Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Přísloví praví, že všechny cesty vedou do Říma. Dnes vás tam vezmeme my. Italské hlavní město není známé jen pro své historické památky, jde také o velkou módní metropoli. Setkávají se tu ty největší brandy, návrháři i módní bloggeři. Zkrátka je tu oč stát. Kromě úžasného streetstylu tu najdete i nespočet instaspotů. Připoutejte se. Letíme do Říma!

  Trastevere

  Trastevere je malebná čtvrť v centru Říma, která láká návštěvníky svým autentickým italským šarmem. Svými úzkými uličkami, historickými budovami a náměstíčky vás zavede do atmosféry starého Říma. Čtvrť je také plná skvělých restaurací a barů, kde si můžete vychutnat nejlepší italskou kuchyni. Jako skvělý instaspot bychom označili celou čtvrť. Trastevere je také místo proslulé bohémskými a alternativními butiky. Vintage shopy jsou tu také na každém rohu.

  Foto: Pixabay

  Via dei Condotti

  Via dei Condotti je jedna z nejluxusnějších ulic v Itálii. Pro milovníky módy je to nejlepší místo, kde si můžete dopřát nákupy v buticích světových značek. Od italských módních klasik až po japonské designéry. Navíc, pro ty, kteří si chtějí užít pohled na historické památky, Via dei Condotti vede až k náměstí Piazza di Spagna, kde se nachází Fontána Barcaccia a slavné Španělské schody. Celkově je tato ulice jedním z nejikoničtějších míst v Římě, kde můžete strávit příjemné odpoledne a užít si krásu italského stylu a módy.

  Foto: Pixabay

  Atelier Canova Tadolini

  Tak to vypadá, když spojíte dobré espresso s uměním. Atelier Canova Tadolini je velmi stylová kavárna umístěná v sochařském ateliéru. Můžete se tedy kochat krásnými sochami a zároveň si vychutnávat italské dezerty.

  Boncompagni Ludovisi Museum

  Vstupte do světa módních klenotů! Muzeum je jako šperkovnice plná neocenitelných pokladů. V módní oáze se můžete potápět do minulosti a objevovat módní kousky z různých historických období. V secesní vile najdete nejen historii italské módy, ale i designový nábytek či dekorace. Umělecká díla snad ani nemusíme zmiňovat.

  Foto: Boncompagni Ludovisi Museum

  Galleria Sciarra

  A nakonec tu pro vás máme jeden extra tip. Toužíte po stylových fotkách s italskou architekturou a hlavně bez lidí v pozadí? Pokud ano, máme pro vás skvělou zprávu. Takové místo existuje! Galleria Sciarra je kancelářská budova, která je veřejnosti přístupná pouze v otvíracích hodinách. Fotka tu ale určitě stojí za to. Nemusíte ani daleko z centra, budovu najdete kousek od fontány di Trevi.

  @adventurewithsyd rome has a special place in my❤️‍🩹 #travelroma #traveleurope2022 #aupairlyfe #livingabroadinspain #americaninspain ♬ som original – a n g e l

  Zdroj: TikTok, Instagram, TripAdvisor

  Spojte italskou kulturu s módou. Jarní fashion trip do Říma

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.