Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Během našich letních prázdninových dobrodružství může chování v zahraničních destinacích představovat jemný chaos. Užíváme si bezstarostné dny na pláži a procházíme se malebnými městskými uličkami s bohatým nočním životem. Kromě radostného a zaslouženého nicnedělání však nesmíme zapomínat, že dobré mravy jsou důležité kdekoliv. Pojďte se spolu s námi podívat, jaká základní a univerzální pravidla je vhodné dodržovat v přímořských destinacích pro bezproblémovou dovolenou.

  Pláž: lehátka si není třeba za každou cenu přivlastňovat

  Známe to, ráno si raději přivstaneme, běžíme s ručníkem na pláž nebo k bazénu, abychom obsadili to nejlepší místo k ležení a pak si můžeme jít vychutnat hotelovou snídani. Na tom není nutně nic špatného, pokud se jedná o kratší časový úsek. Jestli však víte, že během dne budete pryč delší dobu a lehátko nevyužijete, není rozumné o tuto možnost připravit ostatní. Chystáte-li se tedy prozkoumat svou destinaci a pláž nebo bazén máte v itineráři až mnohem později, přenechte volné místo ostatním rekreantům.

  Zdroj: Pexels

  Pláž: písek nemusí být všude

  Ohleduplnost je módní v každém prostředí a pobyt na pláži není výjimkou. Při opalování a koupání nesmíme zapomínat, že kolem nás jsou i naši dočasní sousedé, kteří si také chtějí užít pohodový den. Otravná přítomnost písku (opravdu všude) na písečné pláži je asi nutná, ale nemusíme ji svým chováním ještě znásobovat. Jsou to možná detaily, ale chůze místo běhu a pečlivé skládání ručníku mohou zajistit, že ostatní nebudou mít díky nám písek i za ušima.

  Zdroj: Pexels

  Město: nespoléhejte se na plavky

  Mnoho dovolenkářů má zmatek v tom, kam až sahá hranice nošení plavek na veřejnosti. Odpověď zní – ne příliš daleko. Hlavní slovo v tom má lokální kultura a normy, nicméně obecně platí, že nejlepším řešením je vyhnout se nošení plavek v restauracích a ve městě. Řada turistických destinací to dokonce zakazuje a hrozí pokutou.

  Zdroj: Pexels

  Město: večeře je výjimečná událost

  Neexistuje na světě lepší pocit, než když po celodenním opalování dorazíte do hotelu, osprchujete se, uděláte si chvilku pro sebe a pak se s dotekem slunce na opálené tváři vydáte do pulzujícího města. To vše však musí doprovázet elegantní oblečení vhodné na letní večeři. V zemích, jako je Francie a Itálie, je večeře důležitou společenskou událostí, pro kterou bychom měli dbát na výběr svého outfitu.

  Zdroj: Pexels

  Zdroje: The British School of Excellence, Berlitz

  Foto:Pexels

  Pláž vs. město: jak správně balancovat na tenké hranici etikety?

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.