Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Skvělý způsob, jak se na dovolené stoprocentně zregenerovat, představují daleké jógové pobyty. Nejen, že si na nich užijete všudypřítomnou dech beroucí přírodu. Získáte také možnost protáhnout své tělo pod dohledem profesionálů. Odměnou vám bude špičková kuchyně i luxusní spa. Domů tak odjedete jako znovu zrození.

  Získejte nedocenitelné propojení s přírodou. Najdete ho v Como Shambala Estate na Bali

  Nedaleko okouzlujícího města Ubud na ostrově Bali leží jeden z nejvyhlášenějších resortů světa jógy. Ubytování Como Shambala Estate totiž nabízí dokonalé propojení s přírodou. Harmonii svým návštěvníkům pomáhá nalézt už od roku 1998. Od té doby se mu povedlo vybudovat dech beroucí pohádkový komplex.

  Zdroj: Como Shambala Estate

  Kromě cenných lekcí jógy a meditace nabízí také indonéské a ájurvédské masáže. Složit hlavu můžete v jedné z pěti vil, ze kterých spatříte nedaleká okouzlující rýžová pole. K regeneraci vám napomůže také posvátný rituál, dlouhé procházky po okolí nebo lokální zázvorový čaj s tamním medem.

  Odpočiňte si v bývalém maharádžově paláci. Na jedinečný zážitek láká hotel Ananda v Himálajích

  Opravdu originální výlet pak zažijete při cestě do resortu Ananda, nacházejícího se na úpatí Himálají. Tím ovšem jeho jedinečnost nekončí. Exkluzivní je mimo jiné také proto, že své hosty ubytuje v bývalém maharádžově paláci. Cítit se tak budete opravdu speciálně. Uvnitř skvostné budovy vás navíc čekají ještě další milá překvapení.

  Zdroj: Ananda Spa

  Tamní jógoví učitelé vám totiž sestaví plán dle vašich individuálních potřeb. Regeneraci pak zaručí jedna z tradičních technik, jako je Asana nebo Pranayama. Zaměřují se totiž především na uvolnění napětí, které si s sebou do resortu jistě přivezete. Na míru vám bude „ušitý“ také jídelníček, a to podle vašeho ájurvédského typu těla.

  Relax i nezapomenutelný work out nabízí resort Samahita. Jedná se o jednu z nejlepších destinací v Asii

  Přemýšlíte o dovolené v Thajsku, ale nejste si jistí, která zákoutí asijského ráje objevit? Zamiřte například do resortu Samahita, který své dveře otevřel už v roce 2003. Od té doby si vybudoval pověst jednoho z nejlepších jóga pobytových hotelů v Asii. Může za to nejen jeho fascinující lokace, jen pár metrů od pohádkové pláže, ale také velice kvalitní program.

  Zdroj: Samahita Retreat

  Skvěle totiž sedne jak pokročilým jóga milovníkům, tak úplným začátečníkům, kteří se do světa jógy teprve pomalu noří. Nabízí totiž pět hodin denní praxe, která může, ale nemusí, zahrnovat i opravdu náročný work out. Přihlásit se tak lze na spin classes, dynamickou vinyasa lekci nebo vysoce intenzivního posilování středu těla.

  Tradiční jóga praxi ukrývá resort Shreyas. Chronické napětí uvolní speciální masáže i ručně nasbírané bylinky

  Opravdu klidnou variantu jógového pobytu naleznete v indickém resortu Shreyas nedaleko města Bangalore. Každé ráno v něm přivítáte poklidnou asanou a následující meditací. Hluboko do sebe se můžete ponořit také díky speciálním uzdravujícím nebo trataka meditacím. Svaly vám zaručeně uvolní i jóga nidra.

  Zdroj: Shreyas Yoga Retreat

  Tím ovšem ultimátní relaxační zážitek nekončí. K dispozici vám budou také ozdravné peelingy nebo masáže, při kterých tamní profesionálové využívají ručně natrhané lokální bylinky. Tamní gastronomie vám zase umožní obdařit se čerstvým ovocem a indickými specialitami, jako je klasické curry nebo chléb roti.

  Zdroje: Condé Nast Traveller, Health and Fitness Travel

  Prožijte na dovolené dokonalou očistu. Relax i příval energie nabízí luxusní jógové pobyty

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.