More

  Nelze popřít, že módní značky se neustále snaží zlepšovat svůj postoj k životnímu prostředí a investovat do inovativních, ekologických a přitom atraktivních možností pro své zákazníky. Letos se zdá, že se do popředí zájmu dostává udržitelná obuv. Brazilská značka Melissa se tentokrát spojila s firmou Telfar, minulý měsíc to byl Marc Jacobs a v květnu už po několikáté Jean Paul Gaultier.

  Melissa x Telfar nezůstává jen u bot

  Žádaná Telfar Shopper Bag, o které zpívá už i Beyoncé, prošla intenzivní tzv. „Jelly“ kúrou. A výsledek? Nejnovější spolupráce představuje ikonickou kabelku ve třech velikostech, ale každá z nich je najednou průsvitná. Designový podpis průkopníka v obuvnictví lze vidět také na průsvitných sandálkách Melissa x Telfar Jelly Slide. Online prodej kolekce odstartuje 14. července.

  Zdroj: Telfar

  Udržitelný a lehký Marc Jacobs

  Marc Jacobs také objevuje nová zákoutí. S Melissa vytvořil kolekci, která potěší zejména milovníky platforem. Na výběr jsou tři styly v barvách inspirovaných Marcovou ready-to-wear. Dominuje slonovinová, stříbrná, červená, modrá a černá. Nejextravagantnější je model Clog s krytou špičkou z bio materiálu EVA. Platformový základ má i Becky, který je ideální volbou pro pracovní, rušné a horké dny ve městě. Pokud se chcete držet trochu více při zemi, trojici doplňuje model Slide. Hlavní tváří celého počinu je modelka Iris Law.

  Zdroj: Marc Jacobs

  Gotika od Jean Paul Gaultier

  Vlnu letošních spoluprací završil nikdo jiný než Jean Paul Gaultier. Spolu jsou nerozlučnými přáteli a mají za sebou dlouhou historii. Poprvé spojili své vize v roce 1983 a nyní slaví pomyslné rubínové výročí svatby. Kapsulová kolekce představuje dva modely s nádechem gotické hardcore avantgardy. Model Punk Love Pump na blokovém podpatku je k dispozici v bílé, černé a růžové barvě. Na první pohled připomíná kultovní boty Minnie Mouse, ovšem díky přezce kolem kotníku a samotné boty je to úplně jiná písnička. V davu se neztratíte ani s Becky Punk Love Mules.

  Zdroj: Jean Paul Gaultier

  Plast jako hudba budoucnosti

  Melissa vyniká zejména svým unikátním PVC materiálem – Melflex. Díky němu se stává plast výjimečným a základním kamenem inovativního řemesla budoucnosti. V minulosti značka úspěšně spolupracovala s Karl Lagerfeld, Vivienne Westwood, Comme Des Garçons nebo Thierry Mugler.

  Zdroje: WWD, Hypebeast, Telfar, Marc Jacobs, Jean Paul Gaultier, Melissa

  Rok ve znamení obuvi: Melissa kolaboruje s Telfar, Marc Jacobs i Jean Paul Gaultier

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.