitom hledání vlastního originálního stylu velmi obtížné. Představte si, že pracujete s přešíváním a úpravami oblečení z druhé ruky a zároveň hledáte způsob, jak vyjádřit esenci své značky. Značka Hodakova však dokázala tento úkol zdárně zvládnout a na svých stránkách nabízí esteticky dokonalé produkty. 

  Zdroj: Hodakova

  Benjamin Benmoyal se nechává unést marockými kořeny. Využívá látky ze starých továren a mrtvých skladů haute couture

  Návrhář Benjamin Benmoyal pracoval pro značky Hermés i Alexander McQueen, avšak v roce 2020 se rozhodl jít vlastní cestou. Vytvořil proto svůj label, který veškeré kousky zpracovává z již využitých textilií. Zaměřuje se na tradiční oděvy a tkaní barevných látek. Textilní továrny a sklady, z nichž materiály odebírá, byly navíc uzavřeny už před rokem 2000.

  Absolutně tak svou tvorbou odlehčuje dopad na životní prostředí a případnou likvidaci nevyužitých produktů. Na své si zde přijdou primárně milovníci alternativních stylů, Benajmin totiž svou lásku k jednoduchosti a saharským kulturám prolíná do každé kolekce. Nesetkáte se tu tak s aktuálními rychlými trendy ani s experimentátorskými prvky.

  Zdroj: Benjamin Benmoyal

  Spojení mužnosti a ženskosti, vintage i moderny. Ancuta Sarca vdechuje nový život stylovému footwear

  Rumunský brand Ancuta Sarca debutoval v roce 2019 na londýnském týdnu módy a okamžitě oslnil sociální sítě a stal se virálním. Jednoduše řečeno, značka přetváří staré tenisky do nových ikonických heels, a to na různé způsoby. Občas si pohraje s otevřenou špičkou, jindy zase s ultra vysokým podpatkem nebo platformou. Boty skvěle doplňují streetové looky a vypadají velice promyšleně v kombinaci s dlouhými kalhoty. Pokud totiž odhalíte pouze špičku boty, budou vypadat mistrovsky.

  Zdroj: Ancuta Sarca (Zalando)

  Pro upcycled denim nemusíte do zahraničí. Lokální brand KOLDHART představuje kolekci streetwearových nezbytností

  Český label KOLDHART se soustředí na denimové oblečení i doplňky, přičemž se řídí aktuálními trendy i vlivem oblíbeného Y2K. V nabídce českého designéra najdete upcycled džíny, bundy, kšiltovky nebo jiné accesories. Výjimkou nejsou ani custom mikiny streetwearového velikána Supreme.

  Samozřejmě si můžete s brandem dohodnout i osobní schůzku a vytvořit si kompletní look či jednotlivé kousky pouze podle vašich představ. Naším předním favoritem jsou však New Era kšiltovky s promyšlenými a ručně vytvořenými detaily. Zero waste je tedy u této značky na prvním místě.

  Zdroj: KOLDHART

  Zdroje: Instagram

  Stylově a udržitelně. Zaintegrujte do svého šatníku znovuzrozené upcycled kousky

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.