Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Rebag vydala statistiky týkající se vyhledávání módních společností za měsíc březen. Dle nejnovějších dat zatoužili milovníci módy především po kabelkách Chanel. Méně chtěné byly naopak produkty Louis Vuitton nebo Gucci.

  Kabelky značky Chanel byly v březnu letošního roku jasným hitem. Například model Classic Flap vyhledávali zákazníci o téměř 30 procent více. Zvedla se také poptávka po tašce Gabrielle, a to o skoro 55 procent. Více chtěná byla také kabelka Chanel Mini, po které se fanoušci módy sháněli o 46 procent častěji než dříve. Takové statistiky ukázala nejnovější data společnosti Rebag sledující chování zákazníků v módním světě.

  Dle ní se tak v uplynulém měsíci jednoznačně dařilo nejlépe společnosti Chanel. O něco méně úspěšné byly ovšem ostatní módní domy. Například produkty Gucci zákazníci hledali o 55 procent méně častěji. Ještě hůře na tom byla firma Louis Vuitton, jejiž vyhledávání se propadlo o téměř 80 procent. Lehce utrpěla také společnost Hermès, po které se milovníci módy sháněli o 22 procent méně. Přesto se ale zvýšilo jejich vyhledávání kabelky Birkin.

  Firma Rebag pak zvládla z vyhledávání spotřebitelů vypozorovat také nejnovější trendy. Mezi nejoblíbenější doplňky dle ní patří náušnice a popruhy na kabelky. Zákazníci se také odvracejí od minimalismu a jednoduchosti. Místo toho si zamilovali ostré a výrazné barvy, oversized tašky, výrazné šperky nebo různé třpytky. Za statement piece považují také originální čelenky. Mezi nejoblíbenější typ obuvi patří klasické bílé tenisky a boty s klínovým podpatkem.

  Módnímu průmyslu se po konci světové pandemie daří, prodej z druhé ruky ale omezuje inflace

  Koncem března pak data ohledně současného stavu módního průmyslu zveřejnila také společnost Luxurynsight. Ta prokázala, že se v uplynulém roce výrazně zvedla aktivita jak v prodeji módních kousků, tak kožených výrobků, parfémů, šperků, hodinek nebo kosmetiky. Důvodem je pokračující obnova ekonomiky po útlumu způsobeném světovou pandemií. Vzrostl také počet nových produktů, spoluprací nebo limitovaných edicí. Módní společnosti se také oproti roku 2021 mnohem více zaměřily na koncept pop-up obchodů.

  Kromě toho se zvýšil také počet různých událostí a kampaní, které módní firmy pořádají ve snaze propagovat své produkty. Zajímavá jsou pak také čísla poukazující na chování zákazníků při nákupu luxusních produktů „z druhé ruky“. Kvůli trvající inflaci, zvyšující se nezaměstnanosti a zdražování cen se poptávka po nich snížila. Milovníci módy už nejsou ochotní koupit si nepoškozené produkty nejznámějších značek ani ze second hand obchodů. Místo toho se obracejí k těm, které mají nějakou závadu a jsou proto levnější.

  Zdroj: Fashion Network, Rebag, Luxurynsight, CNN, Twitter, Instagram

  Poptávka po Chanel v březnu vzrostla. Klesla naopak u značek jako Gucci nebo Louis Vuitton

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.