Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Společnost Prada se ve své jedinečné výstavě Pradasphere II ohlíží do minulosti. Dělá to ovšem s moderním nadhledem. Svou exhibici proto umístila do futuristických prostor Start Musem v Šanghaji. Kreativní ředitelé módního domu Miuccia Prada a Raf Simons přitom Pradasphere II navrhli tak, aby návštěvníky postupně vtahovala do jinak nepřístupného luxusního světa. Krok po kroku tak objeví 110 let starou historii značky.

  Výstava proto nabízí přes více než 400 fyzických i digitálních artefaktů. Zastoupený ovšem není jenom módní průmysl, ale také svět umění, architektury, kultury nebo sportu. Na konci dech beroucí návštěvy pak na všechny příchozí čeká luxusní kavárna i dárkový obchod. Exhibici, která navazuje na první Pradasphere z roku 2014, můžete navštívit do 21. ledna příštího roku. A rozhodně se máte na co těšit.

  Hned na začátku výstavy vás přivítá místnost zvaná magazzino. Jedná se o italský název pro sklad. Právě jeho napodobenina pak skrývá okolo 200 modelů z různých uplynulých sezón. Poukázat má především na to, že Prada ready-to-wear kolekce vytváří už od roku 1988. První „uvítací“ prostor tak nastavuje základ pro další specializované místnosti, které se věnují jednotlivým kategoriím a produktům.

  Na výstavě Pradasphere II si to své najde každý. Místnosti zlákají svým jedinečným kouzlem

  Například místnost s názvem Fratelli Prada má představovat napodobeninu původního obchodu Prada v Miláně. Sekce Prada A Milano zase návštěvníkům nabízí fotografie od Alberta Watsona. Najdou v ní také kousky z kolekce Miuccia Prada známé jako Nylon. Například část nazvaná Green Store zase zobrazuje kousky ikonického výlohy luxusního obchodu. Místnost Cinema je pak věnovaná spolupráci s režiséry.

  Zdroj: Prada

  Nechybí ale ani prostory věnované pouze architektuře nebo sportu. Místnost s názvem Materiality pak odhaluje sukně, které slavní návrháři vytvořili speciálně pro výstavu v Šanghaji. Italská společnost exhibici slavnostně zahájila ve čtvrtek 7. prosince. Na akci proto dorazily také hosté ze světa kultury, módy, umění, architektury, filmu i financí. Důležitá byla především přítomnost múzy módního domu a herečky Hunter Schafer.

  Zdroje: South China Morning Post, L’Officiel, Fashionista, Instagram, YouTube

  Foto:Prada

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.