Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Třpytivé korálky, nášivky a metalické fólie na kabelkách, botách i samotných šatech nebo kalhotách se staly ústředními motivy hned několika haute couture přehlídek. Uplynulé shows těch nejluxusnějších značek tak potvrdily, že trend letošního podzimu se leskne.

  Metalický trend se do podvědomí milovníků módy dostal už společně s přehlídkami pro letošního jaro. Po uplynulých haute couture shows je ovšem jasné, že se nejedná pouze o pomíjivé nadšení. Metalické a třpytivé prvky především ve stříbrné barvě se totiž objevily v hned několika očekávaných kolekcích. Patřily mezi ně například také návrhy luxusní značky Valentino. Ta se tak nebála třpytivé perly v modrých odstínech našít ani na jinak obyčejný kousek, tedy džíny.

  Stejný efekt ovšem společnost tradičně využila i u více slavnostních návrhů jako například dlouhých večerních šatů. Podobný nápad představila také značka Fendi, která pro lesklé kousky vybrala půvabné odstíny smaragdové a granátové barvy. Inspirovat se nechala svou nejnovější kolekcí šperků nazvanou Fendi Triptych. Práci s metalickými efekty pak využil i návrhář Julien Dossena, který se jako host chopil kolekce pro Jean Paul Gaultier.

  Podobně blýskavými návrhy se totiž proslavil už při své práci jako kreativní ředitel společnosti Paco Rabanne. Tentokrát ovšem své lesklé nápady aplikoval na siluety typické pro práci Gaultiera z 90. let minulého století. Haute couture přehlídky tak odrážely trend, který už dříve v letošním roce nastavily při příležitostech předávání ocenění Grammy nebo Oscar celebrity jako Beyoncé, Lizzo nebo Harry Styles.

  Lesk není symbolem pouze nesmírného bohatství, ale i síly a odvahy

  Oblíbenost lesklých detailů i elegantních večerních šatů je pochopitelná. Připomínají nám totiž úroveň luxusu, která je pro mnohé nedosažitelná. Rádi se tak aspoň na chvíli necháme opojit dojmem podobného bohatství. Metalické odlesky mají ovšem i další význam. Někteří návrháři je začali využívat pro znázornění síly a odolnosti spojované se zbrojí. Doslova pak takovou message ukázal návrhář Demna Gvasalia na svých šatech inspirovaných brněním jako dělaným pro Johanku z Arku.

  Podobně se sílu ženskosti rozhodla odhalit také bývalá návrhářka Ralph & Russo Tamara Ralph. Rovněž totiž předvedla návrhy připomínající brnění, vylepšené ovšem o detaily jemných krystalů. Lesklé kousky se ale dají jednoduše kombinovat i při více běžných příležitostech. Třpytivé splývavé kalhoty lze například doplnit o bílé tričko a nenápadné doplňky. Nebo naopak můžete jednoduché šaty doplnit o stříbrné boty nebo zářivou kabelku s metalickými odlesky.

  Zdroje: WWD, Who What Wear, WMagazine, YouTube, Twitter

  Přehlídky haute couture pro podzim 2023 doslova oslnily. Potvrdily metalický trend letošního roku

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.