Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Během našich letních prázdninových dobrodružství může chování v zahraničních destinacích představovat jemný chaos. Užíváme si bezstarostné dny na pláži a procházíme se malebnými městskými uličkami s bohatým nočním životem. Kromě radostného a zaslouženého nicnedělání však nesmíme zapomínat, že dobré mravy jsou důležité kdekoliv. Pojďte se spolu s námi podívat, jaká základní a univerzální pravidla je vhodné dodržovat v přímořských destinacích pro bezproblémovou dovolenou.

  Pláž: lehátka si není třeba za každou cenu přivlastňovat

  Známe to, ráno si raději přivstaneme, běžíme s ručníkem na pláž nebo k bazénu, abychom obsadili to nejlepší místo k ležení a pak si můžeme jít vychutnat hotelovou snídani. Na tom není nutně nic špatného, pokud se jedná o kratší časový úsek. Jestli však víte, že během dne budete pryč delší dobu a lehátko nevyužijete, není rozumné o tuto možnost připravit ostatní. Chystáte-li se tedy prozkoumat svou destinaci a pláž nebo bazén máte v itineráři až mnohem později, přenechte volné místo ostatním rekreantům.

  Zdroj: Pexels

  Pláž: písek nemusí být všude

  Ohleduplnost je módní v každém prostředí a pobyt na pláži není výjimkou. Při opalování a koupání nesmíme zapomínat, že kolem nás jsou i naši dočasní sousedé, kteří si také chtějí užít pohodový den. Otravná přítomnost písku (opravdu všude) na písečné pláži je asi nutná, ale nemusíme ji svým chováním ještě znásobovat. Jsou to možná detaily, ale chůze místo běhu a pečlivé skládání ručníku mohou zajistit, že ostatní nebudou mít díky nám písek i za ušima.

  Zdroj: Pexels

  Město: nespoléhejte se na plavky

  Mnoho dovolenkářů má zmatek v tom, kam až sahá hranice nošení plavek na veřejnosti. Odpověď zní – ne příliš daleko. Hlavní slovo v tom má lokální kultura a normy, nicméně obecně platí, že nejlepším řešením je vyhnout se nošení plavek v restauracích a ve městě. Řada turistických destinací to dokonce zakazuje a hrozí pokutou.

  Zdroj: Pexels

  Město: večeře je výjimečná událost

  Neexistuje na světě lepší pocit, než když po celodenním opalování dorazíte do hotelu, osprchujete se, uděláte si chvilku pro sebe a pak se s dotekem slunce na opálené tváři vydáte do pulzujícího města. To vše však musí doprovázet elegantní oblečení vhodné na letní večeři. V zemích, jako je Francie a Itálie, je večeře důležitou společenskou událostí, pro kterou bychom měli dbát na výběr svého outfitu.

  Zdroj: Pexels

  Zdroje: The British School of Excellence, Berlitz

  Foto:Pexels

  Pláž vs. město: jak správně balancovat na tenké hranici etikety?

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.