Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Koncem července se návrhářka Phoebe Philo posunula kousek blíž ke zveřejnění své vlastní značky. Začala totiž své zákazníky registrovat na webovou stránku společnosti. Módnímu světu ji hodlá odhalit společně s první kolekcí v září.

  Na založení vlastní značky se známá návrhářka Phoebe Philo chystá už několik let. Plány začala chystat od chvíle, kdy se v roce 2017 rozhodla opustit vedení módní společnosti Celine. Znovu je potvrdila roku 2021, když prohlásila, že se „nemůže dočkat, až bude opět v kontaktu se svými zákazníky, až bude nezávislá a bude moct experimentovat dle svých vlastních podmínek“.

  První kolekci pod vlastním jménem tak hodlá odhalit v září. Koncem července proto potěšila své fanoušky, když je začala registrovat na svou oficiální webovou stránku. Kromě toho také značce založila oficiální účet na Instagramu. Dosud ho sleduje na 240 tisíc lidí, a to i bez jediného zveřejněného příspěvku. Zasílat pak bude Philo kousky jak do Spojených států amerických, tak Velké Británie a Evropy.

  První kolekce Philo má dle jejího prohlášení zahrnovat 150 návrhů. Jednat se bude jak o ready-to-wear kousky, tak kožené výrobky, obuv, šperky nebo sluneční brýle. Žádné další informace o své značce návrhářka prozatím nezveřejnila. Její velmi očekávané odhalení se ale nejspíše nějakým způsobem propojí s londýnským týdnem módy. Známá už jsou také jména některých členů jejího nového týmu.

  Do vlastní značky Phoebe Philo investuje také společnost LVMH

  Například do pozice provozního ředitele nastoupí Patrik Silén, který pracoval například u konzultační firmy McKinsey & Company nebo Procter & Gamble. Za sebou má také studium na Harvardu. Vedoucím oddělení denimu a módní „dílny“ se mají zase stát dva bývalí pracovníci módního domu Balenciaga. Do značky Phoebe Philo se pak rozhodla investovat společnost LVMH, která mimo jiné vlastní také Celine.

  Návrhářka Phoebe Philo vystudovala módní školu Central Saint Martins v Londýně, kterou navštěvovala společně se Stellou McCartney. Po jejím ukončení jí proto následovala do módního domu Chloé, jehož vedení se roku 2001 ujala. Odešla ale o pět let později, jelikož se chtěla věnovat své rodině. Její návrhy se proslavily především nenucenými kombinacemi jemných prvků z dámského šatníků s o něco více maskulinními prvky.

  Zdroje: Business of Fashion, Hypebae, WWD, Twitter, YouTube

  Foto:Reuters

  Phoebe Philo je o krok blíž svému snu. Připravuje se na zveřejnění vlastní značky

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.