Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Rebag vydala statistiky týkající se vyhledávání módních společností za měsíc březen. Dle nejnovějších dat zatoužili milovníci módy především po kabelkách Chanel. Méně chtěné byly naopak produkty Louis Vuitton nebo Gucci.

  Kabelky značky Chanel byly v březnu letošního roku jasným hitem. Například model Classic Flap vyhledávali zákazníci o téměř 30 procent více. Zvedla se také poptávka po tašce Gabrielle, a to o skoro 55 procent. Více chtěná byla také kabelka Chanel Mini, po které se fanoušci módy sháněli o 46 procent častěji než dříve. Takové statistiky ukázala nejnovější data společnosti Rebag sledující chování zákazníků v módním světě.

  Dle ní se tak v uplynulém měsíci jednoznačně dařilo nejlépe společnosti Chanel. O něco méně úspěšné byly ovšem ostatní módní domy. Například produkty Gucci zákazníci hledali o 55 procent méně častěji. Ještě hůře na tom byla firma Louis Vuitton, jejiž vyhledávání se propadlo o téměř 80 procent. Lehce utrpěla také společnost Hermès, po které se milovníci módy sháněli o 22 procent méně. Přesto se ale zvýšilo jejich vyhledávání kabelky Birkin.

  Firma Rebag pak zvládla z vyhledávání spotřebitelů vypozorovat také nejnovější trendy. Mezi nejoblíbenější doplňky dle ní patří náušnice a popruhy na kabelky. Zákazníci se také odvracejí od minimalismu a jednoduchosti. Místo toho si zamilovali ostré a výrazné barvy, oversized tašky, výrazné šperky nebo různé třpytky. Za statement piece považují také originální čelenky. Mezi nejoblíbenější typ obuvi patří klasické bílé tenisky a boty s klínovým podpatkem.

  Módnímu průmyslu se po konci světové pandemie daří, prodej z druhé ruky ale omezuje inflace

  Koncem března pak data ohledně současného stavu módního průmyslu zveřejnila také společnost Luxurynsight. Ta prokázala, že se v uplynulém roce výrazně zvedla aktivita jak v prodeji módních kousků, tak kožených výrobků, parfémů, šperků, hodinek nebo kosmetiky. Důvodem je pokračující obnova ekonomiky po útlumu způsobeném světovou pandemií. Vzrostl také počet nových produktů, spoluprací nebo limitovaných edicí. Módní společnosti se také oproti roku 2021 mnohem více zaměřily na koncept pop-up obchodů.

  Kromě toho se zvýšil také počet různých událostí a kampaní, které módní firmy pořádají ve snaze propagovat své produkty. Zajímavá jsou pak také čísla poukazující na chování zákazníků při nákupu luxusních produktů „z druhé ruky“. Kvůli trvající inflaci, zvyšující se nezaměstnanosti a zdražování cen se poptávka po nich snížila. Milovníci módy už nejsou ochotní koupit si nepoškozené produkty nejznámějších značek ani ze second hand obchodů. Místo toho se obracejí k těm, které mají nějakou závadu a jsou proto levnější.

  Zdroj: Fashion Network, Rebag, Luxurynsight, CNN, Twitter, Instagram

  Poptávka po Chanel v březnu vzrostla. Klesla naopak u značek jako Gucci nebo Louis Vuitton

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.