Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Luxusní značka Versace se přidala ke společnostem jako Burberry nebo Balenciaga. Podobně jako ony si totiž smazala veškeré příspěvky ze svého Instagramu. Hodlá tím vzbudit zájem fanoušků před zveřejněním podzimní kolekce.

  Módní společnosti čím dál častěji využívají své sociální sítě k upoutání pozornosti. Přistupují ovšem také k méně konvenčním metodám. Už jim totiž nestačí jen zveřejnění provokativní nebo originální fotky. Místo toho se rozhodnou veškeré své příspěvky smazat. Chtějí tím u svých sledovatelů vzbudit zvědavost a zájem o to, co nového chystají. K podobné strategii naposledy přistoupila například společnost Versace.

  Minulý týden si firma ze svého instagramového profilu odstranila veškeré příspěvky. Následně je nahradila černobílými výraznými fotografiemi zachycujícími nejnovější podzimní kolekci. Od pondělí je pak začala doplňovat také o jejich barevné verze. „Čerstvý přístup napříč našimi digitálními kanály nám umožňuje pokračovat ve vyprávění našeho příběhu a přináší publiku to nejlepší z Versace,“ vyjádřila se ke změně značka.

  Podobně odvážné rozhodnutí si módní společnost může mimo jiné dovolit také díky tomu, že ji na Instagramu sleduje na 29 milionů uživatelů. Odstranění fotografií pak ale nemusí znamenat pouhé oznámení nové kolekce, ale také začátek nového stylu publikování. Mateřskou společnost Versace, Capri Holdings, totiž začátkem srpna odkoupila firma Tapestry. Jedná se tedy o šanci pro čerstvý start.

  Značka Versace se vydala stejnou cestou jako Balenciaga, Burberry, Celine nebo Bottega Veneta

  „Naše poslední kolekce oslavuje vše, co na Versace milujeme. Sílu, krejčovství, náš přístup. Modelky a modelové se proto při focení cítili silní a odvážní, tedy přesně tak, jak si připadáte s našimi návrhy,“ okomentovala společnost nové příspěvky. Svým novým stylem tak následuje značky jako Balenciaga, Burberry, Celine, Saint Laurent nebo Bottega Veneta. Také ony se rozhodly promazat své sociální sítě.

  Například společnost Balenciaga uvolnila na svém Instagramu místo těsně před tím, než oznámila návrat do světa haute couture. Firma Burberry zase všechny své sociální sítě vyčistila ve znamení nástupu nového kreativního ředitele Daniel Lee. Ten pak podobnou strategii zaujal také ve vedení Bottega Veneta mezi roky 2018 až 2021. Tehdy se totiž rozhodl společnost ze sociálních sítí zcela odstranit.

  Zdroje: Fashion United, WWD, Marketing Interactive, Instagram, YouTube

  Prázdný Instagram se stává novým marketingovým tahem. Versace startuje podzim od nuly

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.