Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Současný trend známý jako quiet luxury se nadále těší velké popularitě. Nejnovější data platformy Joor totiž prokázala, že maloobchody od začátku roku nakupují čím dál méně oblečení s logy. Vyhledávání klíčových slov spojených s trendem je rovněž mnohem častější.

  Když sociálním sítím a médiím začala dominovat debata o termínu quiet luxury, převládaly názory, že by se mohlo jednat o pouhý přechodný trend. Nejnovější statistiky platformy Joor ovšem poukazují na to, že by mohl styl v oblibě zůstat mnohem déle. Její data totiž zaznamenala nárůst v online vyhledávání výrazů jako „quiet luxury“, „stealth wealth“ nebo „old money style“.

  Populární je pak minimalistický look především mezi zákazníky v Severní Americe a Evropě. Neznamená to ovšem, že by milovníci módy vyřadili loga ze svých šatníků úplně. Už ovšem tolik nevyžadují jeho výrazné a do očí bijící podoby. Podle statistik firmy Joor navíc maloobchodníci v roce 2023 oproti stejnému období loňského roku nakoupili o 22 procent méně produktů s logem.

  „Pokles nakupování oblečení s logem je zřejmý především v Severní Americe. V tomto regionu ho maloobchody objednávaly o 43 procent méně,“ vysvětlili dále zástupci platformy Joor. Opačný trend ovšem vypozorovali v asijsko-pacifickém regionu. „V prvních měsících roku si nákupčí oproti stejnému období loňského roku vyžádali o osm procent více kousků s logy,“ doplnila firma.

  Trend quiet luxury je oblíbený kvůli současným seriálům i touze vyrovnat se nejbohatší vrstvě

  Nejčastěji si milovníci quiet luxury nové looky objednávali u značek jako The Row, Lemaire, John Lobb, Sease, Valextra nebo Johnstons of Elgin. Zmíněné módní společnosti totiž nabízejí minimalistické, ale kvalitní oblečení. Trend quiet luxury se totiž vyznačuje jednoduchou módou s dokonalými střihy z těch nejlepších materiálů. Mezi oblíbené kousky proto patří lehké halenky, saka, široké kalhoty do pasu nebo jednoduchá trička.

  Trend se v současnosti dostal do popředí módního světa hned z několika důvodů. Styl totiž nedávno zpopularizoval známý seriál Succession. Následně ho před kamerami předvedla herečka Gwyneth Paltrow při svém tiskem intenzivně sledovaném soudním řízení. Zároveň jeho obliba ale vychází z touhy vyrovnat se těm nejbohatším vrstvám společnosti. Ta totiž už po několik desítek let nosí „tichou“ módu, jejíž kvalitu poznají jenom ti ze stejné společenské vrstvy.

  Zdroj: Fashion United, Luxury Tribune, Washington Post, Instagram, YouTube

  Quiet luxury narůstá na oblibě. Milovníci módy i nadále odmítají loga

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.