More

  Během našich letních prázdninových dobrodružství může chování v zahraničních destinacích představovat jemný chaos. Užíváme si bezstarostné dny na pláži a procházíme se malebnými městskými uličkami s bohatým nočním životem. Kromě radostného a zaslouženého nicnedělání však nesmíme zapomínat, že dobré mravy jsou důležité kdekoliv. Pojďte se spolu s námi podívat, jaká základní a univerzální pravidla je vhodné dodržovat v přímořských destinacích pro bezproblémovou dovolenou.

  Pláž: lehátka si není třeba za každou cenu přivlastňovat

  Známe to, ráno si raději přivstaneme, běžíme s ručníkem na pláž nebo k bazénu, abychom obsadili to nejlepší místo k ležení a pak si můžeme jít vychutnat hotelovou snídani. Na tom není nutně nic špatného, pokud se jedná o kratší časový úsek. Jestli však víte, že během dne budete pryč delší dobu a lehátko nevyužijete, není rozumné o tuto možnost připravit ostatní. Chystáte-li se tedy prozkoumat svou destinaci a pláž nebo bazén máte v itineráři až mnohem později, přenechte volné místo ostatním rekreantům.

  Zdroj: Pexels

  Pláž: písek nemusí být všude

  Ohleduplnost je módní v každém prostředí a pobyt na pláži není výjimkou. Při opalování a koupání nesmíme zapomínat, že kolem nás jsou i naši dočasní sousedé, kteří si také chtějí užít pohodový den. Otravná přítomnost písku (opravdu všude) na písečné pláži je asi nutná, ale nemusíme ji svým chováním ještě znásobovat. Jsou to možná detaily, ale chůze místo běhu a pečlivé skládání ručníku mohou zajistit, že ostatní nebudou mít díky nám písek i za ušima.

  Zdroj: Pexels

  Město: nespoléhejte se na plavky

  Mnoho dovolenkářů má zmatek v tom, kam až sahá hranice nošení plavek na veřejnosti. Odpověď zní – ne příliš daleko. Hlavní slovo v tom má lokální kultura a normy, nicméně obecně platí, že nejlepším řešením je vyhnout se nošení plavek v restauracích a ve městě. Řada turistických destinací to dokonce zakazuje a hrozí pokutou.

  Zdroj: Pexels

  Město: večeře je výjimečná událost

  Neexistuje na světě lepší pocit, než když po celodenním opalování dorazíte do hotelu, osprchujete se, uděláte si chvilku pro sebe a pak se s dotekem slunce na opálené tváři vydáte do pulzujícího města. To vše však musí doprovázet elegantní oblečení vhodné na letní večeři. V zemích, jako je Francie a Itálie, je večeře důležitou společenskou událostí, pro kterou bychom měli dbát na výběr svého outfitu.

  Zdroj: Pexels

  Zdroje: The British School of Excellence, Berlitz

  Foto:Pexels

  Pláž vs. město: jak správně balancovat na tenké hranici etikety?

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.