More

  Jedním slovem jednoduchý. Skinimalismus je jako závan čerstvého vzduchu pro ty, kteří nejsou schopní anebo zkrátka nechtějí držet krok s čím dál složitějšími, časově náročnějšími a často i hodně drahými několikastupňovými programy péče o pleť. Takhle vypadá „méně je více“ v praxi.

  Pokud se vyžíváte ve slovních klišé, nejtrefnější výraz by teď byl: rozmohl se nám tady takový nešvar. V posledních letech nás influenceři a celebrity zásobují návody, jak vypadá jejich denní rutina péče o pleť. Ta obvykle zahrnuje dvojité čištění, peeling, masku, tonikum, esence, sérum, oční krém, denní krém, noční krém. A to jsme stále jen u obličeje. Při bližším zkoumání zjistíte, jaké všechny produkty potřebujete na vlasy a tělo. Jejich používání vás stojí čas, spoustu peněz a místo v koupelně.

  Skinimalizujte

  Jako protipól se pro příznivce minimalistické péče zrodil skinimalismus. On už tu byl samozřejmě dřív, jen jsme ho tak nenazývali, a dost možná na něj i ve změti obrovského přísunu nové kosmetiky zapomněli. Vysvětlit si ho můžete několika způsoby, ale doslova se jedná o návrat k jednoduchosti. Jeho cílem je dosáhnout čisté, zdravé a zářivé pleti, ale s minimálním množstvím produktů. Používáte jen ty, které skutečně potřebujete. Souvisí s ním i snaha o přirozený vzhled, tudíž i množství dekorativní kosmetiky, a nemalý důraz se klade na myšlenku, že vnější krása je odrazem zdraví uvnitř. Tu podpoříte pestrým, vyváženým jídelníčkem, pitím dostatečného množství vody a kvalitními doplňky stravy.

  Foto: Pexels

  Konkrétně termín skinimalismus se poprvé začal objevovat na TikToku počátkem roku 2021 a v čím dál větší míře se stává hlavním tématem nadšenců krásy. Je odrazem toho, co někteří dermatologové hlásají už delší dobu, a sice že kombinování tolika rozličných produktů je pro pleť mnohdy spíš na škodu, jelikož se v ní setkává velké množství aktivních látek jako retinol, vitamín C, niacinamid, kyselina hyaluronová a další, a přehnané čištění ničí její přirozenou kožní bariéru. Obzvlášť pokud se ve vaší poličce nachází vícero značek a pečujících řad. Jestliže opakovaně bojujete se suchou a podrážděnou kůží navzdory kvalitní péči, kterou jí svědomitě dopřáváte, možná jsme právě narazili na důvod.

  Nic víc nepotřebujete

  Péče o pleť nemusí být složitá, tak proč si to zbytečně ztěžovat? Nikdo po vás nechce, abyste se teď hned vzdali svých oblíbených produktů, o kterých jste přesvědčení, že splňují to, co slibují. V základu vám ale podle filozofie skinimalismu na obličej stačí jen čistá voda, jemný čisticí prostředek, hydratační krém a opalovací krém. Vše ostatní je luxus navíc. Chce se nám zakřičet, že je tu konečně trend, jehož účelem není prodat nám co nejvíce produktů, bez kterých zaručeně nemůžeme žít. Pleť vám poděkuje a poděkuje vám i naše planeta. S úbytkem kosmetiky denní péče totiž ubyde i vámi vyprodukovaný odpad.

  Foto: Pexels

  Dlouhodobě udržitelný trend

  O většině trendů se nedá říct, že by byly zrovna dlouhodobé. Ze skinimalismu se však celkem jednoduše může stát váš životní styl. Kosmetický minimalismus se vám totiž zalíbí nejen proto, že umožní vaší pleti fungovat tak, jak je pro ni přirozené, bez překombinovaných zásahů, ale velkou výhodu vidíme například i během cestování, které je teď s blížícím létem velmi aktuální. Představte si, o kolik se vám zjednoduší balení a převážení kosmetiky.

  Jen to nejnutnější

  Vybavila jsem si při psaní tohoto článku vtipy o mužích, kterým jeden produkt poslouží jako šampon, sprchový gel a motorový olej zároveň. S nadsázkou samozřejmě. Nicméně určitou myšlenku si z toho v tomto případě vzít můžete. Až si osvojíte novou beauty rutinu, možná přijdete na to, že ubrat můžete v péči o celé tělo, vlasy nevyjímaje. Výhody tím jen zmaximalizujete.

  Zdroj: Health

  Foto:Pexels

  Skinimalismus šetří peníze, čas i místo v koupelně. Péče o pleť nemusí být složitá

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.