Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud plánujete svatbu v následující jarní a letní sezóně, je nejvyšší čas pro výběr vhodných svatebních šatů. Letos je nabídka opravdu pestrá a je tedy konečně z čeho vybírat. Svatba je pouze váš den, proto se nenechte unést trendy a vyneste to, co se vám líbí nejvíce. Máte ale štěstí, že svatební módní domy jako Vera Wang nebo okouzlující Danielle Frankel disponují nabídkou, která předčí představy každé nevěsty.

  Kromě toho, že se ve vysněných šatech musíte cítit naprosto bezchybně a skvěle, je potřeba dodržet pár dalších pravidel. Nesnažte se na šatech ušetřit. V ceně zapůjčených šatů z klasických půjčoven totiž pořídíte i na míru ušité a skvostné šaty.

  Nezapomeňte také, že doba klasických „princeznovských“ šatů je dávno pryč. Tradiční propůjčené kousky s korzetem a nabíraným tylovým spodkem už nikoho neohromí. Při výběru proto postupujte s ohledem na to, že jednou budete chtít svými svatebními fotografiemi oslovit i svá vnoučata.

  Danielle Frankel předvádí nový pohled na to, co znamená být nevěstou. Nezapomíná ale ani na tradici

  Inspirací pro Danielle Frankel jsou oslavy a krása svatebních obřadů. S respektem k nostalgii a tradici, avšak zároveň s nadhledem a zaměřením na moderní touhy, otevírá návrhářka Danielle Frankel Hirsch nový rozměr toho, co znamená vstupovat do manželství.

  Její volba textilií, technik a estetiky může působit jednoduše. Doopravdy ovšem skrývá složitost, a to jak v konstrukci, tak v povrchových úpravách. Každý kus z její tvorby nese prvky hravosti a zranitelnosti, které věrně zachycují příběh nevěsty a ženicha, připravující je na to, co je v manželství čeká.

  Naším favoritem číslo jedna jsou šaty Jules. Hedvábí moderně překrývá kvalitní tylový spodek šatů, přičemž zachovává tradiční tvar šatů. Jde o vhodnou volbu pro všechny nevěsty, které se chtějí držet tradice s moderním přístupem.

  Zdroj: Danille Frankel

  Mezi další exkluzivní možnosti z dílny tohoto svatebního domu se řadí šaty Cleo a Lana. První z nich připomínají styl, který si oblíbila Taylor Swift při udělování nedávných cen Grammy. Luxusní hedvábí odpovídá „ano“ za vás, zároveň v nich pulzuje preciznost a vkus. Druhou alternativou jsou šaty zdobené pravými barokními perlami a decentními flitry. Opět jsou tedy naprosto bezchybné.

  Zdroj: Danielle Frankel

  Všechny šaty pak doplníte exkluzivními náušnicemi v podobě sušených květů. Každý kus se od sebe mírně liší velikostí i tvarem. Jednotlivé náušnice jsou totiž vyráběny ručně, což z vaší svatby vytvoří naprostý unikát. Navíc se jedná o skvělou příležitost, jak doplňky sladit se svou kyticí.

  Zdroj: Danielle Frankel

  Vera Wang miluje navrstvený objem. Nebojí se avantgardních mašlí, ani rukavic

  Stálice mezi svatební garderobou, tedy značka Vera Wang, si ve své poslední kolekci pohrává především s navrstveným tylem. Objem je právě to, co z Vera Wang dělá ten nejikoničtější svatební módní dům.

  Další vlajkovou lodí svatební kolekce je oblíbené řasení, které disponuje jednou neocenitelnou výhodou. Dokáže precizně zakrýt to, co jste kvůli předsvatebnímu shonu nestihli odstranit, tedy nějaká ta kila navíc.

  Zdroj: Vera Wang

  Značka zareagovala i na aktuální trend mašlí. Troufáme si v tuhle chvíli říct, že svatba je jediné odvětví, kde je mašle na místě. Zakomponované jsou v samotných šatech, ale pořídíte je tu i jako doplněk, například pro ozvláštnění účesu. Velmi stylová kombinace je i mix černých a bílých rukavic, které působí velice sofistikovaně.

  Zdroj: Vera Wang

  Všechny zmíněné šaty se samozřejmě pohybují v řádech sto tisíců korun. Kdo vám ale brání v inspiraci u vaší oblíbené švadleny nebo lokální designérky? Inspirace je totiž cesta k úspěchu. Nakonec je však nejdůležitější komfort, nemá cenu se tlačit ve vypůjčených šatech, které vám ve finále vůbec nesedí.

  Smyslné textury, mašle i kombinace průhledných materiálů. Vykročte k oltáři v těch nejvkusnějších šatech

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.