Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!

Již ve starověku se šátky považovaly za symbol luxusu a přepychu. Pokud se je tedy naučíte správně používat, budete vypadat doslova šmrncovně. V dlouhé historii byly šátky nedostatkové zboží, proto si je mohli dovolit jen ti nejvýše postavení. Dnes máme štěstí, že jsou šátky dostupné všude. Pokud tedy nepočítáme značku Hermés, na ty si občas počkáte. S inspirací, jak šátky vázat na jaro a léto pomohou sociální sítě. Portugalská influencerka Claudya Moreira má na svém tiktokovém profilu nespočet super nápadů. Tady jsou!

Scarf dresses

Pro vytvoření šatů budete potřebovat více rozměrný šátek. Ve videu Caludya ukazuje, jak takové šaty poladit s ostatním oblečením. Vydržte tedy do konce. Výsledek stojí za to!

Velké šátky nejlépe seženete v buticích Gucci. Mimo potřebné velikosti vás zaujmou svým crazy vzhledem. V kombinaci s jinými Gucci kousky budete vypadat cool.

Foto: Gucci

Scarf top

Letní klasiku nesmíme opomenout. Jde o jedno z nejjednodušších použití jakéhokoliv šátku. Stačí vám totiž průměrná čtvercová velikost. Šátek přeložíte do trojúhelníku a za zády zavážete. Poohlédnout se můžete u Hermés. Aktuální barevná kolekce křičí jarní obsesí.

Foto: Hermés

Scarf with brooch

Potřebujete-li šátek zavázat do business stylu, pořiďte si brož. Šátek provléknete pod límečkem bílé košile a namísto uzlu použijete brož. Nejlépe bude vypadat kombinace obou kousků od módního domu Chanel.

Foto: Chanel

Head scarf

Poslední osvědčenou technikou je ovázání šátku kolem hlavy. Nejen že nadělá parádu, je také praktický, krásně drží tvar účesu. Jarní barevné kombinace má ve své aktuální kolekci Christian Dior.

Foto: Dior

Double scarf

Již z názvu vyplývá, že šátky budete potřebovat dva. Tímto způsobem doporučujeme ozvláštnit obyčejný rolák, stejně jako ve videu nebo upnuté triko s dlouhým rukávem. V letních měsících lze šátky vynést samostatně.

@claudyamoreira1 Upgrade your Turtleneck pullover. #scarftutorial #scarfstyles #scarfhack ♬ Just Wanna Rock – Lil Uzi Vert

Zvláštní kapitolou jsou malé šátky, které můžete uvázat kolem kabelky, hlavy i krku. Opět s nimi lze čarovat, vypadají fantasticky na všechny způsoby. Naším favoritem se staly šátky z hedvábí od italské značky Prada. Na jarní i letní období jsou jako dělané.

Foto: Prada

Zdroj: Instagram, TikTok

Foto:Dior

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.