Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!

  Již ve starověku se šátky považovaly za symbol luxusu a přepychu. Pokud se je tedy naučíte správně používat, budete vypadat doslova šmrncovně. V dlouhé historii byly šátky nedostatkové zboží, proto si je mohli dovolit jen ti nejvýše postavení. Dnes máme štěstí, že jsou šátky dostupné všude. Pokud tedy nepočítáme značku Hermés, na ty si občas počkáte. S inspirací, jak šátky vázat na jaro a léto pomohou sociální sítě. Portugalská influencerka Claudya Moreira má na svém tiktokovém profilu nespočet super nápadů. Tady jsou!

  Scarf dresses

  Pro vytvoření šatů budete potřebovat více rozměrný šátek. Ve videu Caludya ukazuje, jak takové šaty poladit s ostatním oblečením. Vydržte tedy do konce. Výsledek stojí za to!

  Velké šátky nejlépe seženete v buticích Gucci. Mimo potřebné velikosti vás zaujmou svým crazy vzhledem. V kombinaci s jinými Gucci kousky budete vypadat cool.

  Foto: Gucci

  Scarf top

  Letní klasiku nesmíme opomenout. Jde o jedno z nejjednodušších použití jakéhokoliv šátku. Stačí vám totiž průměrná čtvercová velikost. Šátek přeložíte do trojúhelníku a za zády zavážete. Poohlédnout se můžete u Hermés. Aktuální barevná kolekce křičí jarní obsesí.

  Foto: Hermés

  Scarf with brooch

  Potřebujete-li šátek zavázat do business stylu, pořiďte si brož. Šátek provléknete pod límečkem bílé košile a namísto uzlu použijete brož. Nejlépe bude vypadat kombinace obou kousků od módního domu Chanel.

  Foto: Chanel

  Head scarf

  Poslední osvědčenou technikou je ovázání šátku kolem hlavy. Nejen že nadělá parádu, je také praktický, krásně drží tvar účesu. Jarní barevné kombinace má ve své aktuální kolekci Christian Dior.

  Foto: Dior

  Double scarf

  Již z názvu vyplývá, že šátky budete potřebovat dva. Tímto způsobem doporučujeme ozvláštnit obyčejný rolák, stejně jako ve videu nebo upnuté triko s dlouhým rukávem. V letních měsících lze šátky vynést samostatně.

  @claudyamoreira1 Upgrade your Turtleneck pullover. #scarftutorial #scarfstyles #scarfhack ♬ Just Wanna Rock – Lil Uzi Vert

  Zvláštní kapitolou jsou malé šátky, které můžete uvázat kolem kabelky, hlavy i krku. Opět s nimi lze čarovat, vypadají fantasticky na všechny způsoby. Naším favoritem se staly šátky z hedvábí od italské značky Prada. Na jarní i letní období jsou jako dělané.

  Foto: Prada

  Zdroj: Instagram, TikTok

  Foto:Dior

  Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.