Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Třpytivé korálky, nášivky a metalické fólie na kabelkách, botách i samotných šatech nebo kalhotách se staly ústředními motivy hned několika haute couture přehlídek. Uplynulé shows těch nejluxusnějších značek tak potvrdily, že trend letošního podzimu se leskne.

  Metalický trend se do podvědomí milovníků módy dostal už společně s přehlídkami pro letošního jaro. Po uplynulých haute couture shows je ovšem jasné, že se nejedná pouze o pomíjivé nadšení. Metalické a třpytivé prvky především ve stříbrné barvě se totiž objevily v hned několika očekávaných kolekcích. Patřily mezi ně například také návrhy luxusní značky Valentino. Ta se tak nebála třpytivé perly v modrých odstínech našít ani na jinak obyčejný kousek, tedy džíny.

  Stejný efekt ovšem společnost tradičně využila i u více slavnostních návrhů jako například dlouhých večerních šatů. Podobný nápad představila také značka Fendi, která pro lesklé kousky vybrala půvabné odstíny smaragdové a granátové barvy. Inspirovat se nechala svou nejnovější kolekcí šperků nazvanou Fendi Triptych. Práci s metalickými efekty pak využil i návrhář Julien Dossena, který se jako host chopil kolekce pro Jean Paul Gaultier.

  Podobně blýskavými návrhy se totiž proslavil už při své práci jako kreativní ředitel společnosti Paco Rabanne. Tentokrát ovšem své lesklé nápady aplikoval na siluety typické pro práci Gaultiera z 90. let minulého století. Haute couture přehlídky tak odrážely trend, který už dříve v letošním roce nastavily při příležitostech předávání ocenění Grammy nebo Oscar celebrity jako Beyoncé, Lizzo nebo Harry Styles.

  Lesk není symbolem pouze nesmírného bohatství, ale i síly a odvahy

  Oblíbenost lesklých detailů i elegantních večerních šatů je pochopitelná. Připomínají nám totiž úroveň luxusu, která je pro mnohé nedosažitelná. Rádi se tak aspoň na chvíli necháme opojit dojmem podobného bohatství. Metalické odlesky mají ovšem i další význam. Někteří návrháři je začali využívat pro znázornění síly a odolnosti spojované se zbrojí. Doslova pak takovou message ukázal návrhář Demna Gvasalia na svých šatech inspirovaných brněním jako dělaným pro Johanku z Arku.

  Podobně se sílu ženskosti rozhodla odhalit také bývalá návrhářka Ralph & Russo Tamara Ralph. Rovněž totiž předvedla návrhy připomínající brnění, vylepšené ovšem o detaily jemných krystalů. Lesklé kousky se ale dají jednoduše kombinovat i při více běžných příležitostech. Třpytivé splývavé kalhoty lze například doplnit o bílé tričko a nenápadné doplňky. Nebo naopak můžete jednoduché šaty doplnit o stříbrné boty nebo zářivou kabelku s metalickými odlesky.

  Zdroje: WWD, Who What Wear, WMagazine, YouTube, Twitter

  Přehlídky haute couture pro podzim 2023 doslova oslnily. Potvrdily metalický trend letošního roku

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.