Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Ačkoliv už většinu z vás environmentální výrazy nudí, slovo udržitelnost je nyní na místě více než kdy dříve. Upcycled móda s sebou navíc kromě pozitivního ekologického významu přináší i nevídané, originální a atypické kousky. Výběr je opravdu pestrý, proto by každý módní nadšenec měl alespoň jeden podobný kousek vlastnit. Podpoříte tak velmi šikovné designéry a odlehčíte zátěž planety.

  Pro ty, kteří se do teď s termínem upcycled nesetkali, jde o oblečení, boty i doplňky vytvořené z již existujících oděvních objektů. Různými procesy se přetvářejí na „staronová“ umělecká díla a dodávají tak zapomenutému oblečení nový výraz. Na rozdíl od běžné recyklace se textilie nemusí rozložit na původní suroviny, proto u upcycled kousků nevznikají nové a planetu zatěžující dopady. A nebojte se, nebudeme vám předvádět květinkové šaty, ani pletený vak na záda. I v této oblasti totiž najdete nespočet relevantních návrhářů.

  Kontroverzní kožešina díky upcycled brandům dostává nový rozměr. Nereja transformuje staré kožešiny

  Hned na začátek se dostáváme k velmi kontroverznímu tématu, kterým jsou pravé kožešiny. Od pravěku zahřívají lidstvo a od starověku jsou symbolem luxusu. V moderních dějinách se ovšem setkávají s ostrou kritikou. My samozřejmě trh s novými kožešinami nepodporujeme, naštěstí se ale můžeme obrátit i jinam.

  Značka Nereja se totiž zaměřuje na přešívání a přeformování starých kožešinových produktů na nové. Což je velice adekvátní řešení pro všechny, kdo si v pravé kožešině libují do dnešních dní. Zakázky na přání si můžete objednat skrze Instagram nebo komunikační síť Telegram.

  Pásky kam se podíváš. Luxusní zboží, které vypráví příběhy prostřednictvím portrétů času

  Značka Hodakova nabízí RTW, doplňky i boty z transformovaných starých kousků. Často sahá i po oblíbených vintage kouscích předních světových módních domů. Setkat se můžete s přepracovanou Fendi Baguette i Dior Saddle. Největším uměním této švédské značky je však její „podpis“.

  V případě upcycled kousků je přitom hledání vlastního originálního stylu velmi obtížné. Představte si, že pracujete s přešíváním a úpravami oblečení z druhé ruky a zároveň hledáte způsob, jak vyjádřit esenci své značky. Značka Hodakova však dokázala tento úkol zdárně zvládnout a na svých stránkách nabízí esteticky dokonalé produkty. 

  Zdroj: Hodakova

  Benjamin Benmoyal se nechává unést marockými kořeny. Využívá látky ze starých továren a mrtvých skladů haute couture

  Návrhář Benjamin Benmoyal pracoval pro značky Hermés i Alexander McQueen, avšak v roce 2020 se rozhodl jít vlastní cestou. Vytvořil proto svůj label, který veškeré kousky zpracovává z již využitých textilií. Zaměřuje se na tradiční oděvy a tkaní barevných látek. Textilní továrny a sklady, z nichž materiály odebírá, byly navíc uzavřeny už před rokem 2000.

  Absolutně tak svou tvorbou odlehčuje dopad na životní prostředí a případnou likvidaci nevyužitých produktů. Na své si zde přijdou primárně milovníci alternativních stylů, Benajmin totiž svou lásku k jednoduchosti a saharským kulturám prolíná do každé kolekce. Nesetkáte se tu tak s aktuálními rychlými trendy ani s experimentátorskými prvky.

  Zdroj: Benjamin Benmoyal

  Spojení mužnosti a ženskosti, vintage i moderny. Ancuta Sarca vdechuje nový život stylovému footwear

  Rumunský brand Ancuta Sarca debutoval v roce 2019 na londýnském týdnu módy a okamžitě oslnil sociální sítě a stal se virálním. Jednoduše řečeno, značka přetváří staré tenisky do nových ikonických heels, a to na různé způsoby. Občas si pohraje s otevřenou špičkou, jindy zase s ultra vysokým podpatkem nebo platformou. Boty skvěle doplňují streetové looky a vypadají velice promyšleně v kombinaci s dlouhými kalhoty. Pokud totiž odhalíte pouze špičku boty, budou vypadat mistrovsky.

  Zdroj: Ancuta Sarca (Zalando)

  Pro upcycled denim nemusíte do zahraničí. Lokální brand KOLDHART představuje kolekci streetwearových nezbytností

  Český label KOLDHART se soustředí na denimové oblečení i doplňky, přičemž se řídí aktuálními trendy i vlivem oblíbeného Y2K. V nabídce českého designéra najdete upcycled džíny, bundy, kšiltovky nebo jiné accesories. Výjimkou nejsou ani custom mikiny streetwearového velikána Supreme.

  Samozřejmě si můžete s brandem dohodnout i osobní schůzku a vytvořit si kompletní look či jednotlivé kousky pouze podle vašich představ. Naším předním favoritem jsou však New Era kšiltovky s promyšlenými a ručně vytvořenými detaily. Zero waste je tedy u této značky na prvním místě.

  Zdroj: KOLDHART

  Zdroje: Instagram

  Stylově a udržitelně. Zaintegrujte do svého šatníku znovuzrozené upcycled kousky

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.