Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Přejte si do své sváteční sezóny vnést ještě o něco více třpytek a lesku? Ideální cestou je vyzkoušet některou z limitovaných „holiday“ kolekcí luxusních módních značek. Podobnou vytvořila také značka Chanel, která se letos rozhodla inspirovat blyštivými 20. léty 20. století. Objevte její Art Deco nabídku očních stínů, pudru, rtěnek nebo laků na nehty.

  S pěti odstíny luxusní paletky ohromíte na vánočním večírku, ale i každý den v práci

  Kolekce Chanel Holiday nabízí přesně takové třpytivé odstíny, které si představíte, když se řeknou Vánoce. I když jsou v kampani stylizované tak, aby připomínaly 20. léta minulého staletí, využijete řadu jistě i po celý rok. Například paletka očních stínů Lumière Graphique nabízí pět možností. Kromě téměř samozřejmé zlaté a stříbrné si můžete vybrat i z leskle béžové, čokoládově hnědé a třpytivé černé.

  Zdroj: Chanel

  Přeneste trend flitrů i na svou tvář. Poslouží světle růžový i krystalově bílý odstín

  Dalším produktem letošní sváteční Chanel kolekce je luxusní pudr s názvem Duo Lumière. Jedná se o jeho třpytivou variantu ve dvou odstínech. Vybrat is můžete z „růžově šampaňské“ a „krystalově bílé“. Oba odstíny doprovází vzor, který značka využila také u očních stínů. V černé lesklé krabičce tak spatříte drobné flitry připomínající šaty tanečnic 20. let 20. století. Připomínat mají také návrhy samotné Gabrielle Chanel.

  Zdroj: Chanel

  Ve výběru rtěnek vás čekají dva limitované odstíny. Okouzlí také Art Deco obal

  V nejnovější řadě ovšem nesmí chybět ani největší klasika ve světě make-upu, tedy rtěnky. Tentokrát francouzská módní značka nabízí zákazníkům na výběr ze čtyř možností. Dva odstíny jsou přitom nově vytvořené limitované odstíny. Vybrat si tedy můžete z 857 Midnight Red, 867 Roaring Purple, 812 Beige Brut nebo 854 Rouge Puissant. Schované jsou rtěnky v klasickém černém Chanel pouzdře. Zdobí je ale zlatý Art Deco detail.

  Oslňte třpytivě černými nehty. Zaujme i blyštivá zlatá nebo jemně béžová

  Pokud ovšem sníte o dokonalé vánoční manikúře, zaujme vás zase nabídka laků na nehty. V případě, že upřednostňujete spíše nenápadný look, přiláká vás zase světle béžový odstín. Pro něco více lesku si vyberte tmavě zlatou barvu. Největší dojem však na vánočních oslavách uděláte se sytě černou a třpytivou variantou s názvem 171 Sequins. Vaše nehty se budou skvěle hodit i k vašim ladícím šatům.

  Zdroj: Chanel

  Art Deco není jediná možnost. Ponořte se do vánočního světa značky Dior nebo exotiky Guerlain

  Pokud ovšem divoká 20. léta nejsou vaší oblíbenou érou, nezoufejte. Vánoční kolekce připravily také jiné luxusní značky. Například společnost Dior odhalila kolekci, kterou naleznete i v jejím luxusním adventním kalendáři. Vybrat si můžete třeba z paletek očních stínů představující jemné odstíny nebo řady rudých rtěnek. Kouzelnou řadu ale připravila také značka Guerlain. Inspirovat se letos nechala především exotikou a pestrými barvami.

  Zdroje: Nylon, Chanel, Instagram, YouTube

  Přeneste se o svátcích do blyštivé a luxusní éry 20. let 20. století. Objevte kolekci Chanel Holiday

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.