Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedním slovem jednoduchý. Skinimalismus je jako závan čerstvého vzduchu pro ty, kteří nejsou schopní anebo zkrátka nechtějí držet krok s čím dál složitějšími, časově náročnějšími a často i hodně drahými několikastupňovými programy péče o pleť. Takhle vypadá „méně je více“ v praxi.

  Pokud se vyžíváte ve slovních klišé, nejtrefnější výraz by teď byl: rozmohl se nám tady takový nešvar. V posledních letech nás influenceři a celebrity zásobují návody, jak vypadá jejich denní rutina péče o pleť. Ta obvykle zahrnuje dvojité čištění, peeling, masku, tonikum, esence, sérum, oční krém, denní krém, noční krém. A to jsme stále jen u obličeje. Při bližším zkoumání zjistíte, jaké všechny produkty potřebujete na vlasy a tělo. Jejich používání vás stojí čas, spoustu peněz a místo v koupelně.

  Skinimalizujte

  Jako protipól se pro příznivce minimalistické péče zrodil skinimalismus. On už tu byl samozřejmě dřív, jen jsme ho tak nenazývali, a dost možná na něj i ve změti obrovského přísunu nové kosmetiky zapomněli. Vysvětlit si ho můžete několika způsoby, ale doslova se jedná o návrat k jednoduchosti. Jeho cílem je dosáhnout čisté, zdravé a zářivé pleti, ale s minimálním množstvím produktů. Používáte jen ty, které skutečně potřebujete. Souvisí s ním i snaha o přirozený vzhled, tudíž i množství dekorativní kosmetiky, a nemalý důraz se klade na myšlenku, že vnější krása je odrazem zdraví uvnitř. Tu podpoříte pestrým, vyváženým jídelníčkem, pitím dostatečného množství vody a kvalitními doplňky stravy.

  Foto: Pexels

  Konkrétně termín skinimalismus se poprvé začal objevovat na TikToku počátkem roku 2021 a v čím dál větší míře se stává hlavním tématem nadšenců krásy. Je odrazem toho, co někteří dermatologové hlásají už delší dobu, a sice že kombinování tolika rozličných produktů je pro pleť mnohdy spíš na škodu, jelikož se v ní setkává velké množství aktivních látek jako retinol, vitamín C, niacinamid, kyselina hyaluronová a další, a přehnané čištění ničí její přirozenou kožní bariéru. Obzvlášť pokud se ve vaší poličce nachází vícero značek a pečujících řad. Jestliže opakovaně bojujete se suchou a podrážděnou kůží navzdory kvalitní péči, kterou jí svědomitě dopřáváte, možná jsme právě narazili na důvod.

  Nic víc nepotřebujete

  Péče o pleť nemusí být složitá, tak proč si to zbytečně ztěžovat? Nikdo po vás nechce, abyste se teď hned vzdali svých oblíbených produktů, o kterých jste přesvědčení, že splňují to, co slibují. V základu vám ale podle filozofie skinimalismu na obličej stačí jen čistá voda, jemný čisticí prostředek, hydratační krém a opalovací krém. Vše ostatní je luxus navíc. Chce se nám zakřičet, že je tu konečně trend, jehož účelem není prodat nám co nejvíce produktů, bez kterých zaručeně nemůžeme žít. Pleť vám poděkuje a poděkuje vám i naše planeta. S úbytkem kosmetiky denní péče totiž ubyde i vámi vyprodukovaný odpad.

  Foto: Pexels

  Dlouhodobě udržitelný trend

  O většině trendů se nedá říct, že by byly zrovna dlouhodobé. Ze skinimalismu se však celkem jednoduše může stát váš životní styl. Kosmetický minimalismus se vám totiž zalíbí nejen proto, že umožní vaší pleti fungovat tak, jak je pro ni přirozené, bez překombinovaných zásahů, ale velkou výhodu vidíme například i během cestování, které je teď s blížícím létem velmi aktuální. Představte si, o kolik se vám zjednoduší balení a převážení kosmetiky.

  Jen to nejnutnější

  Vybavila jsem si při psaní tohoto článku vtipy o mužích, kterým jeden produkt poslouží jako šampon, sprchový gel a motorový olej zároveň. S nadsázkou samozřejmě. Nicméně určitou myšlenku si z toho v tomto případě vzít můžete. Až si osvojíte novou beauty rutinu, možná přijdete na to, že ubrat můžete v péči o celé tělo, vlasy nevyjímaje. Výhody tím jen zmaximalizujete.

  Zdroj: Health

  Foto:Pexels

  Skinimalismus šetří peníze, čas i místo v koupelně. Péče o pleť nemusí být složitá

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.