Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nelze popřít, že módní značky se neustále snaží zlepšovat svůj postoj k životnímu prostředí a investovat do inovativních, ekologických a přitom atraktivních možností pro své zákazníky. Letos se zdá, že se do popředí zájmu dostává udržitelná obuv. Brazilská značka Melissa se tentokrát spojila s firmou Telfar, minulý měsíc to byl Marc Jacobs a v květnu už po několikáté Jean Paul Gaultier.

  Melissa x Telfar nezůstává jen u bot

  Žádaná Telfar Shopper Bag, o které zpívá už i Beyoncé, prošla intenzivní tzv. „Jelly“ kúrou. A výsledek? Nejnovější spolupráce představuje ikonickou kabelku ve třech velikostech, ale každá z nich je najednou průsvitná. Designový podpis průkopníka v obuvnictví lze vidět také na průsvitných sandálkách Melissa x Telfar Jelly Slide. Online prodej kolekce odstartuje 14. července.

  Zdroj: Telfar

  Udržitelný a lehký Marc Jacobs

  Marc Jacobs také objevuje nová zákoutí. S Melissa vytvořil kolekci, která potěší zejména milovníky platforem. Na výběr jsou tři styly v barvách inspirovaných Marcovou ready-to-wear. Dominuje slonovinová, stříbrná, červená, modrá a černá. Nejextravagantnější je model Clog s krytou špičkou z bio materiálu EVA. Platformový základ má i Becky, který je ideální volbou pro pracovní, rušné a horké dny ve městě. Pokud se chcete držet trochu více při zemi, trojici doplňuje model Slide. Hlavní tváří celého počinu je modelka Iris Law.

  Zdroj: Marc Jacobs

  Gotika od Jean Paul Gaultier

  Vlnu letošních spoluprací završil nikdo jiný než Jean Paul Gaultier. Spolu jsou nerozlučnými přáteli a mají za sebou dlouhou historii. Poprvé spojili své vize v roce 1983 a nyní slaví pomyslné rubínové výročí svatby. Kapsulová kolekce představuje dva modely s nádechem gotické hardcore avantgardy. Model Punk Love Pump na blokovém podpatku je k dispozici v bílé, černé a růžové barvě. Na první pohled připomíná kultovní boty Minnie Mouse, ovšem díky přezce kolem kotníku a samotné boty je to úplně jiná písnička. V davu se neztratíte ani s Becky Punk Love Mules.

  Zdroj: Jean Paul Gaultier

  Plast jako hudba budoucnosti

  Melissa vyniká zejména svým unikátním PVC materiálem – Melflex. Díky němu se stává plast výjimečným a základním kamenem inovativního řemesla budoucnosti. V minulosti značka úspěšně spolupracovala s Karl Lagerfeld, Vivienne Westwood, Comme Des Garçons nebo Thierry Mugler.

  Zdroje: WWD, Hypebeast, Telfar, Marc Jacobs, Jean Paul Gaultier, Melissa

  Rok ve znamení obuvi: Melissa kolaboruje s Telfar, Marc Jacobs i Jean Paul Gaultier

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.