Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Počátky pouzdrové sukně sahají do první poloviny 20. století. Od té doby je napříč dekádami považována za symbol rafinované ženskosti, ale také za oblíbený kousek každého pracovního šatníku, zejména díky své charakteristické a lichotivé siluetě. Přehlídky pro sezónu podzim/zima 2023/24 jí daly zcela nový, svěžejší nádech a potvrdily její status quo- jeden z nejžhavějších trendů nové sezóny. Pojďte se s námi podívat, jak vymanit pouzdrovou sukni z okovů kancelářského prostředí a zařadit ji do všedních dnů.

  Synonymum pro hvězdy, ženské osobnosti a femmes fatales

  Popularita pouzdrové sukně se stala jedním z definujících momentů minulého století. Revoluční nádech jí dal především Christian Dior, považovaný za průkopníka střihů. V roce 1954 představil linii „H-Line“, která ostře kontrastovala s jeho dřívější slavnou siluetou „The New Look“. Inspirace písmenem H spočívala především v rovné ženské siluetě a jemném zvýraznění boků, což vedlo k optickému prodloužení nohou. V průběhu 50. a 60. let se stala synonymem pro nezapomenutelné filmové hvězdy, silné ženské osobnosti a femmes fatales, jako byly Marilyn Monroe, Audrey Hepburn nebo Grace Kelly.

  Zdroj: Dior

  Podzim/zima 2023/24 je bezesporu sezónou sukní

  Pokud by existovala společná nit návrhářů pro přehlídky na podzimní a zimní sezónu, jistě by nesla název pouzdrová sukně. Zásadně se nám do paměti vryl první look z přehlídky Versace v Los Angeles, který nebojácně předváděla Gigi Hadid. Tento moment bezpochyby udal směřování současného trendu. Svou novou vizi tohoto elegantního spodního dílu představily například také Saint Laurent, Miu Miu a Dior.

  Zdroj: Versace, Saint Laurent, Miu Miu, Dior

  Pouzdrová sukně na způsob grain de poudre

  Pro tradiční, elegantní a formální vzhled v mezích byznysu byste rozhodně měli popřemýšlet o grain de poudre. Jedná se o vlnu (někdy doplněnou mohérem), která se často používá k výrobě obleků. Variaci grain de poudre nabízejí Saint Laurent i Versace.

  Zdroj: Saint Laurent, Versace

  Je libo přidat trochu denimu?

  Pro každodenní a běžné nošení klidně zvolte i džínovou verzi od Bottega Veneta nebo Citizens of Humanity doplněnou rozparkem.

  Zdroj: Bottega Veneta, Citizens of Humanity

  Verze z hřejivého žebrovaného úpletu

  Během chladnějších dnů býváme skeptičtí k nošení šatů nebo sukní. Stačí si však pohrát s materiálem, aniž byste se museli vzdát hřejivého pocitu. Zejména žebrované úplety jsou pro takové počasí ideální. Alexander McQueen a Michael Kors mají zimní verze pouzdrových sukní v syté švestkové a nadčasové slonovinové barvě.

  Zdroj: Alexander McQueen, Michael Kors

  Zdroje: Byrdie, Business of Fashion, Racked, Dior

  Foto:Reuters

  Pouzdrová sukně má tento podzim a zimu opět hlavní slovo

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.