Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Bezedná studnice rozmanitých TikTokových trendů ještě nevyschla, naopak, tentokrát přináší takzvaný „Brazilcore“. Jeho nátura se nese v zajímavém subkulturním podtónu. Ve své podstatě má zakódovaný mix trendů z počátku milénia, sportovní nadšení pro fotbal, odkaz na jiný styl populární na této sociální síti a barevnou symboliku převzatou z brazilské vlajky. Zároveň vytváří skvělou příležitost pro poslední letní zářivé experimenty s oblečením. Představíme vám jeho základy, ale také nákupní inspiraci.

  Derivát „Blokecore“ trendu

  Na první pohled to nemusí být jednoznačné, ale „Brazilcore“ má pevné základy v trendu, který převládal zejména v průběhu uplynulého roku. „Blokecore“ v předchozím období zpopularizoval módu vintage fotbalových dresů, volných nebo rovných denimových kalhot doplněných teniskami Adidas. Pozornost si začal získávat během loňského jara, jeho sláva ovšem vyvrcholila během mistrovství světa ve fotbale v Kataru. Na jeho pozici se v poslední době ocitl právě obměněný „Brazilcore“.

  @studiogarimpo

  Grwm blokecore style w/ vintage 1995 Bayern soccer shirt ⚽️💙💫 Yes or No!? ❤️‍🔥🙅🏻‍♀️ #blokecore #vintagestyle #fashion #grwm

  ♬ som original – GS™

  Y2K, ale také překvapivá politická minulost

  Tentokrát ovšem trik spočívá v barvách. Ty vycházejí z brazilské vlajky a centrem veškeré pozornosti se stávají především žlutá a zelená. Doplněny jsou často sportovními dresy, crop topy, kšiltovkami a tepláky nebo kalhotami s nízkým pasem jako vystřiženými z Y2K éry. Trend má za sebou i stinné pozadí. V minulosti se nošení žlutého dresu stalo symbolem typickým pro brazilskou krajní pravici a její příznivce. Časy se však mění a z okovů politického kontextu se barvy „Brazilcore“ osvobozují také díky oblibě u Hailey Bieber, Emily Ratajkowski a Rosalíe.

  Nevynechejte bikiny!

  Nákup plavek v srpnu a ke konci léta se může zdát neuvážený, nicméně neexistuje lepší symbol bezstarostného odpočinku na pláži v Rio de Janeiro než bikiny. Hold Brazílii vzdala i Emily Ratajkowski se svou značkou Inamorata ve spolupráci s Mirror Palais. V kolekci najdete bikiny, ale také plavkový komplet vhodný spíše na opalování než do vody.

  Zdroj: Inamorata

  Klíčová jsou mini trička a dresy

  Pro outfit na všední den laděný do stylu tohoto trendu jsou ideální Y2K topy nebo pravé sportovní dresy. Ten brazilský koupíte u Nike, ale pokud zrovna neholdujete fotbalu, stačí sáhnout po topech se svůdným nádechem od Inamorata nebo Subdued.

  Zdroj: Nike, Inamorata, Subdued

  Zdroje: TikTok, CNN, Vice

  Populární a zajímavý „Brazilcore“ oslavuje sport i národní barvy, ale skrývá také politickou kontroverzi

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.