Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Společnost Prada se ve své jedinečné výstavě Pradasphere II ohlíží do minulosti. Dělá to ovšem s moderním nadhledem. Svou exhibici proto umístila do futuristických prostor Start Musem v Šanghaji. Kreativní ředitelé módního domu Miuccia Prada a Raf Simons přitom Pradasphere II navrhli tak, aby návštěvníky postupně vtahovala do jinak nepřístupného luxusního světa. Krok po kroku tak objeví 110 let starou historii značky.

  Výstava proto nabízí přes více než 400 fyzických i digitálních artefaktů. Zastoupený ovšem není jenom módní průmysl, ale také svět umění, architektury, kultury nebo sportu. Na konci dech beroucí návštěvy pak na všechny příchozí čeká luxusní kavárna i dárkový obchod. Exhibici, která navazuje na první Pradasphere z roku 2014, můžete navštívit do 21. ledna příštího roku. A rozhodně se máte na co těšit.

  Hned na začátku výstavy vás přivítá místnost zvaná magazzino. Jedná se o italský název pro sklad. Právě jeho napodobenina pak skrývá okolo 200 modelů z různých uplynulých sezón. Poukázat má především na to, že Prada ready-to-wear kolekce vytváří už od roku 1988. První „uvítací“ prostor tak nastavuje základ pro další specializované místnosti, které se věnují jednotlivým kategoriím a produktům.

  Na výstavě Pradasphere II si to své najde každý. Místnosti zlákají svým jedinečným kouzlem

  Například místnost s názvem Fratelli Prada má představovat napodobeninu původního obchodu Prada v Miláně. Sekce Prada A Milano zase návštěvníkům nabízí fotografie od Alberta Watsona. Najdou v ní také kousky z kolekce Miuccia Prada známé jako Nylon. Například část nazvaná Green Store zase zobrazuje kousky ikonického výlohy luxusního obchodu. Místnost Cinema je pak věnovaná spolupráci s režiséry.

  Zdroj: Prada

  Nechybí ale ani prostory věnované pouze architektuře nebo sportu. Místnost s názvem Materiality pak odhaluje sukně, které slavní návrháři vytvořili speciálně pro výstavu v Šanghaji. Italská společnost exhibici slavnostně zahájila ve čtvrtek 7. prosince. Na akci proto dorazily také hosté ze světa kultury, módy, umění, architektury, filmu i financí. Důležitá byla především přítomnost múzy módního domu a herečky Hunter Schafer.

  Zdroje: South China Morning Post, L’Officiel, Fashionista, Instagram, YouTube

  Foto:Prada

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.