Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedním slovem jednoduchý. Skinimalismus je jako závan čerstvého vzduchu pro ty, kteří nejsou schopní anebo zkrátka nechtějí držet krok s čím dál složitějšími, časově náročnějšími a často i hodně drahými několikastupňovými programy péče o pleť. Takhle vypadá „méně je více“ v praxi.

  Pokud se vyžíváte ve slovních klišé, nejtrefnější výraz by teď byl: rozmohl se nám tady takový nešvar. V posledních letech nás influenceři a celebrity zásobují návody, jak vypadá jejich denní rutina péče o pleť. Ta obvykle zahrnuje dvojité čištění, peeling, masku, tonikum, esence, sérum, oční krém, denní krém, noční krém. A to jsme stále jen u obličeje. Při bližším zkoumání zjistíte, jaké všechny produkty potřebujete na vlasy a tělo. Jejich používání vás stojí čas, spoustu peněz a místo v koupelně.

  Skinimalizujte

  Jako protipól se pro příznivce minimalistické péče zrodil skinimalismus. On už tu byl samozřejmě dřív, jen jsme ho tak nenazývali, a dost možná na něj i ve změti obrovského přísunu nové kosmetiky zapomněli. Vysvětlit si ho můžete několika způsoby, ale doslova se jedná o návrat k jednoduchosti. Jeho cílem je dosáhnout čisté, zdravé a zářivé pleti, ale s minimálním množstvím produktů. Používáte jen ty, které skutečně potřebujete. Souvisí s ním i snaha o přirozený vzhled, tudíž i množství dekorativní kosmetiky, a nemalý důraz se klade na myšlenku, že vnější krása je odrazem zdraví uvnitř. Tu podpoříte pestrým, vyváženým jídelníčkem, pitím dostatečného množství vody a kvalitními doplňky stravy.

  Foto: Pexels

  Konkrétně termín skinimalismus se poprvé začal objevovat na TikToku počátkem roku 2021 a v čím dál větší míře se stává hlavním tématem nadšenců krásy. Je odrazem toho, co někteří dermatologové hlásají už delší dobu, a sice že kombinování tolika rozličných produktů je pro pleť mnohdy spíš na škodu, jelikož se v ní setkává velké množství aktivních látek jako retinol, vitamín C, niacinamid, kyselina hyaluronová a další, a přehnané čištění ničí její přirozenou kožní bariéru. Obzvlášť pokud se ve vaší poličce nachází vícero značek a pečujících řad. Jestliže opakovaně bojujete se suchou a podrážděnou kůží navzdory kvalitní péči, kterou jí svědomitě dopřáváte, možná jsme právě narazili na důvod.

  Nic víc nepotřebujete

  Péče o pleť nemusí být složitá, tak proč si to zbytečně ztěžovat? Nikdo po vás nechce, abyste se teď hned vzdali svých oblíbených produktů, o kterých jste přesvědčení, že splňují to, co slibují. V základu vám ale podle filozofie skinimalismu na obličej stačí jen čistá voda, jemný čisticí prostředek, hydratační krém a opalovací krém. Vše ostatní je luxus navíc. Chce se nám zakřičet, že je tu konečně trend, jehož účelem není prodat nám co nejvíce produktů, bez kterých zaručeně nemůžeme žít. Pleť vám poděkuje a poděkuje vám i naše planeta. S úbytkem kosmetiky denní péče totiž ubyde i vámi vyprodukovaný odpad.

  Foto: Pexels

  Dlouhodobě udržitelný trend

  O většině trendů se nedá říct, že by byly zrovna dlouhodobé. Ze skinimalismu se však celkem jednoduše může stát váš životní styl. Kosmetický minimalismus se vám totiž zalíbí nejen proto, že umožní vaší pleti fungovat tak, jak je pro ni přirozené, bez překombinovaných zásahů, ale velkou výhodu vidíme například i během cestování, které je teď s blížícím létem velmi aktuální. Představte si, o kolik se vám zjednoduší balení a převážení kosmetiky.

  Jen to nejnutnější

  Vybavila jsem si při psaní tohoto článku vtipy o mužích, kterým jeden produkt poslouží jako šampon, sprchový gel a motorový olej zároveň. S nadsázkou samozřejmě. Nicméně určitou myšlenku si z toho v tomto případě vzít můžete. Až si osvojíte novou beauty rutinu, možná přijdete na to, že ubrat můžete v péči o celé tělo, vlasy nevyjímaje. Výhody tím jen zmaximalizujete.

  Zdroj: Health

  Foto:Pexels

  Skinimalismus šetří peníze, čas i místo v koupelně. Péče o pleť nemusí být složitá

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.