More

  Ve věku 81 let zemřela punková královna Vivienne Westwood. Z dokumentace Companies House vyplynulo, že ředitelem společnosti se stává Jeff Banks. K předání firmy mělo dojít již před Vánoci. Módní návrhář, podnikatel a televizní moderátor Banks byl vždy věrným přítelem a velmi hlasitým podporovatelem návrhářky a její práce.

  Novým ředitelem Vivienne Westwood se stává Jeff Banks. Více informací firma zatím neposkytla, nadále se totiž vyrovnává se ztrátou své majitelky. Výběr nového ředitele ale nejspíše mnoho lidí nepřekvapil. Banks byl po dlouhá léta velmi dobrým přítelem a hlavně obdivovatelem Vivienne. Sám se ke smrti své přítelkyně vyjádřil na sociálních sítích.

   „S velkým zármutkem oznamuji odchod své drahé přítelkyně Vivienne. Soucítím s její rodinou a manželem Andreasem. Je to historický okamžik. Někdo, kdo prosadil módu v krutém žáru v kombinaci s neochvějnou oddaností férovosti, spravedlnosti a záchraně naší planety. Skutečná originátorka, která bude navždy stát hlavou a rameny nad svými současníky a navždy zaujme místo v nejvyšších patrech svého řemesla. Odpočívej v pokoji, Vivienne. Prokázala jsi nám všem velkou a věčnou službu.“

  Dáma, ikona, rebelka a eko-bojovnice

  Během své několik desetiletí trvající kariéry Vivienne definovala britskou módu svými výstředními návrhy, stylem a ekologickým aktivismem. Sedmdesátá léta patřila právě jí. Vivienne se nikdy nezařadila do davu. Svými kousky překvapovala celý svět. Podle slov svého manžela dělala svoji milovanou práci až do poslední chvíle. V roce 1992 byla oceněna Alžbětou II.  Řádem britského impéria.

  Když poté pózovala před Buckinghamským palácem, zmínila se, že si zapomněla vzít kalhotky. Tuto skutečnost ale brala velmi s humorem a doufala, že pobaví samotnou královnu. V duchu Punku se tak nesl celý její život. Tričku „GOT SAVE THE QUEEN“, které měla Vivienne na sobě při přebírání řádu, vzrostla kupní cena o neskutečných 1000%.

  V roce 1971 si spolu s manželem otevřeli butik na 430 Kings Road v londýnské čtvrti Chelsea, kde Westwood prodávala své návrhy. Jednou vzpomínala, jak v zadní části obchodu šila oblečení na šicím stroji a to se pak vepředu věšelo na kolejnice a prodávalo zákazníkům. Obchod měnil název pokaždé, když Vivienne navrhla kolekci, od „Let It Rock“ a „Too Fast to Live, Too Young to Die“ po „Sex“, „Seditionaries“ a „World’s End“.

  Svět potřebuje lidi, jako je Vivienne, aby se změnil k lepšímu,“ napsal její módní dům na Twitteru.

  Zdroj: WWD, Fashionnetwork

  Foto:Reuters

  Ředitelem Vivienne Westwood se po smrti ikony stal módní návrhář Jeff Banks

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.