More

  Bezedná studnice rozmanitých TikTokových trendů ještě nevyschla, naopak, tentokrát přináší takzvaný „Brazilcore“. Jeho nátura se nese v zajímavém subkulturním podtónu. Ve své podstatě má zakódovaný mix trendů z počátku milénia, sportovní nadšení pro fotbal, odkaz na jiný styl populární na této sociální síti a barevnou symboliku převzatou z brazilské vlajky. Zároveň vytváří skvělou příležitost pro poslední letní zářivé experimenty s oblečením. Představíme vám jeho základy, ale také nákupní inspiraci.

  Derivát „Blokecore“ trendu

  Na první pohled to nemusí být jednoznačné, ale „Brazilcore“ má pevné základy v trendu, který převládal zejména v průběhu uplynulého roku. „Blokecore“ v předchozím období zpopularizoval módu vintage fotbalových dresů, volných nebo rovných denimových kalhot doplněných teniskami Adidas. Pozornost si začal získávat během loňského jara, jeho sláva ovšem vyvrcholila během mistrovství světa ve fotbale v Kataru. Na jeho pozici se v poslední době ocitl právě obměněný „Brazilcore“.

  @studiogarimpo

  Grwm blokecore style w/ vintage 1995 Bayern soccer shirt ⚽️💙💫 Yes or No!? ❤️‍🔥🙅🏻‍♀️ #blokecore #vintagestyle #fashion #grwm

  ♬ som original – GS™

  Y2K, ale také překvapivá politická minulost

  Tentokrát ovšem trik spočívá v barvách. Ty vycházejí z brazilské vlajky a centrem veškeré pozornosti se stávají především žlutá a zelená. Doplněny jsou často sportovními dresy, crop topy, kšiltovkami a tepláky nebo kalhotami s nízkým pasem jako vystřiženými z Y2K éry. Trend má za sebou i stinné pozadí. V minulosti se nošení žlutého dresu stalo symbolem typickým pro brazilskou krajní pravici a její příznivce. Časy se však mění a z okovů politického kontextu se barvy „Brazilcore“ osvobozují také díky oblibě u Hailey Bieber, Emily Ratajkowski a Rosalíe.

  Nevynechejte bikiny!

  Nákup plavek v srpnu a ke konci léta se může zdát neuvážený, nicméně neexistuje lepší symbol bezstarostného odpočinku na pláži v Rio de Janeiro než bikiny. Hold Brazílii vzdala i Emily Ratajkowski se svou značkou Inamorata ve spolupráci s Mirror Palais. V kolekci najdete bikiny, ale také plavkový komplet vhodný spíše na opalování než do vody.

  Zdroj: Inamorata

  Klíčová jsou mini trička a dresy

  Pro outfit na všední den laděný do stylu tohoto trendu jsou ideální Y2K topy nebo pravé sportovní dresy. Ten brazilský koupíte u Nike, ale pokud zrovna neholdujete fotbalu, stačí sáhnout po topech se svůdným nádechem od Inamorata nebo Subdued.

  Zdroj: Nike, Inamorata, Subdued

  Zdroje: TikTok, CNN, Vice

  Populární a zajímavý „Brazilcore“ oslavuje sport i národní barvy, ale skrývá také politickou kontroverzi

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.