Přísloví praví, že všechny cesty vedou do Říma. Dnes vás tam vezmeme my. Italské hlavní město není známé jen pro své historické památky, jde také o velkou módní metropoli. Setkávají se tu ty největší brandy, návrháři i módní bloggeři. Zkrátka je tu oč stát. Kromě úžasného streetstylu tu najdete i nespočet instaspotů. Připoutejte se. Letíme do Říma!

Trastevere

Trastevere je malebná čtvrť v centru Říma, která láká návštěvníky svým autentickým italským šarmem. Svými úzkými uličkami, historickými budovami a náměstíčky vás zavede do atmosféry starého Říma. Čtvrť je také plná skvělých restaurací a barů, kde si můžete vychutnat nejlepší italskou kuchyni. Jako skvělý instaspot bychom označili celou čtvrť. Trastevere je také místo proslulé bohémskými a alternativními butiky. Vintage shopy jsou tu také na každém rohu.

Foto: Pixabay

Via dei Condotti

Via dei Condotti je jedna z nejluxusnějších ulic v Itálii. Pro milovníky módy je to nejlepší místo, kde si můžete dopřát nákupy v buticích světových značek. Od italských módních klasik až po japonské designéry. Navíc, pro ty, kteří si chtějí užít pohled na historické památky, Via dei Condotti vede až k náměstí Piazza di Spagna, kde se nachází Fontána Barcaccia a slavné Španělské schody. Celkově je tato ulice jedním z nejikoničtějších míst v Římě, kde můžete strávit příjemné odpoledne a užít si krásu italského stylu a módy.

Foto: Pixabay

Atelier Canova Tadolini

Tak to vypadá, když spojíte dobré espresso s uměním. Atelier Canova Tadolini je velmi stylová kavárna umístěná v sochařském ateliéru. Můžete se tedy kochat krásnými sochami a zároveň si vychutnávat italské dezerty.

Boncompagni Ludovisi Museum

Vstupte do světa módních klenotů! Muzeum je jako šperkovnice plná neocenitelných pokladů. V módní oáze se můžete potápět do minulosti a objevovat módní kousky z různých historických období. V secesní vile najdete nejen historii italské módy, ale i designový nábytek či dekorace. Umělecká díla snad ani nemusíme zmiňovat.

Foto: Boncompagni Ludovisi Museum

Galleria Sciarra

A nakonec tu pro vás máme jeden extra tip. Toužíte po stylových fotkách s italskou architekturou a hlavně bez lidí v pozadí? Pokud ano, máme pro vás skvělou zprávu. Takové místo existuje! Galleria Sciarra je kancelářská budova, která je veřejnosti přístupná pouze v otvíracích hodinách. Fotka tu ale určitě stojí za to. Nemusíte ani daleko z centra, budovu najdete kousek od fontány di Trevi.

@adventurewithsyd rome has a special place in my❤️‍🩹 #travelroma #traveleurope2022 #aupairlyfe #livingabroadinspain #americaninspain ♬ som original – a n g e l

Zdroj: TikTok, Instagram, TripAdvisor

Spojte italskou kulturu s módou. Jarní fashion trip do Říma

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.